Kupili Ronaldo za ogromne pieniądze i już im się zwrócił! Juventus umie robić interesy

Cristiano Ronaldo już zarobił dla Juventusu/ Twitter
Cristiano Ronaldo już zarobił dla Juventusu/ Twitter

Juventus umie robić interesy! Na zakup Cristiano Ronaldo klub z Turynu wydał ogromne pieniądze, mówi się o transferze za 112 milionów euro. Dodać do tego trzeba także ogromną pensję zawodnika (30 mln euro za sezon). Te ogromne kwoty… zwróciły się w ciągu zaledwie kilku dni.

Jak podają włoskie i światowe media na punkcie jednego z najlepszych zawodników na świecie oszaleli nie tylko kibice, ale i inwestorzy na giełdzie. Po transferze Portugalczyka akcje drużyny wystrzeliły.

Przypomnijmy, że akcje włoskiego klubu są notowane na giełdzie. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin ich wartość wzrosła o 7 proc. Od momentu, gdy pojawiły się spekulacje na temat transferu, zaliczyły skok o prawie 40 proc.!

Na dzień obecny akcje Juventusu Turyn warte są już prawie miliard euro. Tak wysokiej wyceny akcji Juventusu nie obserwowaliśmy od 2012 roku. To jednak nie oznacza, że trudno stać się współwłaścicielem klubu. Jedna akcja, która uprawnia m.in. do udziału w walnych zgromadzeniach akcjonariuszy, kosztuje około 90 eurocentów.

Jak twierdzą inwestorzy da się jeszcze na akcjach włoskiego giganta zarobić. Z jednym z najlepszych piłkarzy świata szanse drużyny w krajowych i europejskich rozgrywkach znacząco wzrosły.

Dodajmy, że klub liczy także na zwiększenie wpływów ze sprzedaży biletów, koszulek czy innych gadżetów związanych z zakupem zawodnika.

Nczas.com/ Money.pl/ wp.pl

5 KOMENTARZE

  1. Ale głupoty piszecie. Sam inwestuje ,póki nie ma akcji sprzedanych to zysk tylko na papierze.

  2. Czyli jak wlodarze wykupili akcje ktore niebawem odsprzedadza to doszlo do sorosowego przestepstwa. Powinno sie skonfiskowac majatek a ich samych przeniesc do obozu koncentracyjnego.

Comments are closed.