Upadek Republiki. Podpalone Nantes płonie czwartą noc. Francja kapituluje przed bandami imigrantów

Źródło: Twitter

Od czterech dni w Nantes na zachodzie Francji trwają zamieszki i rozruchy. Doszło do nich po śmierci przestępcy, którego w czasie ucieczki zastrzelił policjant.

Około tysiąca osób protestowało w ciągu dnia na ulicach Nantes, a potem brało udział w zamieszkach i demolowaniu miasta. Rozruchy rozpoczęły się na początku tygodnia po tym, jak policjant zastrzelił podczas próby ucieczki 22-latka podejrzanego o napad na bank. Rozruchy wybuchły w imigranckich dzielnicach miasta. Zastrzelony Aboubakar Fofana pochodził z Afryki.

Francuskie władze kapitulują przed imigrantami. W nocy z miasta przed atakiem imigrantów uciekał przewodniczący Zgromadzenia Narodowego – niższej izby francuskiego parlamentu. Dziś władze oskarżyły o zabójstwo policjanta, który twierdzi, że oddał przypadkowy strzał. 

Do zabicia doszło w czasie kontroli. Afrykanin podejrzewany też o handel narkotykami nie miał przy sobie dowodu tożsamości i podał patrolowi fałszywe dane. Potem próbował uciekać samochodem. Wtedy padł strzał. Murzyn zmarł z upływu krwi zanim zdążyła dojechać karetka.

To wywołało zamieszki w Nantes i podparyskim Garges-les-Gonesse, gdzie mieszkał Aboubakar Fofana. Podpalane są samochody i budynki. Spłonęło m.in centrum handlowe, posterunek policji, biblioteka i samochody należące do merostwa. Policja atakowana jest kamieniami, butelkami z benzyną.

W czwartek w mieście przebywał premier Francji Edouard Philippe, który próbował załagodzić sytuację, ale nie udało mu się. Mediacji podjął się przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Francji François de Rugy, ale uciekał w popłochu po tym jak został zaatakowany.

Francuskie media komentują, że w niektórych dzielnicach Nantes nie ma już Republiki Francuskiej. Władzę sprawuje tam imigrancki motłoch.

Zobacz także: Francja będzie walczyć z wolnością słowa. Pod pozorem walki z fake newsami wprowadzają cenzurę do mediów

71 KOMENTARZE

 1. ▌▌Powtórzę — jak można budować miasta przyszłości, metro, energetykę jądrową, hyperloopy, autonomiczne samochody, czy naddźwiękowe pociągi — całą „gospodarkę przyszłości”, jeśli ubogacający nas masowo nielegalni goście na fałszywych papierach przez liberalnych komunistów (u nas POPSLDNo–RazemZieloni) sprowadzeni na nasze utrzymanie będą podpalać całe dzielnice domagając się więcej socjalu, tnąc drzewa na tory, zatruwając wodę pitną, dokonując ataków chemicznych dronami lub wjeżdżając samochodami w imprezy masowe?

  • Przecież to idol prawiczków Putin zabił 300 000 Syryjczyków i 3000 Ukraińców a wy tu się podniecacie że we Francji zginęła 1 osoba.

   • Ty ludzki odpadzie! Przypomnij sobie o ile wcześniej USA tam weszło z pokojowym wprowadzaniem dupokracji i w innych krajach oraz to ile milionów istnień ludzkich straciło życie w ramach tychże pokojowych działań USA. Nasienie tatusia też tak łykasz jak newsy z tv czyli tzw. gotowce dla takich cip jak ty?

   • Ala Wilk jak zwykle w „dobrej” formie… Ty nic nie rozumiesz, dziewucho, z tego, co się na świecie dzieje…

   • Ala wilk. Proponuję pouczyć się historii. Poczytaj o tym jak wielonarodowość, wieloreligijność i wielokulturowość w jednym państwie się kończyły.

   • Pamiętaj ala wilk, nawet jeśli wygra ta twoja chora polityka to i tak szybko zdechniesz w imię tego kogo zawsze bronisz.

   • ▌▌Przyjmuje, przyjmuje i muszą się ostro modlić, żeby któryś z ich gości nie zaczął mordować, bo naraz cała karta im się odwinie, jak ich ulica zmiecie…

    Ale o niczym nie zapomniałem — PiS to nie liberalni komuniści. Co najwyżej narodowi socjaliści, a dwa małe plusy takie, że przynajmniej podtrzymują właściwą narrację (w ich przypadku: dla naiwnych), no i się tym nie chwalą, a więc jak tylko ich goście coś nawywijają — nie będą mieć żadnych argumentów na obronę: precz z oczu i koniec!

    • ▌▌PiS nie rozdaje też zdradziecko (wciąż poza Żydami) obywatelstwa na lewo i prawo, podczas gdy liberalni komuniści — śladem krwawych bolszewików — nie mają żadnych oporów przed wymianą społeczeństwa, które ich dopuściło do władzy na zupełnie inne — lepiej gwarantujące przyszłe panowanie.

 2. No nie ma to jak różnorodność. Wczoraj był piękny budynek, a dziś kupa gruzów.

  • ▌▌Jeżeli gdzieś osiągnięto najniższy wskaźnik przestępczości/terroryzmu, to mogła to być Skandynawia lat 50.-60. — charakteryzująca się wówczas JEDNORODNOŚCIĄ i wysoką rolą chrześcijaństwa (protestantyzm).

   .

   ▌▌Można zresztą przeprowadzić eksperyment myślowy — wyobraźmy sobie taką wczesnonowożytną wieś: po deszczach wszędzie błoto — aż się prosi, żeby ubłocone buty zostawić przed chałupą.

   — No a jeśli ktoś mi je ukradnie?

   I tu decyzja zależy od tego, co myślimy o swoich sąsiadach I O SOBIE SAMYM:

   — Jeśli sam nie ukradłbym cudzych butów sprzed chałupy, a moi sąsiedzi „są tacy jak ja” — to znaczy, że możemy zostawiać nasze ubłocone buty przed chałupami — budując tym samym zaufanie do siebie i rozpoczynając budowę KAPITAŁU SPOŁECZNEGO.

   .

   ▌▌A jeśli przez wieś notorycznie przechodzą „nomadzi”, którzy tu wezmą, tu wezmą, a za nic nie odpowiadają, bo po zużyciu/zniszczeniu lokalnych zasobów / wyrobieniu sobie złej sławy idą sobie na inne żerowisko?

   Koniec z zaufaniem! Koniec z kapitałem społecznym! Zamiast budować fortunę śpisz z siekierą pod ręką czekając, kiedy i do ciebie się włamią!

   • W III Rzeszy byli tylko biali i jaki był raj prawda prawiczki? Nadal tęsknicie za Adolfem?
    Francja za Petaina też była biała. I co – było lepiej niż dziś?

    • Technicznie rzecz ujmując to tak – w III Rzeszy było ludziom dobrze (jedną grupa etniczna oczywiście miała kompletnie inne doswiadczenia). Do czasu aż zawitała tam ubostwiana przez ciebie zachodnia demokracja. To tak specjalnie dla ciebie, bo ty lubisz takie uproszczone wnioski.

     • A kto napisał ze do 1945? Do 1941 było dobrze Niemcom, bo to był niemiecki kraj. Nie lubisz widzę czytać o historii. Potem zaczęła powoli zaglądać do nich zachodnia demokracja na skrzydłach latających fortec, to i się szczęście posypało.Nikt nie lubi być bombardowany. Mieszkańcy Londynu też nie lubili.

    • Przede wszystkim III Rzesza była na wskors socjalistyczna z lewackim wodzem socjalizmu Adolfem. Wstydzisz się swoich socjalistycznych idoli???

     • Adolf przecież walczył o czystość białej rasy tak jak polskie prawiczki a ja popieram multi-kulti.

     • Hitler tak walczył o białą rasę, jak jego kolega Stalin o robotników, a Magdalena Środa o kobiety. Socjaliści zawsze chcą cudzego dobra ;)

     • Ala wilk popiera multi-kulti… To podoba ci się, lewaczko, to, co dzieje się teraz w Nantes, prawda? I co działo się w Londynie, Brukseli, Nicei, Paryżu, Madrycie, Malmoe, itd, itd??? To jest właśnie to twoje zasrane multi-kulti!

    • VIVA LA france????!Jedno pytanie Alu?!Co ty masz z tymi prawiczkami,Co??!Prawiczek tu,prawiczek tam?!Wszędzie widzisz prawiczków??!

     • Chodzi o to że polskie kobiety wolą Niemców, Szwedów, Francuzów i Syryjczyków niż polskich białych narodowców

     • Ala miała pecha i trafiała na prawiczków ALBO… tak działa Ala Wilk na mężczyzn… ;)

      Alu Wilk – polskie żałosne kobiety wolą tych „zagraniczniaków” z nocnych klubów Warszawy, Krakowa czy Gdańska, myśląc w swej naiwności, że taki kolo z zagranicy będzie lepszym mężem, lepszym kochankiem, lepszym człowiekiem, a nade wszytko będzie dawał WIĘCEJ HAJSU. No i mamy potem pobite, zgwałcone, i na koniec porzucone (lub zamordowane) polskie kobiety poza granicami naszego kraju… Ecccccchhhhhh, ty infantylna polska kobitko…

    • W III Rzeszy było mnóstwo żydów, także we władzach. Sam Hitler był z pochodzenia żydem.

   • Jak ci sie Polacy nie podobają, to co ty tu w ogóle jeszcze robisz. Wyjedz. Cała afryka czeka żeby cie ubogacić.

 3. „Francuskie władze kapitulują przed imigrantami”. Moze warto spytac Izraela jak oni sobie radza w sytuacji o wiele trudniejszej i nikt im nie pomaga, wrecz odwrotnie. Kilka milionow Zydow radza sobie z kilkuset milionowym, wrogim swiatem arabskim i o wiele wiekszym swiatem islamu. Narod Wybrany ?

  • jasinek ..piepszysz ,,ten narod wybrany ;;to wymysl zydkow,zeby nie juesej ,i zydostwo tamtejsze,to tego zasranego i sra ela by nie bylo na mapie swiata ,jasne, ,,,

  • No bo tam, gdzie wiele kultur, narodów i religii, tam jest burdel. Czy to Izrael czy to Francja.

 4. W ten sposób wygląda typowy patologiczny lewacki świat socjalistyczny czyli obraz zniszczenia, nędzy, głodu i przemocy.

 5. A Polscy purpuraci żądali ich przyjmowania, zapomnieli że Islamiści już terroryzują w Polsce.
  Niektórzy szefowie samorządów też im liżą buty.

 6. Niestety ten artykuł jest całkowicie kłamliwy. Autor nie opiera się na faktach, ale podsyca nienawiść ze względu na pochodzenie. Po pierwsze, zastrzelony Francuz nie był „imigrantem z Afryki”, ale pochodził tj. urodził się w podparyskim Garges-lès-Gonesse (departament Val d’Oise). Więc wbrew temu, co sugeruje artykuł, nie „napłynął” do Europy z innymi imigrantami w ostatnim czasie. Nie był podejrzewany o napad na bank, ale o kradzież w zorganizowanej grupie przestępczej. Dzielnice objęte zamieszkami, nie są uważane przez nantejczykow za dzielnice „imigranckie”. Trzeba pamiętać, że Nantes, to miasto portowe i od wieków, było to miasto bardzo kolorowe, a mieszkańcy nauczyli się żyć w idealnej symbiozie i nikogo tam nie dziwi inny kolor skóry (w przeciwieństwie do polskiego podejścia do tzw. „Murzynów”). Mieszkam we Francji, a ponadto mój mąż pochodzi z Nantes i mamy tam rodzinę. Nie jest prawdą, że republika upada przez śmierć jednego obywatela francuskiego. Żadne media tutaj tak nie piszą, wbrew treści niniejszego artykułu (przewertował wszystkie nagłówki prasy francuskiej). Republika francuska ma się dobrze. Rzeczywiście Francuzi protestują obecnie na ulicach Nantes, ale nie są to protesty „band imigrantów”, a zwykłych nantejczykow obywateli, oburzonych faktem, że francuska policja ich okłamała. W raporcie policyjnym i prasowym podano jako powód strzału stan wyższej konieczności, jednak w rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca, a policja strzeliła, chcąc zatrzymac samochód.. tylko że strzeliła nieumiejętnie: w samo gardło Francuza.. w wyniku czego zmarł. Francuzi wyszli na ulice, bo brzydzą się kłamstwem policji. Ponadto, boją się teraz policji. Stróże prawa powinni poprawnie reagować, a nie nieumiejętnie, co gorsza zabijając przy tym człowieka. To Francuzów bardzo zbulwersowało. I dlatego wyszli na ulice.

  • @Madzik – zastanawiam się, czy Ty naprawdę wierzysz w te brednie, które napisałaś? Tak Ci lewacka propaganda mózg wyprała? Zastrzelony „Francuz” Aboubakar Fofana (czysto francuskie nazwisko) był dzieckiem imigrantów – tacy imigranci w II pokoleniu jeszcze bardziej nienawidzą Francji niż obecnie napływający. Kilkudniowe walki, palenie szkół, sklepów i samochodów nazywasz protestami Francuzów? To jest rozróba imigrantów z małym dodatkiem lewackich anarchistów – a nie żadne protesty Francuzów! Mam duże wątpliwości, czy Ty faktycznie mieszkasz we Francji. Kiedyś mieszkałem we Francji kilka lat i już wtedy miałem nieprzyjemne sytuacje z imigrantami w Saint Denis czy Tuluzie. Teraz od wielu lat mam co semestr studentów Francuzów (w ramach ERASMUSa) i to, co oni opowiadają o sytuacji we Francji dowodzi tylko, że ten kraj właśnie pada. Są zachwyceni tym, że mogą wieczorami i po nocach włóczyć się po mieście i nikt im krzywdy nie zrobi – co jest śmiertelnie wręcz groźne w dużych miastach we Francji, z uwagi na napaści, rozboje i ciężkie pobicia dokonywane przez imigrantów (obecnych, lub tych w II czy III pokoleniu). Francja zdycha, podobnie jak Belgia, Holandia czy Szwecja. Jeszcze za tego pokolenia rozpocznie się wojna domowa, w której przestanie istnieć Europa Zachodnia jaką znaliśmy….

   • ▌▌Dodajmy mniej teoretycznie, a bardziej realistycznie, że właściwej postawy od francuskiej policji to można sobie „żądać” (przy okazji paląc miasto), jednak w sytuacji, gdy policjant jest urzędnikiem państwowym opłacanym za państwową stawkę, a jednocześnie przybysze z Afryki w I. lub II. pokoleniu swobodnie mordują owych policjantów, to raczej zrobi wszystko, żeby się nie narazić / zmieni zawód, niż zacznie działać zgodnie z samobójczymi oczekiwaniami obywateli.

    W rezultacie braki kadrowe we francuskiej policji tylko będą się powiększać, lepsi odchodzić, coraz gorsi zostawać — efekty pracy będą coraz gorsze i będą zmierzać w kierunku formacji policyjnych III. świata.

    Taki jest praktyczny koniec lewicowych praktyk i zdrady liberalnych komunistów (u nas POPSLDNo–RazemZieloni).

    • ▌▌Efekty pracy francuskiej policji będą zmierzać w kierunku formacji policyjnych III. świata (powszechna korupcja, samozadaniowanie się + „szwadrony śmierci”).

   • Pełne poparcie! Już zabierałem się za merytoryczną odpowiedź lewakowi, a Ty mnie w tym wyręczyłeś. Dodam od siebie jeszcze coś, cytuję: ”Dzielnice objęte zamieszkami, nie są uważane przez nantejczykow za dzielnice „imigranckie”. ” – to tym gorzej dla Francji, bo świadczy to o tym, że nawet relatywnie niewielka grupa „śniadych” potrafi zaprowadzić terror. Można sobie tylko wyobrazić, co mogło by się wydarzyć, gdyby zginął ktoś pochodzenia imigranckiego w jednym z gett, ale akurat tam policja nie ma wstępu.

   • Putin zabił? xD Z tym „krwawym dyktatorem” Assadem? Ty tępa lewatywo! Przeszłaś medialne pranie mózgu, jak cała ta wasza hołota, bez wiedzy o realiach. Nie zabieraj głosu w sprawach, o których nie masz pojęcia, bo z powodu takiego bezrozumnego bydła dzieją się tragedie na świecie

 7. Jednego ciemnego mniej i od razu wielkie protesty, ciekawe czy tak samo by protetowali jak by zginoł jasny???? Odpowiedz sobie sama Madzik, no chyba ze obrabiasz czarnego olka

 8. A w Nantes , mój brat cioteczny ( najbogatszy Polak we Francji ) , kupił drużynę piłkarską NANTES , która jest w I lidze .

 9. Naród wybrany radzi sobie bardzo prosto z muzułmanami – podejdą na 5 m do muru i dostaną kulkę bo …chciałeś podłożyć bombę i mur wysadzić …. a we Francji jak spalą bibliotekę czy całe merostwo to przecież nic się nie stało bo to biedni imigranci którzy to robią ze stresu….
  GRATULACJE DLA MACRONA – GEBNIUSZ po prostu GENIUSZ i Makrela razem z nim :D:D:D:D:D:D

 10. Czy ktos zna szczególy dotyczace zastrzelenia tego chlopaka. Bo nie ma nic aby on posiadal przy sobie bron. Ja mysle ze jak najbardziej kryminaliste nalezy zlapac. Pytanie czy powinno sie strzelac do nie uzbrojonego przestepcy. Czy wystarczy nagonka i uzywajac przewagi taktycznej zlapanie przestepcy. Mysle ze gdyby policja zastrzelila u nas chlopaka nawet przestepce ktory jednak nie byl uzbrojony to rowniez zakonczylo by sie to jakimis tam demonstracjami. W prawdzie skala ich mogla by byc mniejsza ale huligani i pseudo kibice tez by narobili szumu.

 11. Murzyn, nazywajmy rzeczy po imieniu. Murzyn to murzyn albo czarny a bialy to bialy, jaki masz z tym problem?

 12. Rozdać obywatelom broń z 20 magazynkami amunicji i niech któryś bambus podskoczy…

  • Szczęśliwi obywatele będą walić do negrów jak do kaczek. Czarnuchy jak robactwo nadmiernie się rozpleniło więc trzeba przetrzebić populację.

 13. Jeżeli ta info jest rzetelna, to Francja pod wodzą Makarona oddaje władzę imigrantom. Jeśli Makaron to zaplanował, to oznacza, że Republika nie ma mocy kontrolowania co robią decydenci (podobnie jak u nas). Jednym słowem trzeba ustalić, czy upadek Francji jest kontrolowany (i przez kogo), czy powodem jest chaos decyzyjny. Przychylam się do pierwszej opcji, a wtedy dalsze pytanie: kto daje na to kasę i dlaczego?

 14. I my mielibyśmy do naszego kraju przyjmować takie szambo? Każdy polski polityk opowiadający się na polecenie Zachodu za przyjmowaniem tych nachodźców powinien stanąć przed sądem! Niech ci nachodźcy ubogacają kulturowo Francuzów, Niemców i Szwedów. My, Polacy takiego poziomu kultury u siebie nie potrzebujemy!!!

 15. tiaa… co te lewatywy zrobiły z europą, rozczeniowe pasożyty niszczą kraj, kapitał społeczny budowany latami, gwałcą kobiety, zabijają ludzi, a naćpane lewatywy twierdzą że to ubogacenie i należy mimo wszystko to tolerować. Przyjmijcie wszystkich muslimów, miejcie nieskończenie otwarce serca i bądźcie nieskończenie ubogaceni.

 16. spakowac wszystkich do kupy i deportacja…..niech jeden odpowiada za drugiego jak nie umia zyc i sie dostosowac tak nie moze byc bo bedzie coraz gorzej….jedyna sluszna decyzja…DEPORTACJA

 17. Francja upada to nie tylko Nantes
  tak się kończy, komunizm, socjalizm, lewactwo, wartości unijne, poprawność polityczna …
  Naiwni francuzi wybrali na prezydenta Macrona miłośnika LGBTQ, Kanadyjczycy lewaka Justina, Niemcy Merkel, Polacy bujają się między syjonistami socjalistami z PO, PiS, SLD …
  To pokazuje jak głupim ustrojem jest demokracja
  dzięki mediom można ludziom wciskać głupoty że luksusowe więzienia za morderstwa, gwałty … są dobre że kara śmierci jest zła nawet podczas wojny …
  W Iranie, Syrii nikt takich głupot ludziom nie wciska bo ich wartości są wyższe od wartości unijnych

Comments are closed.