Prezes GetBack chciał uzyskać azyl w Izraelu. Ale nie dostał go

Poseł Marcin Horała (PiS) ujawnił, że b. prezes spółki GetBack zatrzymany przez CBA na Okęciu po powrocie z Izraela poleciał tam po azyl, ale go nie uzyskał. Według posła nie jest potrzebna komisja śledcza w sprawie GetBack.

Horała powiedział we wtorek w Polsat News, że mimo, że do zatrzymań ws. GetBack doszło w ostatnim okresie, trzeba się przyjrzeć założycielom i współpracownikom spółki.

Czytaj także: To nie żart: Małych katolików uczą o Allachu w szkole w austriackim Linzu! Rodzice uczniów oburzeni

„Jeżeli się przyjrzymy osobom w to zaangażowanym, to kogóż my tam nie mamy. Od oligarchów III RP, rejestrowanych jako tajni współpracownicy SB, przez byłą poseł Unii Wolności i PSL, w Ministerstwie Handlu Zagranicznego za PRL – panią (Alicję – PAP) Kornasiewicz mam na myśli (…). Mamy tam powiązanych w funduszach inwestycyjnych – jej asystenta z Ministerstwa Skarbu Państwa, dyrektora departamentu nadzoru właścicielskiego i prywatyzacji w MSP, jeden z tych panów to jeszcze magistrant pana prof. Leszka Balcerowicza – sama śmietanka” – wyliczał Horała.

Poseł zaznaczył, że reakcja państwa na sprawę GetBack była szybka i sprawna. „Kiedy tylko sprawa wyszła na jaw, mamy bardzo szybką reakcję instytucji państwa” – zaznaczył. „Oczywiście GetBack próbował się przykleić do obecnej władzy, ale to się nie powiodło (…). Oni chcieli jakoś przypodobać się rządowi PiS, tylko że nie z tym rządem takie numery” – powiedział.

Poseł przekonywał, że nie można porównywać sprawy Amber Gold i GetBack. „Przepaść, jaka jest między Amber Gold, która miesiącami miała umarzane postępowania przez prokuraturę, która była otaczana takim można powiedzieć parasolem, jest uderzająca. GetBack próbował się przykleić, ale nic im to nie pomogło” – podkreślił.

„Polski Fundusz Rozwoju i PKO BP w piętnaście minut zareagowały na fałszywą informację, że rzekomo będą inwestować w GetBack. Złożyły doniesienie do KNF, KNF od razu do prokuratury, w prokuraturze specjalny zespół prokuratorów i teraz mamy kolejne aresztowania – to wszystko działa” – powiedział.

Według Horały komisja śledcza nie jest potrzebna, ponieważ nie widać nieprawidłowości po stronie działania organów, a we wtorek doszło nawet do kolejnych zatrzymań – przekonywał.

Czytaj także: 26.06.2018 Afera GetBack: aresztowali kolejnych banksterów. Tym razem tych, którzy sprzedawali lipne papiery

„Wcześniej został chwycony prezes, kiedy próbował uciec, uzyskać azyl w Izraelu” – powiedział Horała. „Został złapany, gdy wracał, bo nie udało mu się to – dostał odmowę” – wyjaśnił. „Próbował uciec, nie udało mu się to, wracał i wtedy został zatrzymany” – dodał.

„Można by próbować wyjaśniać te głębokie powiązania, bo to pan Leszek Czarnecki – przypomnę rejestrowany jako tajny współpracownik SB – ze środowiska wrocławskiego Grzegorza Schetyny, to założyciel GetBacku. Potem Pani Alicja Kornasiewicz i jej współpracownicy, pan Arkadiusz Myrcha z PO razem ze swoja wspólniczką o tym samym nazwisku, prowadzącą kancelarię, która obsługiwała dom maklerski upychający te toksyczne obligacje GetBacku, to są sprawy, które pewnie warto wyjaśnić, choć nie komisją śledczą” – powiedział Horała.

Pytany o kontakty prezesa GetBack z „mediami wolnościowymi” i spotkania z szefem PFR powiedział, że ważna jest reakcja po takim spotkaniu – „blokuje jakąkolwiek współpracę z GetBack”. „Pan premier otrzymuje list i przekazuje go do KNF i służb antykorupcyjnych” – przypomniał.

We wtorek w sprawie GetBack Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby – dyrektor w tej firmie oraz prezesa Polskiego Domu Maklerskiego. Wcześniej CBA na lotnisku Okęcie po powrocie z Izraela zatrzymała prezesa GetBack Konrada K. Zatrzymano też współpracującego z nim Piotra B. Prokuratura wystąpiła dla nich o trzymiesięczny areszt, a sąd zaakceptował te wnioski. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Spółka GetBack zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami. Powstała w 2012 r., a w lipcu 2017 r. jej akcje zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach przeprowadzonej pierwszej oferty publicznej.

W kwietniu GPW, na wniosek KNF, zawiesiła obrót akcjami GetBack. Stało się to po tym, gdy 16 kwietnia rano firma podała, że prowadzi negocjacje z PKO BP oraz Polskim Funduszem Rozwoju ws. finansowania o charakterze mieszanym kredytowo-inwestycyjnym w wysokości do 250 mln zł.

Z komunikatu spółki wynikało, że informację uzgodniono „ze wszystkimi zaangażowanymi stronami”. PKO BP i PFR zdementowały informacje, że prowadzą takie rozmowy. To wywołało reakcję KNF. W efekcie rada nadzorcza GetBack odwołała ze skutkiem natychmiastowym Konrada K. ze stanowiska prezesa spółki. (PAP)

Czytaj także: Były satanista opowiada o mocy modlitwy do Chrystusa! Wcześniej znajomi nazywali go „synem Lucyfera”

15 KOMENTARZE

 1. Faktycznie , tu duży + dla PiS ale to wszystko to żydokomuna która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
  Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

 2. Prawda jest też taka, że to państwo, to patologia, stworzona przez wywiad sowiecki w latach 1984-90. Wszyscy rządzący w PiS mają dusze nasiąknięte socjalizmem i komunizmem a ich kręgosłupy są przetrącone przez komunizm i jego operacyjne metody. To są chodzące szkielety i kompromisy z wszelakim złem. Dlatego nie nadają się do niczego poza wymianą. Trzeba nowych, młodych ludzi. Trzeba nam Polaków – najlepiej tych z Ruchu Narodowego, ONR i Wolność JKM.
  To wszystko to żydokomuna która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.

  • słuszna uwaga. polska to pierdolone państeweczko. zawsze takim było i zawsze takim będzie.

   • kurwinoza, to ty jestes pierdolnięty w łeb! pierdolniętym w łeb się urodziłes i takim zdechniesz! a Polski, Ojczyzny Polaków, walecznego-dumnego-prawego Narodu, ty szubrawcu nie obrażaj, ty pasożytniczy śmieciu polskojęzyczny!Gdyby NIE wy, polskojęzyczni szubrawcy z desantu bezpaństwowców, to Polska NIGDY by tak strasznie cierpieć nie musiała! To wy wszyscy takie kurwinozy, to wy handlarze, donosiciele, szubrawcy, lichwiarze to wy, których Polska przygarnęła, wy się odpłaciliście Polsce i Polakom zaprzaństwem, złodziejstwem i zdradą oraz morderstwami na Polakach Patriotach! won z Polski, szmaciarzu niegodny Polaka w d… całować!

    • tak to sobie tłumacz. prawda jest taka, że wy od co najmniej 300 lat jesteście „narodem” kulturowo i historycznie niezdolnym do żadnych istotnych osiągnięć. waszym zadaniem jest służyć interesom silniejszych – Niemców, Amerykanów, Rosjan, Żydów etc.

 3. Nie posiadał świadectwa koszerności, zapomniał się obrzezać to go zawrócili.

 4. Zydzisko szuka z schronienia w izraelu i tam sprawiedliwość wszystkich aferowiczów dopadnie

Comments are closed.