Wiemy kto negocjował z Izraelem. Ujawniamy to, co rząd chce ukryć

Ryszard Legutko, Tomasz Poręba. Foto: PAP
Ryszard Legutko, Tomasz Poręba. Foto: PAP

Izraelski dziennikarz Barak Ravid twierdzi, że ze strony polskiej negocjacje z Izralem w sprawie nowelizacji ustawy o IPN prowadzili dwaj europarlamentarzyści – Ryszard Legutko i Tomasz Poręba.

Ravid, który jest korespondentem zagranicznym izraelskiej stacji Channel 10 News, powołuje się na anonimowe źródła rządowe w Jerozolimie.

Izraelski przedstawiciel rządowy ujawnił mi, że w skład polskiego zespołu negocjacyjnego wchodzili Ryszard Legutko i Tomasz Poręba – członkowie Parlamentu Europejskiego reprezentującymi Prawo i Sprawiedliwość. Obydwaj są bliskimi zaufanymi polskiego premiera Morawieckiego” – napisał dziennikarz na Twitterze

Ravid ujawnia też, iż polska i Izrael uzgodniły, że wspólne oświadczenie premierów Morawieckiego i Netanjahu będzie wygłoszone po angielsku.

Pisze także o przeprowadzonej w prasie izraelskiej kampanii polskiego rządu. Konkretnie chodzi o zamieszczone w w prasie ogłoszenie ze wspólną deklaracją rządu Polski i Izraela. Wykupić miał je jeden z polskich banków. Rząd Izraela miał być zaskoczony tymi ogłoszeniami.

Polski rząd i szef PiS odmawiali ujawnienia nazwisk polskich negocjatorów.

23 KOMENTARZE

 1. Negocjowanie to już jest zdrada stanu – Jak można negocjować z obcym państwem ws. ustawy przeprowadzonej w Polsce?

  • No właśnie!Dlaczego naszym tak zależy na tych burakach?Wszędzie nas obgadują i poniżają!Niech zamkną japy i siedzą u siebie!

   • Nie używaj określenia „Nam”…Polską nie rządzą Elity Polskie tylko żydzi i dlatego Polskę się poniża…A Legutko to taki katolik z Krakowa, skurwysyn judasz !

  • Za ukochanej dla W.Cz. Jarosława Kaczyńskiego, sanacyjnej II RP za coś takiego była czapa. A co prezes na to?

   • Polska i wujek Sam
    – wierszyk w 3 sms-ch do rozsyłania:

    1.
    Nieco sobie, całkiem nam
    Ściągnął gacie wujek Sam.
    Dosyć mu darmowej laski!
    Raczy nas posuwać z łaski…

    2.
    Dla Polaków jest to zgryz.
    Ale Polską rządzi PiS.
    „Wuj Sam przecież jest kochany!”
    Nic, że k…s obrzezany…

    3.
    Choć nadstawia Polska zad,
    Wujek nie jest dość z niej rad.
    Czytelniku się zastanów,
    Czego pragnie „rasa panów”?!

  • Jesli u granic stoja ogromne wojska najezdzcy to mozna albo walczyc i wyslac na rzez ludnosc albo negocjowac. Pytanie co lepsze. Znasz prosta odpowiedz?

 2. Dz.U.2017.0.2204 t.j. – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny
  Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej,
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 3. Pozostaje zacytować Zagłobę: „zdrajcy,zdrajcy, zdrajcy, po trzykroć zdrajcy”

 4. Kurwinisci robia wszystko by naród wybrany byl wlascicielem 99,9% wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych i nikt nie podnosi wrzasku.
  Ku chwale zyda Missesa, Friedmana, Rothbarda i tego obrzezanego z Nazaretu.

 5. Świetna robota! Najważniejsze że dużo się o tym gada, najważniejsze że ludzie chcą wiedzieć o co chodzi z tymi żydami! najważniejsze że w necie ruszyła kampania mówiąca o zbrodniach i oprawcach żydowskich! Kto ma uszy niech słucha … i czyta i uczy się. A wykupienie reklam w ich prasie to mistrzowskie zagranie. Jaki kraj na świecie tak otwarcie mówi o tym co złego zrobili żydzi? Jaki kraj tak otwarcie powiedział dość waszej narracji historycznej! Brawo nasi.

  • Przykro stwierdzić, że ci, którzy uważnie śledzili historię lub chociaż troszkę interesowali się Polską doskonale o tym wiedzieli.
   Przykro stwierdzić, że z większości Polaków Żydzi już zrobili antypolskie dwużydziany.
   Każdy kto powie, napisze, że wszyscy Polscy Nobliści byli żydowskiego pochodzenia, to właśnie owi dwużydziany. Zresztą „Ida” największy gniot, dostała Oscara i co? Wielkie GÓWNO. Tak jak ten, który powie… Przecież Chrystus był Żydem. -NIE Chrystusa ZABILI Żydzi. Mała różnica prawda? To tak jak z przedsiębiorstwem holokaust. Polacy przez Żydów przedstawiani są jako Oprawcy, a nie Ofiary i zawsze tak będzie, bo Polacy znają całą Prawdę o zachowaniu Żydów w czasie II Wojny Światowej, a to musi zostać ukryte. Wszystkie żydowskie zbrodnie, porzucanie swoich dzieci, skazywanie ich na śmierć, te żydowskie kłamstwa muszą zostać ukryte. Nie widzicie tego?

 6. ale w tym wszystkim liczy się jedno.
  że wielu Polaków, którzy mieli obojętny stosunek do żydów lub ich troche lubili, zmienią swoje zdanie, ponieważ przejrzeli na oczy, kto to jest juden kundlen.
  nie mówie o pseudopolaczkach, tzw folksdojczach – oni z juden kundlen zawsze trzymali i trzymać będą za szekle, jak szwaben kundlen z juden kundlen, również w czasach 2wś.

 7. To Narodowy Bank Polski moze robic kampanie w imieniu rządu ? Jak ksieguja takie koszty ? Ja nie mogę w koszty wrzucić kawy czy herbaty .

 8. Profesorowi Ryszardowi Legutko ostatnio, będąc w kraju, podałem rekę, gratulując z kilkuletnim poślizgiem zablokowania przyznania Emanuelowi Barroso tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Jagillońskiego.
  Nie wiem, czy nie powinienem teraz reki dokładniej umyć…

  Benjamin Franklin (1706 – 1790), jeden z “Ojców Założycieli” Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, współautor amerykańskiej Deklaracji Niepodległości oraz konstytucji. Benjamin Franklin pozostawił również po sobie bardzo ważny dokument, A oto jego treść: Istnieje poważne zagrożenie dla USA. Tym zagrożeniem jest Żyd, gdyż w każdym kraju, gdzie Żydzi się osiedlili, doprowadzili do obniżenia poziomu moralności i handlowej uczciwości. Trzymają się na uboczu, nieprzystosowani. Próbują zniszczyć inne narody od strony finansowej, jak to było w przypadku Hiszpanii i Portugalii. Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych wampirów. Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych ludzi, którzy nie przynależą do ich rasy. Jeżeli nie zostaną wyrzuceni ze Stanów Zjednoczonych na mocy konstytucji na okres co najmniej stu lat, to jeszcze napłyną do naszego kraju w takiej liczbie, ze zaczną tu rządzie i zniszczą nas przez zmianę formy naszego rządu za którą my Amerykanie przelewaliśmy krew i poświęcaliśmy nasze życie, dobytek i wolność osobistą. Jeżeli Żydzi nie zostaną wykluczeni z USA, to w ciągu dwustu lat nasze dzieci będą pracować w polu, aby ich wyżywić, podczas gdy oni będą z zadowoleniem zacierać ręce w swoich bankach. Ostrzegam was ponownie, jeśli nie wykluczycie [stąd] Żydów na zawsze, wasze dzieci i dzieci waszych dzieci będą was przeklinać w swoich pacierzach. Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, ten lampart nie jest w stanie zmienić swojej skóry. Oni zagrażają naszym instytucjom, zatem powinni zostać wykluczeni stąd przez konstytucję. Benjamin Franklin, Stany Zjednoczone Ameryki, 1789 r.

 9. Kto bedzie wykonawca budowy Centralnego Portu Lotniczego i czy na jego terenie planowana jest budowa osiedli zydowskich. Cos na ksztalt Strefy Gazy?

Comments are closed.