Masz Samsunga? Szybko go skonfiguruj. Smartfon może sam z siebie wysyłać twoje zdjęcia losowej osobie z kontaktów

Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8

Jak informuje portal niebezpiecznik.pl wykryto poważny błąd w smartfonach Samsunga. Telefon “po cichu” wysyła prywatne zdjęcia losowym znajomym.

Telefon sam z siebie, w tle — czyli niezauważalnie — wysyła zdjęcia na numery losowo wybranych osób z książki kontaktowej. Czyli zdjęcia, niekoniecznie te delikatnie mówiąc niekorzystne, może zobaczyć ktoś z rodziny, albo szef, albo hydraulik, do którego masz zapisany numer telefonu.

Jak pisze niebezpiecznik.pl za ten problem odpowiada aplikacja Samsung Messages, która jest zainstalowana na każdym telefonie Samsunga. Jej najnowsza wersja “głupieje” i rozsyła kontaktom zdjęcia z pamięci telefonu.

I robi to bez podania żadnej informacji dla użytkownika. Właściciele Samsungów zazwyczaj dowiadują się o tym od zaskoczonych otrzymaną niespodziewanie fotką znajomych. Samsung “kradnie” zdjęcia i wysyła je pod losowe numery z książki kontaktowej “po cichu” — bez wiedzy ofiary.

Z pozycji telefonu nie da się sprawdzić, czy któreś ze zdjęć nie zostało komuś przesłane.

Można temu zaradzić. Wystarczy ograniczyć dostęp do zdjęć aplikacji Samsung Messages czyli Samsun Wiadomości w polskiej wersji językowej:

Settings -> Apps -> Samsung Messages -> Permissions -> Storage

Jedyną metodą aby sprawdzić, czy telefon nie wysłał komuś twoich zdjęć, jest sprawdzenie bilingów i upewnienie się, ze nie ma tam żadnych niespodziewanych wychodzących wiadomości MMS.

Źródło: niebezpiecznik.pl

13 KOMENTARZE

  1. Maja androidowego wirusa glupcy z niezbednika, a wy powtarzacie.
    Glupiec to glupiec, ale kim jest ten co glupoty powtarza?

  2. Przecież za coś takiego firma Samsung powinna ZBANKRUTOWAĆ po pozwach sądowych …

  3. Nie zebym sie czepial, ale mam Samsunga i jakos tam nie ma aplikacji Samsung Messages. A po wpisaniu sugerowanej przez Redakcje frazy („samsung sending photos without permission”) dociera sie do linka, ze chodzi o telefony Samsung S9, S9+ i Note8. Wiec ta informacja z tytulu „Masz Samsunga? Szybko go skonfiguruj.” jednak jest mocno na wyrost…

  4. Mam s8+ i nie mam takiej aplikacji. Szanowna redakcjo widać że nawet dokładnie nie zapoznacie się z informacjami i siejecie niepotrzebny zamęt. Zarówno tytuł jak i treść do poprawki a użytkownik ers zasługuje na przeprosiny

  5. Crane nie masz takiej aplikacji bo jak mniemam masz tel z polskim językiem poszukaj apki „wiadomosci”. Pozdrawiam

  6. Niezły click bait. Wypadałoby dodać że problem dotyczy tylko telefonów z USA, a więc na innym procesorze, zamiast robić zamęt

  7. Aby być jeszcze bardziej dokładnym problem występuje tylko na telefonach z USA na sofcie z T-Mobile.

Comments are closed.