Chcą zniszczyć polskie mleczarstwo. Propagandowe hasła już na bilbordach w Warszawie. To kolejny atak na silny polski sektor

Kampania Fundacji Międzynarodowej Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!/ Facebook
Kampania Fundacji Międzynarodowej Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!/ Facebook
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Weganie i ekolodzy atakują! Po atakach wymierzonych w produkcję drobiu, trzody chlewnej, przetwórstwo rybne czy przemysł futrzarski kolej przyszła na dochodowy sektor mleczarski.

Najnowsza kampania społeczna „Kupując nabiał, płacisz za okrucieństwo” wykreowana przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! – Białe Kłamstwa, mocno uderza w rynek mleczarski. Na materiałach kampanijnych widzimy wychudzonego cielaka pośród dorosłych krów. Podpis na dole głosi: „Mleko, które pijesz, przeznaczone było dla niego”.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! do końca lipca realizować będzie kampanię zatytułowaną „Prawdziwa cena mleka”, która ukazywać ma rzekomo niewłaściwe warunki, w których utrzymywane są krowy mleczne.

Jak pisze Dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej Jacek Podgórski na portalu swiatrolnika.info przemysł mleczarski ma się dobrze i dalej się rozwija.

„W roku 2017 – bo z tego okresu pochodzą najświeższe dane Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – eksport produktów mleczarskich z Polski wzrósł względem roku 2016 o 32% do wartości 2,1 mld euro i jest niemal czterokrotnie wyższy niż w roku 2004 (wejście Polski do Unii Europejskiej). Samo pogłowie krów mlecznych w kraju wzrosło względem wcześniejszego roku o 0,04% i w grudniu 2017 r. wynosiło 2 150 tys. sztuk.”

„Te liczby robią wrażenie. Tym bardziej, że Polska umacnia się na światowych rynkach mleka, pozostając jednym z czołowych producentów na Starym Kontynencie. Analitycy IFCN prognozują ponadto, że do roku 2030 światowy popyt na produkty mleczarskie wzrośnie o około 1/3, czyli o przeszło 300 mln ton, co znajduje uzasadnienie w przewidywanym wzroście liczebności populacji o 1,2 mld oraz wzroście konsumpcji szacowanym na 16%.”

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! nawołuje do zastępowania krowiego mleka jego roślinnymi „substytutami”.

Na temat tej kampanii wypowiedział się dyrektor Jacek Podgórski, który sugeruje, że kampanie „ekologów” finansowane są z silnie umocowanych źródeł zagranicznych.

Jesienią ubiegłego roku Stowarzyszenie Otwarte Klatki otrzymało 0,5 mln USD celem zorganizowania szeroko zakrojonej akcji wymierzonej w rodzimy sektor drobiarski. Fundusze pochodziły z Silicon Valley Community Foundation, a jednym z celów ich wydatkowania była „walka o kury hodowane i zabijane na mięso.”

Czy akcja Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! doprowadzi do poważnego kryzysu w sektorze mleczarskim? Najwyraźniej komuś nie podoba się kolejna polska silna gałąź rolnictwa.

Nczas.com/ swiatrolnika.info

Comments are closed.