Wszedł do przedszkola i chciał zgwałcić kilkuletnią dziewczynkę

Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay

Prokuratura Rejonowa w Iławie przedstawiła 26-letniemiu mężczyźnie zarzut usiłowania gwałtu na kilkuletniej dziewczynce. Do przestępstwa miało dojść w budynku jednego z przedszkoli w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie).

Jak poinformował PAP w środę prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki, ze wstępnych ustaleń wynika, że na terenie jednego z przedszkoli w Lubawie 26-letni mężczyzna usiłował dokonać gwałtu na kilkulatce.

Do przestępstwa doszło w poniedziałek. Mężczyzna wszedł do przedszkolnej szatni, w której przebierają się dzieci. Policja zatrzymała go krótko po tym zdarzeniu, już poza terenem przedszkola.

Prokuratura nie podaje informacji o szczegółach tej sprawy. Prokurator Wierzbicki, nie ujawnił czy prowadzący śledztwo będą sprawdzali również to, czy nadzór nad dziećmi ze strony personelu placówki był właściwy.

Przy zatrzymanym znaleziono woreczek foliowy z „suszem barwy zielono-brunatnej”. Dlatego – poza zarzutem usiłowania dokonania gwałtu na dziecku – przedstawiono mu też zarzut związany z posiadaniem narkotyków.

Mężczyzna nie był wcześniej karany za czyny przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Odpowiadał natomiast przed sądem za przestępstwa przeciwko mieniu.

Prawdopodobnie jeszcze w środę iławska prokuratura złoży do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata. (PAP)

14 KOMENTARZE

 1. Jedynym słusznym miejscem gdzie powinien być przewieziony to okolice lasu – nie zapomnijcie o łopacie i wapnie.

  • W pojedynczym przypadku z wapna można zrezygnować tylko pamiętać – daleko od studni.

 2. Dlaczego nie są publikowane zdjecia tych zboczeńców??? Kogo to państwo chroni?? normalnych ludzi czy przestępców?

 3. Wolałbym, żeby moja córka trafiła w ręce pedofila, który po pupie pogłaszcze, niż poszła na lekcję edukacji seksualnej, bo to zabija erotyzm!

 4. zaraz, zaraz! pohamujcie swoje oburzenie! co my właściwie wiemy w tej sprawie? – „ze wstępnych ustaleń wynika, że na terenie jednego z przedszkoli w Lubawie 26-letni mężczyzna usiłował dokonać gwałtu na kilkulatce.” tak „poinformował PAP w środę prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki”. Sąd jeszcze nie osądził ale PAP już tak: „Do przestępstwa doszło w poniedziałek.” co na to prokurator? – „Prokuratura nie podaje informacji o szczegółach tej sprawy”. Tak, to można o każdym z Was powiedzieć, że „Do przestępstwa doszło…” Sam odprowadzając 20 lat temu moją córkę do przedszkola, wchodziłem „do przedszkolnej szatni, w której przebierają się dzieci” bo córcia sama nie potrafiła jeszcze wiązać bucików.
  Osądzając tego faceta bez zastanowienia, zaciskacie kajdanki na własnych nadgarstkach.

 5. juz nie wspomnę o tym, że Art. 5 Kodeks postępowania karnego (KPK) . § 1. Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona

 6. A mogło być i tak że „przestępstwo” polegało na tym że „Madka” zgłosiła napaść seksualną a tym czasem po prostu brała alimenty i nie pozwalała na widzenia z córką mimo że ojciec nie był pozbawiony praw do dziecka.
  Wiele takich spraw o „pedofilie” przerabiał znajomy adwokat.

 7. Jakim cudem to cos weszlo do przedszkola ? W moim miescie w przedszkolach sa domofony i monitoring i tylko rodzice, upowaznione osoby albo personel moze wejsc.

Comments are closed.