W odmętach postępowego szaleństwa. CD Projekt w tarapatach. W nowej grze stworzyli zaledwie dwie płcie

CD Project Cyberpunk poprawność polityczna
Gra "Cyberpunk". / fot. flickr

Polskie studio CD Projekt padło ofiarą polit-poprawności. Chodzi o nową grę „Cyberpunk 2077”. Okazuje się, że…można w niej wybrać tylko dwie płci! A nie na przykład 56, jak chcieliby postępowcy.

W czasach szaleństwa poprawności politycznej, nawet tworzenie gier komputerowych jest bardzo ryzykowne. Tym razem ofiarą padło CD Projekt, którego gra „Cyberpunk 2077” dopuszcza wybór postaci: kobiety lub mężczyzny, a innych płci nie widać.

Portale komputerowe, po prezentacji gry, opisywały że można w niej wybrać dwie postaci, jedna ma płeć kobiecą, druga męską. W takim Wiedźminie była dla porównania tylko postać męska, ale to było lata temu, kiedy jeszcze wywieranie nacisku na prywatnych producentów nie było tak powszechne.

Postępowcy widzieli już, oczyma wyobraźni, jak w grze można na przykład zmieniać płeć bohaterów gry. Jednak świat przyszłości, którego dotyczy gra, nie wprowadza jednak nowości w tym zakresie i dalej można wybrać tylko dwie płcie.

Zmian takich firma jednak prawie na pewno nie wprowadzi, bo wiązałoby się to ze zbyt dużym zwiększeniem kosztów. Do tego grę osadzono w określonych realiach, które nie pozwalają na wprowadzenie kolejnych wymyślanych płci.

Widać, że póki co postępowcy będą musieli obejść się smakiem i w grze „Cyberpunk 2077” do wyboru będą tylko dwie płcie. Swoją drogą ciekawe, ile z osób krytykujących producenta jest aktywistami, a ilu faktycznie zależy na wyglądzie gry.

Zobacz też: W odmętach postępowego szaleństwa. Przed seksem lepiej wziąć zgodę na piśmie

Źródło: bezprawnik.pl

Comments are closed.