Polski student gorszy od zagranicznego. W Rzeszowie nadano przywileje przybyszom, za które zapłacą Polacy

Komunikacja w Rzeszowie. Fot.: Wikipedia CC 3.0 autor: Artanowo
Komunikacja w Rzeszowie. Fot.: Wikipedia CC 3.0 autor: Artanowo

Jak podaje Rzeszów News prawie 2 tys. zagranicznych studentów będzie za darmo korzystało z komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Taką decyzję podjęła Rada Miasta Rzeszowa. Zapłacą za to oczywiście polscy mieszkańcy Rzeszowa.

W głosowaniu 23 radnych wypowiedziało się „za”, a tylko 7 „przeciw”. Uznano, że to przyczyni się do promocji miasta.

Czytaj też: Poseł Sylwester Chruszcz o tajemniczej śmierci brata: „Miał silny charakter. Nikt nie wierzy w samobójstwo.” W tle potencjalna wielomiliardowa afera

„Studenci to ogromna promocja dla miasta i uczelni. W tej chwili uczelnie walczą o studentów. Zależy mi na tym, aby w naszych uczelniach uczyło się jak najwięcej studentów, w tym zagranicznych, bo to wymiana doświadczeń. Studenci generują także potężne dochody dla miasta” – powiedział prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Nie wszyscy jednak z tym się zgadzają. Radny Waldemar Kotula (PiS) powiedział, że polskim studentom zagranicą nikt takich prezentów nie daje. „Studiowałem w Portugalii, gdzie sam musiałem opłacić akademik i transport” – powiedział radny.

Czytaj też: Nastolatek zdenerwował Macrona. Potraktował prezydenta jak kumpla [VIDEO]

Radny Grzegorz Koryl, też z PiS, powiedział, że wśród studentów ten pomysł jest negatywnie odbierany, ze względu na rozróżnienie.

Radny Andrzej Dec (PO) uznał pomysł za dobry ze względu na biznesowe podejście, ze względu możliwość przyciągnięcia zagranicznych studentów, dając do zrozumienia, że to jest „gadżet” w stosunku do wydatków, jakie studenci ponoszą studiując w Rzeszowie.

Zagraniczni studenci otrzymają Rzeszowską Kartę Miejską.

Studiujący w Rzeszowie to głównie obywatele postsowieckich państw: Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Nie brakuje też studentów z bardziej odległych krajów: Hiszpanii, Turcji i Indii.

Radni odrzucili pomysł radnych z PiS, którzy proponowali darmową komunikację dla wszystkich uczniów oraz obniżkę cen dla studentów o 50%.

Źródło: Rzeszów News

33 KOMENTARZE

 1. Taki rodzaj uprzywilejowania to jawna dyskryminacja polskich uczniów i studentów, i to w dodatku na koszt polskiego podatnika. Widać jak na dłoni, że PO po prostu chce wybory przegrać.

 2. Toż to jawna dyskryminacja, gdzie obrońcy praw człowieka, może jakaś parada równości dla studentów w Rzeszowie tyle, że bes pederastów a wyłącznie ze studentami płci obojga.

 3. A z jakiej racji przywileje dl migrantów i innej maści .My pracujemy na nasz naród a nie na przybyszy ,darmozjady chcą wszystko za darmo . Polacy mają na to zapieprzać ,zlikwidować to natychmiast ,i nie dopuszczać te lewackie gnidy do głosu.

  • Ja też jestem tym przerażona,że i u nas dzieje się to co w innych europejskich państwach!Qrwa mać!Dla nachodźców są przywileje a własny naród ma się w dupie!

 4. Ale przecież wg prawiczków studia są złe a sprzedawanie paróweczek dobre. Jak polskich studentów nie stać na bilety to niech sprzedają paróweczki – proste.

  • No tak, zapomniałem, przecież dlatego większość z prawa ma pokończone takie „beznadziejne” studia jak prawo, medycyna, informatyczne, różne inżynieryjne oraz polibudy, zamiast „naprawdę wartościowych” kierunków jak florystyka, stosunki międzynarodowe (ta, chyba w ramach Erazmusa…), spychologię mizandryczną czy „dżęder stadis” – dlatego, że uważają studia za złe :D

   • przecież prawo jest lewackie, medycyna jest Sorosowa i szatańska po co to studiujecie skoro Zięba wie lepiej jak leczyć?

  • Matka się za Ciebie wstydzi.
   Straszne. Nigdy nie wchodzisz w polemikę tylko wyzioniesz resztką lewatywy intelektualnej jakiś plugawy feazes, który w istocie świadczy o kompletnym braku umiejętności czytania ze zrozumieniem.
   Gdyby jakaś myśl się za tym kryła – to by stały za tym argumenty.

   • Można studiować na Węgrzech – w czym problem? Tam biała rasa ma pierwszeństwo.

 5. Zakaz dyskryminacji ze względu na narodowość. Uchwała do obalenia przez wojewodę albo przed WSA->NSA

 6. ilu ukrów tam studiuje? ilu arabów? ilu hindusów? inne nacje? %?
  czy np. ukraincy placą za akademiki? za studia? za sluzbe zdrowia? wyzywienie? Czy za cokolwiek PŁACĄ?

 7. Podobno we Wrocławiu w rekrutacji do żłobków dzieci ukraińskie mają dodatkowe punkty. Słyszałam nie z pierwszej ręki i trzeba by to zweryfikować, ale jeśli to prawda to też jakiś skandal jest :/

 8. Tylko czekać aż przez takie faworyzowanie jednych kosztem drugich zaczną się bójki wśród studentów. Ja jakbym studiował byłbym wściekły na takie coś.

 9. Jestem Polakiem więc polskie mam obowiązki. Widocznie władza Rzeszowa nie jest Polska.

 10. Lewacka patologia jak zwykle robi socjalizm za kradziony pieniądz podatnika.

 11. No dobra…jaka to wymiana doświadczeń skoro student tu przybywa by się uczyć???

 12. POPiS, czyli dżuma vs cholera, darmowa komunikacja dla imigrantów vs darmowa komunikacja dla wszystkich, a wystarczyłoby po prostu sprywatyzować szkolnictwo i komunikację.

Comments are closed.