Ukraina jak Izrael. Chcą zamian w ustawie o IPN

Petro Poroszenko. Foto: PAP/Wojciech Pacewicz
Petro Poroszenko. Foto: PAP/Wojciech Pacewicz

Wspieramy inicjatywy zmian w nowelizacji polskiej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Oczekujemy, że zostaną w niej także skorygowane zapisy, które dotyczą oceny Ukraińców – stwierdził prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Kijów stara się najwyraźniej wykorzystać zamieszanie wokół ustawy o IPN do własnych celów, czyli wybielenia rzezi wołyńskiej.

Poroszenko zaapelował, by nie upolityczniać historii obu państw. Wydarzenia między Ukraińcami i Polakami podczas II wojny światowej wymagają gruntownych badań historycznych, prowadzonych wspólnie przez ukraińskich i polskich naukowców. Nasze narody zasługują na prawdę – stwierdził.

Prezydent Ukrainy dodał również, że możliwe jest, aby w najbliższym okresie wcielić w życie porozumienie ze stroną Polską dotyczącą wznowienia ekshumacji ofiar rzezi wołyńskiej. Warto jednak przypomnieć, że w niedzielę Poroszenko wizytował Sahryń w województwie lubelskim, gdzie odwiedził groby Ukraińców pomordowanych przez Polaków.

Niezwykle ważne jest dla mnie, że właśnie dziś jestem z wami, w tym miejscu, w Sahryniu, na oficjalnym otwarciu memoriału pamięci Ukraińców, którzy zginęli z rąk polskich Batalionów Chłopskich i jednostek Armii Krajowej w 1943 roku. Naszym głównym, ludzkim i chrześcijańskim obowiązkiem jest pielęgnowanie pamięci o niewinnych ofiarach i uczynienie wszystkiego, by między naszymi narodami nigdy nie było rozbratu i konfliktu – powiedział w czasie uroczystości.

Wygląda na to, że Kijów działa według chłodnej kalkulacji politycznej i dąży do zrównania zbrodni dokonanych przez UPA oraz innych Ukraińców w czasie II wojny światowej z odwetowymi działaniami Polaków.

Pytany o stanowisko ukraińskiego prezydenta szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stwierdził: Liczymy, że rząd ukraiński wywiąże się z kolejnych obietnic składanych na temat odblokowania ekshumacji Polaków na terenach Ukrainy.

Komentujący sprawę Jacek Sasin przyznał, że utrzymanie dobrych relacji z Ukrainą to polska racja stanu. Ale z drugiej strony jako kraj nie możemy odpuścić, nie możemy tutaj powiedzieć, że ta historia tragedii bardzo wielu Polaków, bardzo żywa w wielu rodzinach do dzisiaj, to jest coś, co na tym ołtarzu porozumienia polsko-ukraińskiego można złożyć – dodał.

Źródło: PAP/wolnosc24.pl

20 KOMENTARZE

  • O niczym takim nie mówiłem, więc przestań bredzić. A komu uwierzy społeczność – mi czy tobie?

  • @ala wilk Do wiadomości.
   Prawiczek jest to mężczyzna, który nie uprawiał jeszcze seksu. To tak jak np. kobieta jest dziewicą a mężczyzna jest prawiczkiem.

  • Jeśli już to wojnę pomiędzy Polakami i Ukraińcami jest pragnieniem żydowskich oligarchów Ukrainy, co nie jest bez znaczenia. Tak jak Israel potrzebuje wojny z Arabami aby być hojnie dotowanym przez USD (dolarami i sprzętem wojskowym) dlatego wciągają Amerykę w kreowaną przez siebie wojnę do niszczenia wszystkiego do czystego piachu pustyni. Tak samo żydowscy oligarchowie Ukrainy potrzebują wojny aby bogacić się na niej. To jest ta sama plemienna mentalność.

   • „Zydowscy” oligarchowie to rosjanie- „Zydzi to po prostu najsprawniejsza Vkolumna rosji.
    Przemysl holokaust zostal wyprodukowany na lubiance- Szef instytutu Yad Vashem Icchak Arad był w NKWD-to wlasnie w latach 70-tych zaczeto na nowo pisac historie II wojny.
    Na ukrainie i w Polsce rzadzi rosyjska agentura zwana”zydami”ktora niszczy i skloca oba panstwa.
    W EU rzadzi rosyjska agentura zwana „zydami”
    Trump ma ziecia z Chabad Lubawicz- talmudycznej rosyjskiej sekty zarzadzanej przez KGB(dzieci morawieckiego chodza do szkoly tej sekty)
    80-90% zydow pochodzi z rosji -wiekszosc mowi po rosyjsku (w knesecie,w niemieckich gminach zydowskich) i czesc z nich miala nawet jakichs przodkow wyznajacych judaizm.
    KTO JEST; A KTO NIE JEST ZYDEM USTALA DZISIAJ LUBIANKA- TO SAMO DOTYCZY TEGO ;KTO MORDOWAL A KTO NIE MORDOWAL ZYDOW:
    Kacapia juz 100 lat przed rozbiorami obsadzila cala arystokracje,koscioly(jezuici) swoimi – od rozbiorow Polski to wlasnie tzw. „zydzi” stali sie glowna agentura moskalskiego mordoru.
    Czesc lubianki szczuje na zydow – druga czesc lubianki udaje zydow i walczy z antysemityzmem (jak stalin walczyl z faszyzmem).

   • aha- a owi „banderowcy to niemiecko – kacapska agentura- przed wojna pieniadze na bandere plynely z niemiec i rosji(sa zrodla), w czasie wojny w kazdym oddziale UPA byl komisarz rosyjski – o tym opowiada miedzy innymi Krzesimir Debski, ktorego rodzina zostala wymordowana na Wolyniu(dlatego tez absolutnie nie wierze w to, ze upa walczyla z rosjanami)

 1. I jeszcze Archera z ndie.pl i mój wspólny wierszyk:

  Płonie dziś Nants.
  Viva la France!…
  Gdy spłonie Warszawa,
  Znów będą bić brawa.
  Bo ICH się nie imie…
  ICH w Jerozolimie.

  • Do Stanisława Michalkiewicza

   Szanowny Panie Stanisławie!
   Każdego Twego felietonu
   Miłośnik pisze. (Bo się bawię
   Czytając każdy!…) Oszczędź zgonu
   Swojego Twoim czytelnikom
   I oddaj serce! …rozrusznikom.

   Zadbaj o organ, co Ojczyźnie,
   Tej „nieszczęśliwej”, służy wiernie!
   Choć blizna na nim jest na bliźnie,
   Nie dopuść, aby nabył hernię!
   I – obojętne co się zdarzy –
   Do rad zastosuj się lekarzy!

   Łykaj tabletki i kontroli
   Nie zaniedbywaj! Znasz Lenina:
   „Wierzyć jest dobrze – (gdy nie boli) –
   Lecz kontrolować lepiej.” Wina
   Nie Twoja przecież… przegrywamy!
   Tryumfują Żydy (i ich chamy).

   Choć w senatorskiej Twojej głowie
   Zbawienie Polski, koniunktura
   Polsce nie sprzyja. Kto odpowie
   Z winnych? Doczeka ktoś z nich sznura?
   Bóg tak chce, trudno! To nie pora
   Na redaktora-senatora…

   Lecz na pociechę: w Boga rękach
   Jest Polska oraz Ziemia cała
   Robisz, co możesz w serca mękach.
   Bóg chce inaczej, Jemu chwała!
   On wroga, który dół nam kopie,
   W dół wepchnie… Zatem „spoko chłopie”!

   Nie będą głośni, ale cisi
   Na wieki Ziemię posiadali.
   Nie tonie zwykle to, co wisi…
   A wierną Polskę Bóg ocali!
   Więc powtórz: „Świata sam nie zbawię.”
   Żyj długo, Panie Stanisławie!

   • Dentysta-faszysta

    Bernt Herlitz (ze Stirlitzem jawne podobieństwo!)
    Popełnił przeokropną anty-RODO zbrodnię:
    Ujawnił ile średnio syryjskie maleństwo
    Ma lat… (Przecież odmładzać się jest w świecie modnie!)

    Sąd szwedzki z wyprzedzeniem, na jakie przystało
    Szpicy postępu, skazał rasistowską mendę
    Na czterysta tysięcy koron grzywny… Mało!
    Dentysta stracił pracę. Ja tracić nie będę:

    Opiszę całą podłość czynu szpiegowskiego!
    To rasista! A skoro rasista, to razem
    Ksenofob i faszysta! I wróg wybranego
    Narodu!… (Posługiwał się w swej pracy gazem!!!)

    A skoro, jak dowiodłem zupełnie niezbicie,
    Jest antysemitnikiem (więc i homofobem),
    To jest …POLONOFILEM!!!… Już jasno widzicie
    Wskroś zbrodnię! (Co dowiodłem dedukcji sposobem.)

    • Tytus Liwiusz: „Historia to świadek dziejów, źródło prawdy, życia, pamięci, mistrzyni życia, piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości.”

     Seneka: „Kto nie zna historii, zawsze pozostanie dzieckiem.”

 2. Akcja w Sahryniu 10 marca 1944 roku była akcją przeciwko bazie UPA, a właściwie bazom UPA w Szychowicach, Modryniu, Turkowicach, Łaskowie i Miętkiem.
  Wszystkie te miejscowości leżą na Zamojszczyźnie, w powiecie hrubieszowskim. To tam przeniosła się UPA z Wołynia na przełomie 1943 i 1944 roku. UPA chciała zrobić na Zamojszczyźnie z Polakami to samo, co zrobiła z nimi wcześniej na Wołyniu. Nie dopuściła do tego jednak polska partyzantka, m.in. poprzez akcję w Sahryniu.
  Odpowiedzialność za śmierć 234 cywilów ukraińskich w Sahryniu spada zatem na UPA, tak samo jak odpowiedzialność za operację „Wisła” w 1947 roku. To UPA rozpaliła pożogę na Zamojszczyźnie, a po wojnie na Rzeszowszczyźnie i w Bieszczadach.
  Zródło Bohdan Piętka mysl-polska.pl

 3. Ukraina chce wymazać z historii masowe mordy Bandery, a my jej nie pozwolimy.

 4. Cała ta banderowska wrzawa ucichłaby,gdyby Polska zakręciła kurek z kasą.Cóż,od n lat podcinamy gałąz na której siedzimy.A zaczęło się od likwidacji ustawy psychiatrycznej w 89roku.CBDO.Podobno w imię demokracji.

  • Polska niczego nie odkręca ani nie zakręca , jest od wykonywania rozkazów . Im szybciej to złapiesz, tym szybciej wszystko stanie się prostsze.

 5. Tak jak Żydzi mają swoją hagadą na temat swego męczeństwa i stworzyli przedsiębiorstwo holokaust, tak żydowscy oligarchowie Ukrainy stworzyli mit banderowskiego męczeństwa i propagują go bezczelnie przy udziale polskich oficjeli którzy rżnął głupa że nie wiedzą o co chodzi. Żydowscy oligarchowie Ukrainy przyjęli sposób narracji po Żydach z USA.

 6. rosjanie zwani „amerykanskimi zydami” otrzymali swoja narracje Z LUBIANKI- oni tez niszcza usa(nienawisc do zydow jest tam wieksza niz w Polsce).Najwybitniejsi wspolczesni tworcy „mitu holokaustu” to rosyjska zydokomuna przywieziona tu w 1944 na kacapskich czolgach- Gross, Grabowski,Milosz,
  Zaczelo sie w latach 70tych w Yed Vashem w izraelu , ktorego szefem byl KGBista.

  • aha- a „mit banderowski” jest skonstruowany wedlug tego samego LUBIANKOWEGO SCHEMATU – NAJWIEKSI ZBRODNIARZE STAJA SIE NAJWIEKSZYMI MENCZENNIKAMI: TO JEST MIT KACAPII -PANSTWO; KTORE WZROSLO WYLACZNIE NA LUDOBOJSTWACH I GRABIEZACH MA ZBAWIC SWIAT

 7. Ja ich rozumiem – przecież neobanderowcy to dziś protegowani Żydów. Gdy ustami słodszymi niż miód Anne Applebaum dała przyzwolenie na ukraiński szowinizm, gdy Żydzi z pisiorami sprawe ustawy o IPN po swojej myśli załatwili, to nie ma co czekać tylko kuć żelazo póki gorące…

 8. KrainaU nie jest w Unii i nie będzie w NATO jej kierunek to Rosja . Albo pozbędą się banderyzmu albo wszy żreć . Bajki że Rosja nam zagraża może Sakiewicz pisać w GP i skończy jak GW. Jesteśmy w NATO i płacimy za spokój . Rosja nas nie napadnie . nie ma strachu. Ale te ścierwojady nie wiadomo ,co to ni pies ni wydra mogą chcieć ryzać .Ustawa powinna zostać nic nie dostalismy od Izraela .Też niech sobie w Izraelu robią interesy.
  A KrainaU niech zapłaci za ludobójstwo.

  • Placic to moze placisz, ale spokoju miec nie bedziesz, dla nato to ekonomia, prawdziwa obrona kosztuje duzo, duzo wiecej jak obiecanki na papierze. Terat nikt tych bydlakow z nato nie zmusi do uzbrojenia, a co dopiero do obrony obcego terytorium. A pozatym tworza europejska armie, jak myslisz jaka bedzie ich odpowiedz, na wyrownanie uzbrojenia w nato?

Comments are closed.