Donald ostrzega przed Donaldem. Tusk: Musimy być gotowi na najgorsze scenariusze

Donald Trump i Donald Tusk/foto: YT, PAP
Donald Trump i Donald Tusk/foto: YT, PAP

Donald Tusk ostrzega przed Donaldem Trumpem. Szef Rady Europejskiej twierdzi, że „pomimo naszych niestrudzonych wysiłków na rzecz utrzymania jedności Zachodu, stosunki transatlantyckie są pod ogromną presją z powodu polityki prezydenta Donalda Trumpa”.

Szef Rady Europejskiej, Donald Tusk, w swoim liście do przywódców 28 państw członkowskich Unii Europejskiej przestrzega przed Prezydentem USA. Wszystko to w dniu, w którym rozpoczyna się szczyt Unii Europejskiej w sprawi migracji.

Donald Tusk zarzuca Trumpowi między innymi, że Stany Zjednoczone odmówiły podpisania porozumienia klimatycznego na zakończenie szczytu G7 w Warszawie. Zdaniem „Prezydenta Europy” dyskusje dotyczące migracji powinny odbywać się w ujęciu globalnym, a nie tylko regionalnym.

„Mimo naszych bezustannych wysiłków, by utrzymać jedność Zachodu, relacje transatlantyckie są pod ogromną presją z powodu polityki Donalda Trumpa” – napisał w swoim liście Tusk. To właściwie jedyny ciekawy fragment tego pisma.

W pozostałej części szef RE napisał między innymi o rozbieżnościach między USA i Europą w handlu, a także o geopolitycznym kontekście migracji. „Uważam, że mając nadzieję na najlepsze, musimy być gotowi na najgorsze scenariusze” – przekonuje były premier Polski.

Zobacz też: Żydom ciągle mało. PiS na kolanach, a Izrael chce więcej. „Nierozwiązana kwestia odpowiedzialności Polaków za prześladowanie i mordowanie Żydów”

Źródło: Do Rzeczy

5 KOMENTARZE

  1. …aaaa…mialam zapytac…czy brukselski szatniasz i wozny…czyli ryzy kundel carycy Merlel umie juz sklecic pare mundrych zdan po „angelsku”?…co by odgrazac sie Donald’owi Number Two?…;)

Comments are closed.