Duda po raz drugi dzisiaj rozmawiał z Trumpem

Donald Trump, Andrzej Duda w Brukseli.
Donald Trump, Andrzej Duda w Brukseli.

Zwiększenie obecności wojsk amerykańskich w Polsce było tematem drugiej już w środę rozmowy prezydentów USA i Polski. Rozmowa odbyła się na prośbę strony polskiej – poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Do rozmowy doszło podczas roboczej kolacji przywódców państw NATO przybyłych do Brukseli na szczyt Sojuszu.

„Prezydenci rozmawiali o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce, zarówno jeśli chodzi o formę tej obecności, jak i o liczebność; kwestia ta leży w polu zainteresowań obu prezydentów i rozmowy polsko-amerykańskie na ten temat będą kontynuowane w najbliższej przyszłości” – powiedział PAP szef gabinetu prezydenta.

Szczerski dodał, że prezydent miał też okazję do rozmowy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Obaj prezydenci rozmawiali już wcześniej w środę przy okazji szczytu NATO. Jak powiadomił wówczas Szczerski, prezydent Trump zaprosił prezydenta Dudę do sali przeznaczonej dla delegacji amerykańskiej podczas szczytu NATO. Prezydenci odbyli rozmowę „głównie o współpracy wojskowej, w tym o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej kooperacji wojskowej w zakresie sprzętu i w zakresie współpracy jednostek wojskowych”. „Prezydenci omówili też kalendarz kontaktów politycznych na najwyższym szczeblu” – dodał szef gabinetu prezydenta.

W rozmowie uczestniczył też doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton, a także minister Szczerski. Szczerski poinformował, że wcześniej on, a także szef MON Mariusz Błaszczak rozmawiali z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem. (PAP)

7 KOMENTARZE

  1. Czyli jak, wojna? Rozumiem że ci żołnierze nie przyjadą tu podejść grochówki tylko Polska znów będzie miejscem wojny z Rosją? Wszędzie gdzie są amerykańscy chłopcy pachnie wojną, arabowie już to przerabiali nie raz i nie dwa! W końcu trzeba wykroić niezły kawałek Polski pod przyszłe Polin, co nie prezydencie? „Rzeczpospolita Przyjaciół” czy jakoś tak….

  2. Ciekawe dlaczego zniknal moj komentarz? Czy to co napisalem, czyli ZASLUZYL nie bylo prawda?

  3. Spotkali się w kiblu. Adrian potrzymał fiuta Trumpowi, gdy prezydent USA sikał do pisuaru.

  4. Niema ustawy o obozach jest i spotkanie. Błazen i kundel Duda będzie teraz bredził o niezachwianym sojuszu amerykańsko-polskim.

  5. Prawdę mówiąc,jeśli PiS nie znajdzie sobie lepszego kandydata na następną kadencję to przerżnie wybory.I żadne Abramsy mu nie pomogą.Chociaż moda na udawanie Ezawa może być lansowana jeszcze dobre kilka lat.

Comments are closed.