Jerzy Zięba o kłamstwach „Newsweeka” i szczepionkach przeznaczonych do utylizacji, ale podanych dzieciom [VIDEO]

Jerzy Zięba. Foto: yt/wRealu24
Jerzy Zięba. Foto: yt/wRealu24

Gościem Marcina Roli na youtubowym kanale wRealu24 był po raz kolejny Jerzy Zięba. Tym razem odniósł się on do kłamstw jakie na jego temat napisał tygodnik Tomasza Lisa.

Newsweek opublikowął artykuł, w którym mocno zaatakowano Jerzego Ziębę.

Sprawa dotyczy pediatry Dawid Ciemięga, który spotkał się z falą hejtu. Jak napisano w „Newsweeku” prym w hejcie wiódł Jerzy Zięba.

Czym podpadł ludziom Ciemięga? Podczas orkanu Ksawery miała miejsce awaria zasilania w placówce medycznej i lodówki przechowujące szczepionki zwyczajnie przestały utrzymywać niską temperaturę.

Szczepionki z rozmrożonych lodówek skierowano formalnie do utylizacji. Jednak lekarze nie zutylizowali tych ampułek, tylko podawali dzieciom szczepionki, które powinny być zniszczone. Pediatra Dawid Ciemięga bronił decyzji kolegów, twierdząc, że to jest zupełnie nieszkodliwe, i że jedyne co się może stać to to, że szczepionka po prostu nie zadziała. Jednak ludzi to nie przekonało i, jak pisze tygodnik Tomasza Lisa, „wezbrała fala nienawiści” na młodego lekarza.

Newsweek oskarżył Ziębę o sianie nienawiści.

Jerzy Zięba odniósł się do tych kłamliwych oskarżeń. Po pierwsze powiedział, że Dawid Ciemięga jeszcze doktorem nie jest, ale szczerze mu tego życzy.

Po drugie wyjaśnił, że cała sprawa zaczęła się od tego, że niektórzy rodzice zaatakowali bardzo nieładnie pana Ciemięgę, nazywając go mordercą czy doktorem Mengele. Zięba bronił wówczas Ciemięgi.

„Chodziło o to, że ktoś go zaatakował, że szczepionka przeciwko odrze, śwince i różyczce zawiera rtęć. I pan Ciemięga odpowiadał ludziom, że ta szczepionka rtęci nie zawiera. Ja zrobiłem wpis, gdzie wyraźnie wziąłem jego stronę, dlatego że szczepionka przeciwko odrze, śwince i różyczce rtęci nie zawiera. I w tym wpisie broniłem go i powtórzyłem to wielokrotnie publicznie” – powiedział Zięba.

„Co się potem stało. Pan Ciemięga wystąpił chyba w ‚Pytaniu na śniadanie’ i tam była mowa o szczepionkach, które zostały podane dzieciom pomimo, że były zaklasyfikowane do utylizacji. Z pełną świadomością lekarzy były podawane dzieciom. Występowali lekarze i mówili „ale przecież to było bezpieczne!” Ja tych ludzi za to krytykowałem i skrytykował również pana Ciemięgę.”

„Ja produkuje suplementy. Jeżeli jeden dzień przekroczę w dacie ważności – spróbuj to sprzedać. Sanepid masz na drugi dzień” – mówił Zięba.

„Lekarze dopuścili się moim zdaniem czynu kryminalnego, bo substancję, która otrzymała status ‚do utylizacji’ oni zutylizowali w dzieciach. To jest kryminał. Tu nie chodzi o to czy te szczepionki były bezpieczne czy nie. Ja oceniam że najprawdopodobniej były bezpieczne, tylko chodzi o to, że jeżeli coś formalnie ma status do utylizacji, to wszczepienie tego do organizmu dziecka jest przestępstwem.”

Ciemięga w swoich wypowiedziach omijał ten temat i zwalał wszystko na trudne warunki pogodowe oraz zapewniał o bezpieczeństwie szczepionek nawet po takich wypadkach. I tylko za to Zięba krytykował Ciemięgę – za fałszywą solidarność z lekarzami, którzy dopuścili się takiego czynu. I od tego momentu zaczął się hejt na Ziębę, którego ukoronowaniem jest artykuł w „Newsweeku”.

„Artykuł który się ukazał na mój temat w Newsweeku… Oni poszybowali całkowicie w kosmos. Napisano to w sposób niezwykle oszczerczy. Taka mowa nienawiści do mnie jest ok, ale pana doktora to już nie wolno. Wyżyny głupoty i kłamstwa, na które wzniósł się Newsweek to jeszcze nigdy nie widziałem czegoś takiego. Co drugie zdanie to jest kłamstwo” – mówił oburzony Jerzy Zięba w programie u Marcina Roli.

Poniżej pełny zapis audycji.

38 KOMENTARZE

 1. No no, ktos w Polsce odważył sie zadrzeć z lekarzami i szczepionkowcami.

  jak tak dalej pójdzie to jeszcze bedziecie głosic wolność w sprawach szczepien.

  Z jednej strony szacun z drugiej czemu tak późno?

  • idź się zaszczepić lepiej bo debila większego od Ciebie dzisiaj tu już chyba nie będzie

   • Zmniejsz dawkę witaminy C bo jeszcze staniesz się nieśmiertelny i matka natura nie skończy płakać nad taką tragedią.

    • Jeśli nazywasz pana Ziębę debilem, to miej odwagę i przedstaw się.

     • Jeżeli wymagasz odemnie przedstawienia się, to pokaż dyplom ukończenia medycyny jako podstawę pod znajomość zakresu omawianego materiału o nacechowaniu widniejących poniżej odpowiedzi jako wysoce obronnych dla sprzedawców zabobonów.

    • Zaszczep się najlepiej taka ilością na 1 kg wagi jaka przyjmują dzieci do 1 roku, naprawde , nawet za to zapłace , w jednego debila mniej

  • Tak, znachor Zięba to debil, ale nie zgadzam się na prostacką zasadę wyłączonego środka i konkluzję, że wobec tego „doktor” Ciemięga debilem nie jest.

   Jeśli Ciemięga broni podawania niewłąściwie przechowywanych szczepionek, to jest gorszym debilem niż znachor Zięba. A to dlatego, że znachor Zięba po prostu pewnych rzeczy nigdy nie miał się okazji nauczyć, tymczasem „doktor” Ciemięga chodził na wykłady i skoro teraz podpiera się dyplomem, to nie ma prawa ignorować tego, czego miał psi obowiązek się nauczyć.

   Leki i szczepionki podlegają certyfikacji, na podstawie badań przeprowadzanych w określonych warunkach. Jeśli te parametry nie są zachowane, to po prostu nie wiadomo, z czym mamy do czynienia. Jeśli Ciemięga chce coś takiego podawać ludziom, to właśnie sam zachowuje się jak babka-zielarka, nadużywając pozycji szczególnego zaufania przysługującej posiadaczom dyplomu akademii medycznej.

   • Na wykładach i zajeciach z farmakologii nie przekazują studentom medycyny wiedzy nt. stabilności szczepionek. Co najwyżej mowa jest, że lek który nie był przechowywany w warunkach zgodnych ze specyfikacją produktu leczniczego należy zutylizować. Wiedzę na temat stabilności mają laboratoria producenta, i prawda jest taka że czasowe „wyjscie” szczepionki z zakresu zalecanych temperatur nie zawsze zmienia własności szczepionki. Wszystko zależy jak długo trwało przekroczenie parametrów i jak bardzo zostały przekroczone. Tak więc wiedze taką producent posiada, oczywiste jest że się nią nie podzieli, tylko każe zutylizować „zepsute” szczepionki i kupić nowe. Lekarze którzy brali udział w badaniach klinicznych szczepionek wiedzą o tym bo zdarza się że lodówka/chłodnia do szczepionek wyjdzie z zakresu temperatur. Wtedy szczepionki idą do kwarantanny, wykres temperatury, jeśli jest, jedzie do producenta, a tam odpowiedni ludzie wydają zezwolenie na użycie albo nakaz utylizacji. W takich przypadkach producent „bawi się” w ocenę stabilności, bo szczepionki do badań dostarcza na własny koszt. Stąd wiadomo, że nie zawsze szczepionka jest do wyrzucenia. Ci lekarze popelnili błąd, podając „zepsute” szczepionki. bo owszem, raczej nie mogli zszkodzić, ale jeśli one utraciły immunogenność (czyli nie będą dzialać) to rodzic ma przekonanie że dziecko jest zabezpieczone, a nie jest…

   • Zasada Wykluczonego Środka jest prosta, ale nie prostacka. Jest zasadniczą regułą wnioskowania logiki klasycznej, obowiązującej od tysięcy lat; z którą Pan/Pani wydaje się nie mieć nic wspólnego.

  • panie Adamzes,pan nie jest godzien dla pana Zięby buty wyczyscic. Jest pan po prostu żałosnym nieukiem i debilem.

  • Jerzy Zięba dla mne jest wiarygodny w 100%.Przeczytałem Ukryte terapie,bywam na jego wykładach,dzięki niemu jestem zdrowy.Ci co źle mówią o PANU JERZYM ZIĘBIE, to marni receptopsarze lub hakerzy na smyczy mafi farmaceutycznej. Nazwać was debilami to zamało,nawet niewarto z wami polemizować.

 2. I ma rację p.Zięba,utylizowali szczepionki w polskich dzieciach. JaK wybuchła afera to pisano o naciskach na inspektorow nadzoru farm. żeby nie ujawniali sprawy i to dzialo sie nie tylko tam gdzie był huraganowy wiatr, nie chcą wyrzucać przeterminowanych szczepionek, bo kasa ! Szczepionki na grypę nadal zawieraja rtęć w innych jest adiuwantem aluminum też neurotoksyna i to żadna tajemnica ale motłoch nieświadomy co wstrzykują dzieciom.

 3. Na swój sposób ortodoksyjni biblisci maja racje ze choroby zakazne to rodzaj opetania.
  Majac w pamieci dokument Cejrowskiego o jakims prymitywnym ale zaradnym indianskim ludzie mysle ze obrzezane zydki piszac te bajki jednak mogli miec ku temu racjonalne przeslanki.
  Religia nie zawsze byla tozsama z brudem i zacofaniem. Sam islam swoimi rytualami przed iloma plagami uchronil ludzkosc do ktorej jakos trzeba bylo dotrzec.

  • Dawno nie widziałem takiego popisu ignorancji.
   Po pierwsze i najważniejsze: to nie „obrzezane żydki pisały bajki” – to jedyny prawdziwy Bóg, Jahwe, dyktował im, co mają pisać. Proponuję przeczytać Księgę Kapłańską, która zawiera prawa dotyczące higieny, które wyprzedzały swój czas o kilka tysięcy lat. Goje dopiero w XIX wieku wpadli na pomysł, że lekarz, który dotykał zwłok, powinien najpierw wymyć ręce, zanim pójdzie operować żywego pacjenta. A wystarczyło stosować się do prawa Mojżeszowego z Księgi Kapłańskiej…
   Po drugie, opętanie, wyganianie demonów i podobne określenia odnosiły się do chorób psychicznych. Posługiwał się nimi Jezus, kiedy uzdrawiał ludzi chorych psychicznie, ponieważ w tamtych czasach ludzie jeszcze nie znali fachowych określeń medycznych, niektórzy wierzyli natomiast w demony pod wpływem Babilońskiego zoroastryzmu.
   Po trzecie, kiedy to islam uchronił przed czymkolwiek ludzkość?

   • „Proponuję przeczytać Księgę Kapłańską, która zawiera prawa dotyczące higieny, które wyprzedzały swój czas o kilka tysięcy lat.”

    No, na przykład każą pewne rzeczy obcinać, zamiast zwyczajnie umyć.

     • Piszesz ze sprytem Pytii na trojnogu. Ale stosujac Twoje porownania mozna nazwac gojami lud zydowski kiedy znalazl sie na ziemi faraona lub wsrod babilonczykow, a moze i wsrod obecnie zatopionych pradawnych cywilizacji hinduskich…

 4. Najbardziej w tej sprawie obrzydliwe jest to, że raban byłby dopiero wtedy gdyby również dorośli mieli obowiązek szczepień . Właśnie wtedy zobaczylibyśmy szał i zdziwienie gdyby mieli NOP . Ale dzieci ? kto by się przejmował ? najwyżej 500-

 5. Zięba to przedsiębiorca. Sprzedaje ceramiczne kafelki za 1200 zł które w cudowny sposób przerabiają wodę z kranu na leczniczą wodę „życia”. Sprzedaje suple po 600zł które są warte może 60zł itd. itp. Dla Zięby każda okazja aby się promować jest dobra. Oczywiście, coś tam wie i często mówi dobrze, ale generalnie to jednak typowy snake oil salesman. Być może Zięba to też jakiś emerytowany ubek, ponoć w latach 90-tych brał udział w sprzedaży kilku migów (może SU?) w prywatne łapy do Australii. Ma też złą opinię wśród ludzi z branży lotniczej o ile mnie pamięć nie myli (próbował sprzedawać jakiś program czy coś, który był nic nie wart).

  • Wreszcie ktoś obeznany się wypowiedział. Ludzie, miejcie swój rozum a nie idźcie za tłumem bo tak wypada.

  • Zięba nikogo nie zmusza do kupowania kafelków i suplementów diety.
   Osoby na etatach lekarzy, utrzymywane przez nas pod przymusem, nie stosowały się do regułaminów, które same ustalały. Za takie działania powinny być procesy sądowe i kary pozbawienia wolności i konfiskaty mienia.

   • Nie zmusza co nie oznacza że warto poddać głębokiemu zastanowieniu jego nakierowane na zysk pełne zabobonów działanie.

    • Widzisz miśku ja biorę Wit c w ilościach uznanych przez konowalow za szkodliwe, i to od 3 lat, jakoś mnie nawet przeziębienie nie bierze co zawsze miało miejsce (najgorzej było po szczepionce na grypę). Ale spoko jeszcze wiele przed tobą do zrozumienia

 6. Jot24 nie chrzan glupot bo pojecie choroby psychicznej istnieje od calkiem niedawna podobnie jak pedofilia w tamtych czasach bedaca norma obyczajowa (np maloletnia Maryja czy Aisza).
  Jezus tymi egzorcyzmami leczyl m.in. tredowatych co wyglada teraz smiesznie a jesli tymi psychicznymi w czasach gdy 99% ludzi mialo adhd mieli byc uposledzeni umyslowo to tym gorzej dla wizerunku biblii.
  Islam istotnie zrobil duzo dobrego bo zakazywal pedalenia sie co w czasach braku nowoczesnych medykamentow i nedzy a tym samym wiecznej wojny (podatny na dewiacje grunt) moglo miec katastroficzne skutki a nakaz mycia sie przed modlitwa istnieje do dzis.
  I juz wtedy ludy kombinowaly ze szczepionkami.

 7. Czasem slysze ze zrodel okoloszczepionkowych ze fluor to trucizna i szkodzi zebom. Ze niby specjalnie nam to wciskaja.
  Ja tylko boleje ze z fluorem moge kupic tylko paste bo jego antybrudowy fenomen nie podlega dyskusji. Godne NASA i tez gardza.

  • Rowniez ja kazdego razu myjac zeby zastanawiam sie, dlaczego nikt jeszcze nie oglosil wynikow epidemiologicznego (na szeroka skale) badania stosowania fluoru w zwiazku z chorobami tarczycy i dzialaniem wciaz tajemniczych hormonow szyszynki? Przeciez to nie jest skomplikowane a wielu lekarzy chcialoby znac wyniki.

 8. Ceniłem Rolę za doprowadzenie do telewizyjnego spotkania Weiss – Braun, ale od dłuższego czasu widać że goni za sensacją-monetyzacją i zaprasza już wszystkich jak leci.

  Zainteresowanym zielarstwem polecam stronę dra Różańskiego, ale on nie zna się na wszystkim jak Zięba.

 9. Do zwracam honor…malo wiesz w kwstii chorob psychicznych, ktore istnialy od dawna .Biblia takze opisuje przypadki chociazby depresji.Poczytaj o kims takim , jak. Hipokrates.czy grecki lekarz Golen.

 10. Promujecie tu faceta od „energetyzowania” wody tak, że jest ponoć „wodą żywą”. Sorki, cytowanie hochsztaplerów nawet kiedy mówią akurat po linii cytującego to porażka. Kilku innych (gorszych) też czasem powiedziało coś wlasciwie. I co, trzeba ich cytować? Pokaż mi kogo cytujesz bez żenady, a ja ci powiem kim jesteś!

 11. Był „paszkwil Wyborczej”, obecnie mamy „paszkwil Newsweeka”… Jak Tomuś Lis zapłaci kilka razy sute odszkodowania po wyrokach sądowych w sprawach o zniesławienie to skończy jak Szechter…

 12. Jerzy Zięba nie ma żadnego dyplomu. Po poziomie wypowiedzi można spodziewać się maksymalnie wykształcenia zawodowego rolniczego.

 13. Szczujnia przed laty, wykończyła Kwaśniewskiego , doktora Kwaśniewskiego . Teraz w niesmak im Zięba , inżynier Zięba . Żryjcie proszki , i wierzcie , że konował z dyplomem wam pomoże, a gówno pomoże , bo gówno wie !

Comments are closed.