„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności.

Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji. Najnowszy numer (27-28/2018) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ).

KS. ISAKOWICZ-ZALESKI: ZBOJKOTUJĘ REFERENDUM DUDY: – Nie będę wspierał żadnych działań prezydenta, jeżeli nie potrafi zachować się jak człowiek honoru i nie ma odwagi powiedzieć prawdy o ludobójstwie – deklaruje kapelan rodzin kresowych ks. Isakowicz-Zaleski. – Konsekwentnie odmawia spotkania z rodzinami. Niech sam sobie organizuje referendum i szuka środowisk, które za nim pójdą. Niepójście jest także wyrażeniem swojej woli przez obywateli. A przecież liczy się frekwencja – dodaje. Cały wywiad z ks. Isakowiczem czytaj na str. XVII.

FEMINISTKI PRZECIW POLSCE NA MUNDIALU: Dlaczego polska lewackość ma twarz kobiety? Nałożyły się na to dwa zjawiska. Po pierwsze – to, że kobiety tradycyjnie mają w Polsce mocną pozycję. Po drugie – to, że kobiety są obecnie proletariatem zastępczym dla światowego lewactwa. Niestety doprowadziło to karykaturalnej nadreprezentacji kobiet w polskich środowiskach lewackich. A ta nadreprezentacja z kolei doprowadziła do powstania prawdziwej studni absurdów. Najlepsze z nich objawiły się z okazji piłkarskich Mistrzostw Świata. Czytaj na str. VIII.

KRAJ

● Anty-matki-Polki – Leszek Szymowski
● Delfin i leszcze – Jan Piński
● Pan prezydent sobie zakpił – Stanisław Michalkiewicz
● „Czekaj tatka latka” – czyli poważnie o referendum konstytucyjnym – Marian Miszalski
● Prezydent Duda zdradził środowiska kresowe – z ks. ISAKOWICZEM-ZALESKIM rozmawia Rafał Pazio
● Niemcy chcą odzyskać wpływy z reklam – Tomasz Cukiernik
● Kłamstwo wyborcze – Jan Piński
● Kochanka operacyjna? – Leszek Szymowski

ŚWIAT

● USA: Zwiedzamy lokalny Fed – Natalia Dueholm
● Francja: „Aquarius” topi imigrację – Bogdan Dobosz
● Białoruś: Znowu w objęciach Matuszki – Marek A. Koprowski
● USA-KRLD: Szczyt w Singapurze – kulisy dyplomacji – Natalia Dueholm
● Niemcy: Demokratyczne spory – Tomasz Mysłek
● Kazachstan: Zaczęło iskrzyć – Antoni Mak

PUBLICYSTYKA

● Kolejny kryzys przybliża koniec euro – Independent Trader
● Historia: Zaczął od zabicia sołtysa – Marek A. Koprowski
● Dla kogo polskie ordery? – Tadeusz M. Płużański
● Socjalizmem w postkomunizm – Jakub Wozinski
● Konto ponad wszystko – Independent Trader
● Dążą do centralizacji kraju – z PATRYKIEM HAŁACZKIEWICZEM rozmawia Rafał Pazio
v Profesor kontra hejterzy – Andrzej Buller