Jedziesz na wakacje do Egiptu? Uważaj na to, co piszesz na Facebooku lub Twitterze. Turystka skazana na 8 lat więzienia

Mona el-Mazbouh skazana na 8 lat więzienia/foto: FB
Mona el-Mazbouh skazana na 8 lat więzienia/foto: FB

Podczas swojego wakacyjnego pobytu w Egipcie 24-letnia Libanka zamieściła na Facebooku filmik, w którym oświadczyła, że była dwukrotnie molestowana seksualnie. Skarżyła się również na warunki i obsługę. Określiła Egipt mianem „kraju sukinsynów”. Zatrzymana na lotnisku trafiła przed sąd, który nie okazał najmniejszej litości.

Egipski sąd skazał kobietę na osiem lat pozbawienia wolności. W uzasadnieniu wyroku stwierdzono, że Libanka winna jest umyślnego szerzenia fałszywych plotek, które szkodzą społeczeństwu, atakują religię i jawną nieprzyzwoitość. Adwokat 24-latki już złożył wniosek o apelację. Kolejna rozprawa ma odbyć się 29 lipca.

Mona el-Mazboh została miesiąc temu aresztowana na lotnisku. Powodem było 10-minutowe video, które kobieta zamieściła na swoim Facebooku. Oskarżyła w nim kierowcę taksówki oraz jednego ze spotkanych na ulicy przechodniów o molestowanie seksualne.

Mówiła również o fatalnej obsłudze w restauracji. Przypomniała także, że podczas poprzedniej wizyty w Egipcie ktoś ukradł jej portfel. Państwo określiła mianem „kraju sukinsynów”.

Filmik nagrany w języku arabskim szybko zdobył ogromną popularności w sieci, co z pewnością zwróciło uwagę egipskich służb. Adwokat dziewczyny Emad Kamal oświadczył, że z bożą pomocą surowy wyrok zostanie zmieniony. Dodał również, że Mazboh przeszła w 2006 r. operację usunięcia zakrzepu w mózgu. Z tego powodu kobieta ma cierpieć na niekontrolowane ataki agresji.

Surowy wyrok krytykują również egipscy aktywiści, którzy twierdzą, że decyzja sądu jest zdecydowanie zbyt ostra.

Źródło: reuters.com

11 KOMENTARZE

 1. Troche bojkotu ze strony turystow i zaczeliby inaczej spiewac, jak zobaczyliby pustki w kieszeniach i garnkach.
  Faraonowie pewnie przewracaja sie w grobach, jak widza co sie zrobilo z tego kraju.

 2. Posiedzi to zmądrzeje i nabierze ogłady. A za molestowaniem to będzie jeszcze tęsknić.
  Kłamać nie wolno. Nawet na tych popaprańców.
  Nigdy!

  • Aleś ty durny burak i prostak!Wszyscy wiedzą co dzieje się w Egipcie!Byłeś?Widziałeś jak ta turystka była traktowana,że się wypowiadasz POkrako?

   • Chciałabyś pokrako chyba żeby ciebie molestowano,albo sam to lubisz i robisz!

   • Ma rację Kajtek. Posiedzi to zmądrzeje jak głupia!! Nie wiedziała co gdzie robi!! Ptasi móżdzek. Chyba chciała się pokazać i się pokazała! Dziwię się nawet biorąc wiek tej małolaty,niedoświadczonej życie, z prawie tych samych stron że się Jej chciało!! No ale….. Byłam już nie raz w Egipcie czy krajach Jej obrzeżnych. Chodzę,jeżdżę taksówkami,autobusami i ani razu nie trafiło mi się żeby mnie ktoś chciał molestować. NIE PROWOKUJ- PODSTAWOWA ZASADA!! i nic sie nie będzie działo. Parę lat wcześniej w Egipcie ta nachalność miejscowych była bardzo widoczna. Od paru lat jest o wiel berdziej spokojne podejsci do turystów,ale zasada „NIE PROWOKUJ” nadal obowiazuje.

    • Jesteś idiotą i wybaczam tobie to że jesteś idiotą bo mi szkoda takich ludzi, lecz się chociaż to co masz w głowie jest nie do wyleczenia po prostu brak mózgu

 3. A takie pedaly z polskiego rzadu wystraszyly sie zydowskich palantow i zmienili prawo, ze bandytow z izrae la nie wolno karac.

 4. To samo niedługo będzie dotyczyć krytyki USA – podciągną to pod terroryzm lub wspieranie terroryzmu lub pochwałę terroryzmu. Tak skazywano tych, którzy ujawniali filmy z bestialstwem amerykańskich żołnierzy… Izrael już takie przepisy wprowadził. W Polsce mało kto wie, ale w USA już od lat jest ostra cenzura: zagraniczny dziennikarz chcący nadać relację z USA musi się starać o wizę dziennikarską (ta na pracę nie wystarczy) i… przedstawić scenariusz reportażu do akceptacji – jeśli zrobi reportaż bez tego lub odbiega on od scenariusza to też popełnia przestępstwo i grozi mu do 13 lat więzienia. W dzisiejszych czasach nie powstałby film jak Pluton Olivera Stone’a – Armia USA… zastrzegła jako „własność intelektualną” wzory uzbrojenia i oznaczenia amerykańskiej armii i kręcący film musi uzyskać jej zgodę na używanie tego w filmie. Dlatego teraz jak się chce nakręcić krytyczny film o amerykańskiej armii to oczywiście wolno, ale pod warunkiem że żołnierze na tym filmie nie będą chodzić w amerykańskich mundurach, używać amerykańskiego uzbrojenia a pojazdy nie będą nosić białych gwiazd i napisów US Army… :-)))))))))))))))))))))))))))))

 5. Do kraju „sukinsynów” się nie jeździ…nie ważne skąd pochodzisz.Przyjedź do POLSKI,odpoczniesz,zregenerujesz się…tylko nie wyzywaj bo skopię ci dupę…8 lat??????To szatańsko-muzułmańska zemsta.

Comments are closed.