Zobacz zwiastun filmu o polskich bohaterach Bitwy o Anglię. „Dywizjon 303” w sierpniu trafi do kin [VIDEO]

"Dywizjon 303" Źródło: Film Media S.A

Do sieci trafił zwiastun filmu „Dywizjon 303” Wiesława Saniewskiego i Denisa Delicia. Dzieło pokazuje prawdziwą historię tej słynnej polskiej formacji lotniczej walczącej w Bitwie o Anglię.

Film „Dywizjon 303” pokazuje historię polskich lotników, którzy stali się legendą. Początkowo niedoceniani stworzyli jednostkę wchodzącą w skład Królewskich Sił Powietrznych. Szybko okazuje się, że lotnicy z Dywizjonu 303 nie mają sobie równych. W Bitwie o Anglię zastrzelili trzykrotnie więcej przeciwników niż każdy z innych dywizjonów alianckich.

W rolach głównych zagrają m.in. : Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Antoni Królikowski, Jan Wieczorkowski, Krzysztof Kwiatkowski, Marcin Kwaśny, Nikodem Rozbicki i Anna Prus.

Dywizjon 303 był jedną z najlepszych i najskuteczniejszych jednostek myśliwskich w czasie II wojny światowej. Podczas bitwy o Anglię zaliczono mu 126 pewnych zestrzeleń – najwięcej spośród dywizjonów myśliwskich.

Churchill powiedział o polskich lotnikach, że „Nigdy Tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu”.

Opisująca losy Dywizjonu 303 książka Arkadego Fiedlera po raz pierwszy ukazała się w Polsce w 1942 roku. Była ona inspiracją dla twórców filmu.

Film trafi do kin 31 sierpnia.

https://youtu.be/DDfKItbeq1k

Zobacz też: Cejrowski ostro o Timmermansie. „Zachowuje się jak ambasador carski przed rozbiorami” [VIDEO]