Mundial 2018: Bramkowy rekord Anglików! Panama rozbita

Harry Kane. źródło: tvp sport/screen

Anglia pobiła rekord zdobytych bramek na mundialu w Rosji. „Synowie Albionu” pewnie pokonali Panamę 6:1. Bohaterem meczu został gwiazdor Tottenhamu Hotspur Harry Kane, który zaliczył hattricka i awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców.

Wielkie strzelanie rozpoczęło się 8. minucie. Piłkę do bramki po rzucie rożnym głową skierował Jones Stones. Kilkanaście min później na 2:0 po wykorzystaniu „jedenastki” podwyższył Kane.

Trzeci gol Anglików z powodzeniem może pretendować do trafienia turnieju. Jego autorem był Jesse Lingard, który fenomenalnym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką. Na 4:0 po zespołowej akcji strzelił Stones.

W doliczonym czasie pierwszej połowy po raz kolejny do karnego podszedł Kane. I tym razem się nie pomylił, a Anglicy schodzili do szatni z pięciobramkową zaliczką.

Po pierwszym kwadransie drugiej połowy po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Kane. W tym momencie trener postanowił, że ściąga swojego asa z murawy, żeby oszczędzić go na kolejne spotkania. Lider reprezentacji „Synów Albionu” dzięki temu hattrickowi z 5 golami awansował na 1. miejsce klasyfikacji strzelców, wyprzedzając o jedno trafienie Cristiano Ronaldo (Portugalia) i Romelu Lukaku (Belgia).

Panamczycy zdołali zdobyć honorową bramkę, w 78. min zrobił to Felipe Baloy.

Anglia po dwóch meczach ma dwa zwycięstwa i w ostatniej kolejce fazy grupowej powalczy z Belgią o pierwsze miejsce. Panama natomiast poniosła drugą porażkę i na pożegnanie z turniejem zagra z Tunezją.