Kaczyński oficjalnie: „Kandydatem PiS w wyborach prezydenckich w 2020 roku będzie…”

Jarosław Kaczyński. / fot. PAP/Leszek Szymański
Jarosław Kaczyński. / fot. PAP/Leszek Szymański

Kandydatem PiS w wyborach prezydenckich w 2020 roku będzie Andrzej Duda – mówi w wywiadzie dla „Sieci” prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Zastrzega jednak, że decyzja w tej sprawie będzie oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii.

„Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, tobym powiedział, że obecny prezydent. Ale ta decyzja będzie oczywiście oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii” – powiedział Kaczyński w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika „Sieci”.

Dopytywany, czy jego zdaniem Andrzej Duda w 2020 roku zmierzy się z obecnym szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, prezes PiS stwierdził, że „Donald Tusk lubi działać w sytuacji, gdy ma wysoki poziom pewności wygranej”. „W tej chwili nie ma tej pewności. Sądzę więc, że jeśli sytuacja się nie zmieni, to nie będzie kandydował” – ocenił J. Kaczyński.

Pytany, co sądzi o proponowanym przez prezydenta referendum konstytucyjnym i czy PiS je poprze, odparł, że „decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła”. (PAP)

Comments are closed.