Uzbrojony gang motocyklistów pod Wrocławiem. Policyjny śmigłowiec i antyterroryści w akcji

Policyjny śmigłowiec w akcji. źródło TVN24/screen
Policyjny śmigłowiec w akcji. źródło TVN24/screen
REKLAMA

„Broń, kastety, noże, pałki teleskopowe, a także narkotyki – wszystko to znaleźli policjanci przy motocyklistach, którzy zmierzali do Wrocławia na zlot. Sześć osób zostało zatrzymanych” – podaje portal tvn24.pl.

W piątek po południu policja przeprowadziła brawurową akcję, zatrzymując grupę motocyklistów na autostradzie A4, przy zjeździe Wrocław Wschód.

REKLAMA

„Otrzymaliśmy informację, że grupa motocyklistów jadąca w kierunku Wrocławia może posiadać przy sobie niebezpieczne przedmioty, dlatego natychmiast podjęliśmy działania, by sprawdzić tę informację” – powiedział nadkom. Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Okazało się, że przesłanki miały swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Przeszukiwani mężczyźni mieli przy sobie kilka jednostek broni, noże, kastety czy pałki teleskopowe. Przewozili też narkotyki.

„Wstępne oględziny wskazują, że zabezpieczona broń to broń gazowa nosząca ślady przerobienia. Została ona przekazana do laboratorium kryminalistycznego celem zbadania” – mówił Zaporowski.

W sprawie zatrzymanych zostało sześć osób – to mieszkańcy województw opolskiego i śląskiego. Motocykliści jechali na zlot do Wrocławia.

Nad parkingiem, gdzie zostali zatrzymani krążył helikopter, w akcji wzięli też udział antyterroryści.

Zobacz: W odmętach postępowego szaleństwa. Berlin zakazuje posiadania broni w komunikacji. Nie weźmiesz ze sobą nawet gazu łzawiącego

Źródło: tvn24.pl

REKLAMA