W odmętach politycznej poprawności. Facebook ocenzurował drugi najważniejszy dokument USA

Deklaracja Niepodleglosci Fot. Wikipedia CC 3.0 Autor: domena publiczna
REKLAMA

Niezmiernie zdumiona była redakcja amerykańskiej gazety „The Liberty County Vindicator”, kiedy okazało się, że umieszczona przez nich Deklaracja Niepodległości USA została ocenzurowana przez Facebook.

Gazeta chciała za pomocą Facebooka rozpropagować najstarszy akt prawny Stanów Zjednoczonych w Dzień Niepodległości – 4 lipca.

REKLAMA

Deklaracja Niepodległości jest dokumentem – kamieniem założycielskim Stanów Zjednoczonych Ameryki. Amerykanie świętują dzień niepodległości w rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości. 4 lipca 1776 roku akt prawny przyjęli przedstawiciele 13 kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Facebook dysponuje narzędziami, które automatycznie blokują treści uznane za sprzeczne z poprawnością polityczną. Za takie uznano fragmenty Deklaracji Niepodległości znajdujące się między 27. a 31. paragrafem. Mówią one m.in. o walce z „bezlitosnymi, dzikimi Indianami” i to prawdopodobnie za tę treść post został zablokowany.

Cassey Stinnet, redaktor naczelny gazety wyśmiał tę głupotę automatycznego blokowania i ironicznie dodał, że „prawdopodobnie Thomas Jefferson powinien napisać nie o »bezlitosnych, dzikich Indianach«, ale o konflikcie z »rdzennymi Amerykanami, na trudnym etapie rozwoju kulturalnego«”.

Po zgłoszeniu sprawy, administracja Facebooka odblokowała post i przeprosiła za pomyłkę. Portal społecznościowy zagwarantował, że to tylko błąd algorytmu, a post w żaden sposób nie był sprzeczny ze standardami ich społeczności internetowej.

Źródło: Polsat News

REKLAMA