Piłkarska Argentyna w żałobie! Minuta ciszy w studiu TV. Widmo tragedii wisi nad Polską

W argentyńskim studiu telewizyjnym dziennikarze i eksperci uczcili pamięć tamtejszego futbolu minutą ciszy po katastrofalnym meczu z Chorwacją. Czy podobne obrazki będziemy oglądać w Polsce w niedzielny wieczór?

Leo Messi i spółka doznali w czwartek dotkliwej porażki 0:3. Ten wynik niemal wyrzucił już Argentyńczyków z rosyjskiego mundialu. Kibice z Ameryki południowej do tej pory nie mogą otrząsnąć się z tego co się stało. Remis z Islandią i klęska przeciwko Chorwacji obnażył braki drużyny naszpikowanej gwiazdami światowego formatu.

Teraz Argentyńczyków czeka ciężki bój z Nigerią o wyjście z grupy, liczy się tylko zwycięstwo. Wtedy obecność Albiceleste w kolejnej fazie zależeć będzie jeszcze od meczu Chorwacja – Islandia, którego nie mogą wygrać ci drudzy.

Sytuacja aktualnych wicemistrzów świata może nieco przypominać sytuację biało-czerwonych, którzy po fatalnym meczu z Senegalem w niedzielę będą musieli zagrać mecz o wszystko z Kolumbią. Jeśli przegrają, w Polsce zapanuje równie grobowy nastrój co w Argentynie.

Zobacz: Kolumbia, czyli pożegnanie Nawałki z kadrą. „O Matko Boska, co my gramy!”