Gorąco na Bliskim Wschodzie. Syria informuje o odparciu ataku Izraela

Izraelskie F-35 i F-16. Foto: wikimedia
Izraelskie F-35 i F-16. Foto: wikimedia

Izraelskie pociski rakietowe zaatakowały w niedzielę wieczorem bazę sił powietrznych w syryjskiej prowincji Hims. Siły syryjskie zestrzeliły „pewną liczbę” pocisków – poinformowały państwowe media syryjskie, powołując się na źródło wojskowe.

Nasze systemy obrony powietrznej udaremniły izraelską agresję i zestrzeliły pewną liczbę pocisków rakietowych zanim osiągnęły one cel – cytują media to źródło.

Poinformowano również, że syryjska obrona powietrzna trafiła w „jeden z atakujących izraelskich samolotów” i zmusiła resztę do opuszczenia przestrzeni powietrznej Syrii.

Według syryjskiej telewizji państwowej zaatakowana została sześcioma pociskami baza lotnicza T4. Nie wspomniano o ofiarach. Syryjska oficjalna agencja prasowa SANA poinformowała jedynie o stratach materialnych.

Natomiast Syryjskie Obserwatorium ds. Praw Człowieka podało, że atak wymierzony był w przebywających w Syrii żołnierzy irańskich i w członków proirańskich milicji.

Rzeczniczka izraelskich sił zbrojnych odmówiła skomentowania tych informacji.

Izrael wielokrotnie oświadczał, że nie będzie tolerował obecności sił irańskich w Syrii i w ostatnich miesiącach wielokrotnie atakował irańskie cele wojskowe w tym kraju.

Jest to już kolejny atak na bazę lotniczą T4. Placówka znajduje się na celowniku Izraela przede wszystkim ze względu na przebywających tam żołnierzy i personel z Iranu.

Izraelski atak może ponownie doprowadzić do wzrostu napięcia w regionie. Warto dodać, że w ostatnim czasie, nie licząc krwawych starć w Strefie Gazy, sytuacja wydawała się uspokajać.

Źródło: PAP/wolnosc24.pl

15 KOMENTARZE

 1. Bezprawie trwa dalej, pod jaki teraz”płaszczykiem”, napada się na Syrię,
  wprowadza się „dezorientację”o Iranie.
  Wszyscy wszystko rozumieją. Tylko,tych co „niby dbają o porządek” tego świata brak.

 2. Prawiczki popierają muzułumanina Assada przeciwko demokratycznemu Izraelowi.

  • Jeśli demokracja ma polegać na mordowaniu Palestyńczyków, to co to jest ta demokracja? Co to jest ten „demokratyczny Izrael”? Co to jest ten izraelski Bóg co karze zabijać?
   Np. Strefa Gazy – izraelska operacja „Protective Edge” – spowodowała śmierć 2 256 Palestyńczyków, w tym 1 563 cywilów, wśród ofiar były 293 kobiety i 556 dzieci (dane ONZ)

   • Czyli jak Putin morduje Syryjczyków to dobrze a jak Netanjahu morduje Palestyńczyków to źle? Ech ta prawiczkowa logika.

    • Nie, to nie jest dobrze, że Israel rozpalił pożogę w Syrii jak i nie jest dobrze, że Rosja i USA i Israel załatwiają swoje strategiczne interesy w regionie mordując wszystko co się na ziemi rusza!
     Czy to co Israel i jego „przyjaciele”robią w Syrii to nie jest ludobójstwo?
     To ja tu czegoś nie rozumiem. To ja pytam, to jak to nazwać?

  • Jak wierzący żyd przechodzi obok cmentarza katolickiego ma obowiązek splunąć i siarczyście zakląć.

   • A co to jest ten wierzący Żyd. Czy to jest ten sam wierzący Żyd co w imię swego Boga morduje palestyńskie dzieci w Strefie Gazy? Jeśli to jest ten wierzący Żyd, to ja się pytam, co to jest za wiara?

 3. Parchy wręcz nie mogą się doczekać, kiedy zostaną raz na zawsze zmieceni z powierzchni Ziemi. I żadne Trumpy, Kaczyńskie i tym podobne pachoły żydowskie im nie pomogą…

  • Mylisz się. Jak dostaną 300 mld dol. od Kaczyńskiego i Tuska, staną się nadzwyczajną kastą. Oddadzą ziemie zachodnie Niemcom a z terenów wschodniej Polski i z terenów zachodniej Ukrainy (żydowscy oligarchowie) utworzą upragniony raj na ziemi. Żydowscy politycy mówią otwarcie o możliwości upadku Izraela za kilka lat – trzeba więc będzie utworzyć nową przestrzeń życiową. Po to jest ta antypolska nagonka. Im bardziej Kaczor będzie im wchodził w du..ę tym bardziej wściekłe i zajadłe ataki będą realizowane. Kotlet Judeopolonii będzie odsmażony !!! A Ty będziesz im buty czyścił.

   • Czy na naszych oczach nie następuje instalowanie urzędów i instytucji POLIN w strukturach organizacyjnych Państwa Polskiego? – zadaje publicznie pytanie Jacek Międlar.
    (…)
    „Istnieje też bardzo silne lobby żydowskie w Polsce, powiązane z agenturą Mosadu. Nota bene wkrótce ma powstać w Polsce jego wielka centrala na całą Europę. Instalują się struktury agencji bezpieczeństwa Shin Bet, sił wojskowych oraz policji. Są to wyniki wieloletniej globalnej ofensywy przedsiębiorstwa Holokaustu, które spektakularnie spotwarzyło Naród Polski i Państwo Polskie, oraz ostatniej wizyty szefów Mosadu, agencji bezpieczeństwa Shin Bet, sztabu IDF (Israel Defence Forces) sił zbrojnych Izraela i policji izraelskiej.”
    (…)
    Więcej na ten temat w,
    wprawo.pl/2018/07/02/post-modernizm-nieprzejrzystosc-oceanu-informacyjnego-czyli-post-truth-2/

   • Buty im będzie czyściło (zresztą już czyści) ciemne polactwo głosujące na PiS. Ja z tymi komunistycznymi chwastami, którzy po 1989 roku przemalowali się na biało-czerwono nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego. Scenariusz wydarzeń, który Pan przedstawił prawdopodobny (już zresztą realizowany), ale wystarczy jedna iskra (np. kryzys gospodarczy w Polsce i na świecie na podobieństwo tego z 2008 r.) i …

 4. To się nie skończy dokąd Rosja nie sprzeda Iskanderów Syrii i nie oświadczy, że po każdym żydowskim ataku na lotnisko skąd wystartowali agresorzy zostanie wystrzelony Iskander. Z Żydami inaczej się nie rozmawia, oni rozumieją tylko argument siły. :-))))))))))))))))))))))))))))

 5. Rosjanie nie sprzedadzą broni strategicznej arabom , nawet średniego zasięgu , ponieważ Pakistan ma broń atomową i może pokusić się o instalację głowic. No chyba ,że Netaniachu i Putin dojdą do wniosku, że skoro elita narodu wybranego jest bezpieczna ( w Polinie) to można resztę hołoty odstrzelić ( co z tego że są z narodu wybranego – tzw. selekcja naturalna, a poza tym mniej konkurentów do rządów białymi niewolnikami)

Comments are closed.