Ukraińskie sady za pieniądze polskiego podatnika. Projekt współfinansuje „polski” MSZ

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pxhere.com

Zachodnioukraińska Kooperatywa Ogrodniczo-Sadownicza to nazwa międzynarodowego projektu współfinansowanego przez polskie MSZ. Celem inwestycji ma być pomoc w stworzeniu innowacyjnych, zgodnych z polskimi standardami, gospodarstw zajmujących się uprawą malin. Mówi się również o zacieśnianiu stosunków gospodarczych.

Celem projektu jest rozwój przedsiębiorczości ludności wiejskiej Wołynia w zakresie sadownictwa i ogrodnictwa poprzez powstanie pierwszej w zachodniej Ukrainie Kooperatywy Ogrodniczo – Sadowniczej opartej o nowoczesne polskie standardy jakości produkcji i zarządzania – można przeczytać na portalu siew.org.pl, który poinformował o całej sprawie.

Projekt ma zostać sfinalizowany do końca 2018 r., a stanie się to dzięki transferowi polskich praktyk oraz technologii uprawy na Ukrainę. Warto również dodać, że inwestycja stanowi kontynuację i rozwinięcie działań podjętych już w 2017 r.

Do tej pory polscy eksperci przeprowadzili szkolenia dla ok. 50 rolników, weteranów ATO oraz osób przesiedlonych. W ten sposób powstała koncepcja dalszego rozwoju i utworzenia na Wołyniu nowoczesnych plantacji Malin. Strona Polska jest zainteresowana długotrwałą współpracą.

W ramach projektu na Ukrainę trafi 70 tys. sadzonek najlepszych odmian malin, ekologiczne środki ochrony roślin, a także wyposażenie techniczne. Co więcej, rolnicy mogą liczyć na szkolenia i pomoc polskich ekspertów.

Polski rząd chce poprzez wsparcie udzielone Ukrainie zacieśnić więzy gospodarcze między państwami. Na zyski liczą głównie województwa świętokrzyskie i lubelskie.

Źródło: siew.org.pl/sadownictwo.com.pl

18 KOMENTARZE

 1. Zyski? Czy oni oszaleli?
  Polscy rolnicy maja trudnosci ze sprzedarza swoich plonow, a „polski” minister inwestuje w zagraniczne rolnictwo. Skandal.

 2. Parszywe agenturalne plugastwo z PiSdokomuny okłada polskich rolników podatkami i dotuje zagraniczne – tak antypolskiego gówna nie było u władzy od 1956 roku. Te chwasty razem z mikrocefalami, którzy ich popierają trzeba wyrwać z korzeniami i wypierdolić do Izraela, Ukrainy, Wenezueli, a najlepiej na czerwonego Marsa.

 3. W pierwszym rzędzie wysłaliśmy naszego przysłowiowego hydraulika do Niemiec, na zmywak sprytniejsi czmychnęli, a drugim etapem będziemy eksportować rolnika do prac sezonowych do Niemiec – i wszystko za nasze pieniądze.
  Polska od morza do morze ale bez Polaków.
  A tu wsio budiet kukuruza! I bandera na kombajnie!

 4. Chcą wykończyć te małe gospodarstwa których nie zniszczył Balcerowicz… Jak na zyski może liczyć województwo Świętokrzyskie??? Parę dni temu byłem, bogactwo niezmierzone, owoce moreli, brzoskwiń leżą niezebrane na ziemi, malin nie ma komu zbierać a te debile pompują forsę w konkurencję zamiast pomóc naszym.
  K…wa, przecież to dywersja albo regularny debilizm.

 5. Polscy sadownicy maja problemy a rząd polskojęzyczny wspiera Ukraińskich gospodarzy.
  śpij durniu śpij a wstaniesz goły i wesoły???????

Comments are closed.