Papież Franciszek krytykuje Trumpa. Chce też więcej kobiet w Watykanie i przyjmowania imigrantów „w całej Europie”

Papież Franciszek/ PAP:\PA :FABIO FRUSTACI
Papież Franciszek/ PAPEPA : FABIO FRUSTACI

Papież Franciszek w wywiadzie dla Reutersa skrytykował politykę imigracyjną administracji USA, prowadzącą do rozdzielania dzieci od rodziców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Meksykiem. Oznajmił też, że cała Europa powinna przyjmować migrantów.

Komentując migracyjną politykę zerowej tolerancji, realizowaną przez USA, papież oświadczył, że stoi po stronie amerykańskich biskupów, którzy ją potępili.

Agencja Reutera przypomina, że biskupi nazwali to postępowanie „niemoralnym” i „sprzecznym z katolickimi wartościami”.

Mówiąc o migrantach w odniesieniu do niedawnego niewpuszczenia statku „Aquarius” do Włoch, Franciszek powiedział: „Uważam, że nie można odpychać ludzi, którzy przybywają. Trzeba ich przyjąć, pomóc im, zatroszczyć się o nich, towarzyszyć im i zobaczyć, gdzie można ich umieścić”. „Ale w całej Europie” – dodał.

„Niektóre rządy nad tym pracują, a ludzie ci muszą być ulokowani w najlepszy możliwy sposób. Wywoływanie psychozy nie jest lekarstwem” – mówił papież. Jak podkreślił, „populizm nie rozwiązuje problemów. Rozwiązanie przynosi przyjmowanie, nauka, rozwaga”.

Zdaniem papieża Europa, gdzie panuje „wielka demograficzna zima”, stanie się „pusta” bez imigrantów.

Franciszek stwierdził, że jest zasmucony decyzją prezydenta USA Donalda Trumpa, który nałożył nowe restrykcje na kontakty z Kubą, po polityce otwarcia, prowadzonej przez jego poprzednika Baracka Obamę.

Papież wyznał ponadto, że decyzja Trumpa o wycofaniu się z paryskiego porozumienia klimatycznego „zabolała go”, bo – jak zaznaczył – „stawką jest przyszłość ludzkości”.

Ocenił również, że „w dobrym punkcie” znajdują się rozmowy prowadzone przez Watykan i Chiny, które mają doprowadzić do nawiązania oficjalnych relacji i położenia kresu sporom.

Papież powiedział też, że modli się o przedstawicieli konserwatywnej części hierarchii, którzy – jak wskazał – mówią o nim czasem „brzydkie rzeczy”.

Ponadto ujawnił, że chciałby mianować więcej kobiet na stanowiska w Watykanie, bo jego zdaniem są one lepsze w rozwiązywaniu konfliktów. Zaznaczył zarazem, że sprawa kapłaństwa kobiet „jest zamknięta” i wyjaśnił, że jej nie otworzy.

Pytany o stan zdrowia, 81-letni papież podkreślił, że jest on dobry, a uskarża się tylko na ból nogi. Zapewnił, że „nawet nie myśli” o emeryturze.

Wyraził także zadowolenie z wprowadzonej reformy w watykańskich finansach i tamtejszym banku IOR w celu zapewnienia przejrzystości. „Były zmagania, a ja musiałem podjąć parę stanowczych decyzji” – dodał. (PAP)

31 KOMENTARZE

 1. Najpierw niech sam papież się skrytykuje a potem innych , po co więcej kobiet w Watykanie ? Papież myśli ze zlikwiduje gejowstwo! Niech zniesie celibat i po problemie i po grze to! Ile grzechów mniej I kłamstw jak zniesie celibat ……A Watykan jest tak duży ze najpierw niech papież zaświeci przykładem i weźmie z 20 rodzin migrantów a i kobiety będą i dobry przykład dla chrześcijan. …..

  • Apage satanas! !-diabelski feminizm, modernizm, multikulti atakuje Watykan! !

  • Brawo! Przecież Biblia zabrania nieżonatym pełnienia funkcji kapłańskich! Ale dla lubego grosza… A ten papież to lewak, jak każdy Argentyńczyk. Sławny lewacki bandyta Che Guevara też był z Argentyny!

  • Pewno zniósłby celibat, gdyby nie potężna mafia gejowska rządząca KK, o czym między innymi sporo rozpisywał się ks Isakiewicz Zalewski. Gdyby się ujawnili, straciliby władzę nad heteroseksualnym światem, czyli wszystko.Dlatego ruchy emancypacyjne gejów są tak niebezpieczne dla nich. Długo jeszcze tego nie doczekamy, ale wszystko idzie w dobrym kierunku.
   artykuł ” Watykan przeciw uświadamianiu seksualnemu ” racjonalista.pl, wiele wyjaśnia.

 2. Może jakieś miejsce, na przyszłość, w Europie, sobie lub następcy zostawił? Bo, jak nie, to na Moskwie może się to skończyć.

 3. Umieścić w całej europie? Po cholerę? Oni powinni tam w afryce poprawić sobie warunki do życia a nie na gotowe wszystko sobie liczą.

 4. Ten wyjatkowo niedobry czlowiek Franciszek, oszust, klamca, mason i Bog wie co jeszcze, nie moze byc uwazany za katolickiego papieza bo to co mowi, pisze i czyni ZAPRZECZA wyraznie tradycyjnej katolickiej nauce. Jest tego dokladna przeciwnoscia .
  ‚Po owocach ich poznacie’m mowi Pismo Sw. . „PO OWOCACH”.
  A jakie to mamy ‚owoce’ owego Franciszka? Wymiotowac sie chce na sama mysl.
  Publiczne, oficjalne nagradzenie kobiet ,ktore czynnie nawoluja do morderstw na najbardziej bezbronnych , do nadawania rozmaitych super przywilejow ( zwanych ‚prawami’ ) roznej masci sodomitomi zboczencom , do usmercania starszych, uposledzonych, chorych osob czyli tzw eutanazji? Najwyzszym orderem papieskim??
  TOz to sa jawne KPINY z normalnych ludzi. To jest takich szyderczy chichot samego szatana z czelsuci piekilenych… A jak reguja tzw niby katolicy??. Ano nijak.
  ZERO reakcji lub taka troszeczke, tyci tyci oburzono-zdziwiona.
  Przestali juz nawet myslec, bo wiary u nich juz dawno nie ma.

  • Ale z tym brakiem kobiet to widać że ktoś potrzebuje i Franciszek pomoże.

 5. Wystarczy socjal zlikwidować i problem migracji rozwiąże się sam. Poza tym znikną wszystkie inne problemy przez socjal generowane.

  • brak socjalu tutaj duzo nie pomoze, te menty ,,czuja krew w powietrzu,,, tzn brudne interesy, ktore im wiecej pieniedzy przynosza, niz jakby miala w ich kraju cala rodzina pracowac rok, by taka sume uzbierac.

 6. Ten członek illuminati, satanista powinien wyprowadzić się do Afryki,bo skończy niebawem jak Wielki Wróbel z GOT.

 7. Ty podstawiony papieżu, zamilcz już bo nie można cię słuchać. Co ty robisz z chrześcijaństwa katolików i naszej wiary .Nigdy muzułmanie i Europejczycy nie znajdą wspólnego języka, więc jak ci ich tak bardzo żal, to wypad do nich.

 8. To nich sobie papa Franciszek przyjmie do Watykanu Guerlina Butungu i jego kompanów z Rimini.

 9. Prawiczki powinni utworzyć sobie swój kościół międlarokatolicki bo Franciszek to lewak.

   • „W imię Allaha zamknij się kurwo!” Głos prawdziwego „katolika” na prawicowym forum spod ” Boga, Honoru i Ojczyzny „.
    Plugawe chamy niszczą katolicyzm w Polsce, podszywając się pod chrześcijaństwo, jak wyuzdani, obleśni i gejusie niszczą ruchy emancypacyjne gejów.
    Z jednego korca maku ?

  • Może to niegłupi pomysł, nie potępiałbym ali. Przydałby się nam w Polsce taki Lefebvre. Tak naprawdę, to nie mamy innego wyjścia.

 10. NIE KARMIĆ TROLLA!!!! ala wilk pisze jakieś brednie a wy- zamiast ją olać- karmicie trolla!!! Wystarczy nie odpisywać- zamilczeć ją na smierć!!!

 11. Franciszek to kolejny heretyk na Piotrowym Tronie. Szkoda tylko, że ci, co go potępiają zapewne czczą innego heretyka- prawem kaduka wyniesionego na Ołtarze Jana Pawła II. Sam fakt wielokrotnego łamania przez niego I Przykazania powinien był go skazać na potępienie a nie na kanonizację!! Co to za „Papież” który pozwala aby pogański szaman (zwany nie wiedzieć czemu kapłanem) naznaczał go symbolami swego pogańskiego bałwana? („Kapłan” kali w Indiach). „Jan Paweł II opowiedział się za równoprawnym statusem z bałwochwalcami. Mówił o potrzebie „dialogu międzyreligijnego”. Krytykujecie- i słusznie- Franciszka, a co z heretykiem JPII???

 12. Co do jednego trudno odmówić Mu racji. Europa wymiera, rozmnażać się nie ma ochoty. Bez imigrantów pewnego dnia ostatni zgasi światło.

Comments are closed.