Skandal w Sejmie! Winnicki blokował mównicę. Posłom zakazano dyskusji. W ekspresowym tempie zmieniono ustawę o IPN

majątek żydowski pis usa

To co się działo w środę w Sejmie to skandal! Marszałek Kuchciński w ekspresowym tempie przeprowadził zmianę ustawy o IPN, której domagał się Izrael i środowiska żydowskie. Posłom nie pozwolono na dyskusję nad zmianami, co jest niespotykane. W dwie godziny przeprowadzono sejmową fazę procesu legislacyjnego, co w normalnym trybie trwa nawet kilka tygodni.

W środę Sejm przyjął zmiany w noweli ustawy o IPN, zakładające odejście od przepisów karnych. Zmiany uchylają art. 55a, który grozi m.in. więzieniem za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej. Jeszcze w środę nowelą ma się zająć Senat.

Tylko jeden z posłów PiS obecnych na sali wstrzymał się od głosu – był to Jan Szyszko. Z reszty posłów Jarosław Kaczyński zrobił pacynki do głosowania, a sam w Sejmie się nie pojawił chociaż był rano obecny na spotkaniu klubu parlamentarnego PiS.

Nowelizacja zakłada uchylenie w całości m.in. art. 55a uchwalonej w styczniu przez Sejm noweli o IPN; przepis ten stanowi, że każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne – będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech.

Zmiany uchylają także art. 55b ustawy o IPN, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu”.

Ekspresowy tryb w jakim przepchnięto nowelizację urąga wszelkim zasadom parlamentaryzmu. Próbował przeciwstawić się temu poseł niezrzeszony Robert Winnicki, ale marszałek Kuciński nie zważał na jego argumenty.

Jak widać Sejm pod dyktando Izraela i środowisk żydowskich potrafi pracować szybko i sprawnie. Szkoda, że tak się nie dzieje kiedy trzeba pracować dla dobra Polski. Równie szybko można by np. zlikwidować ZUS czy uprościć i obniżyć podatki, żeby Polakom w Polsce żyło się łatwiej, lepiej i bogato. Ale nic z tego – my jesteśmy narodem gorszej kategorii w naszym własnym kraju.

36 KOMENTARZE

 1. Stronnictwo żydowsko-amerykańskie i tyle. Gorzej niż komuna. Jak nisko trzeba upaść żeby pozwolić parchom rządzić chrześcijańskim narodem.

  • Chrześijańskim? Proszę pana, Polska jest świeckim narodem, jest to zapisane w konstytucji, proszę jej nie łamać. Dziękuję.

   • Świeckie jest państwo, znajdź różnicę między pojęciami „państwo”, a „naród”. Zrozumiesz wówczas kolejny bubel w swojej wypowiedzi, czyli to, że narodem są Polacy, nie Polska.

 2. Coraz mniej mamy Polski,Polin wkracza na salę sejmową.
  Żydzi przejmują uchwalanie polskich Ustaw.

  • Przejmują? Coraz mniej? Pan wybaczy, pan się spóźnił o jakieś 40 lat…

 3. dziękuje Państwu ,że istniejecie i oświecacie naród swoimi logicznymi pogladami na rzeczywistość nie traćmy nadziei może przyjdzie taki czas ” najwyższy czas” na zmiany w umysłach narodu Polskiego i przestaną głosować na takie opcje omamiające ściemniające swoje prawdziwe cele polityczne
  życzę dużo zdrowia Redakcji a szczególnie Panu Stanisławowi Michalkiewiczkowi
  z wyrazami szacunku

Comments are closed.