Aktor znany z Monty Pythona opuszcza Wielką Brytanię. Zwolennik Brexit-u zdradził, czego ma dość na wyspach

Cleese Monty Python Wielka Brytania
John Cleese. / fot. flickr.com

John Cleese, aktor znany z grupy Monty Python, zapowiedział, że w listopadzie wyprowadzi się z Wielkiej Brytanii na jedną z wysp wchodzących w skład państwa Saint Kitts i Nevis. Jak powiedział jest rozczarowany „kłamiącymi i banalnymi” gazetami brytyjskimi, głównie w kontekście Brexitu.

Cleese od lat angażuje się w sprawy polityczne, postulując między innymi wprowadzenie ordynacji proporcjonalnej zamiast większościowej. W sposób otwarty poparł też Brexit, a debatę o nim nazwał „jedną z najsmutniejszych rzeczy w kraju”.

Popularnemu aktorowi doskwiera przede wszystkim niski poziom debaty publicznej. Zwolennicy Brexitu kłamali na temat pieniędzy, które uda się zaoszczędzić i skierować na służbę zdrowia – mówił Cleese.

Z drugiej strony wskazywał na stosowaną taktykę strachu przez zwolenników pozostania w Unii Europejskiej.

Niewielu ludzi wiedziało, co się tak naprawdę stanie. Czemu wszyscy są tacy rozemocjonowani, skoro nikt nie wie jaki tak naprawdę jest rezultat? – pytał.

Ostatecznie aktor, już 78-letni, postanowił odpuścić sobie angażowanie w sprawy polityczne kraju. Pomyślałem sobie: Dobrze, po prostu się poddam i spróbuję gdzie indziej – powiedział Cleese.

Jako swoje nowe miejsce zamieszkania aktor wybrał Nevis, czyli jedną z wysp państwa Saint Kitts i Nevis, którą zamieszkuje obecnie 11 tysięcy osób. Cleese mówił, że to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie odwiedził.

Zobacz także: Jak Terry Gilliam z Monty Python został czarną lesbijką. Gwiazdor postanowił wypłynąć z odmętów politpoprawnej paranoi

Źródło: Rzeczpospolita

6 KOMENTARZE

    • huragan to masz we wlasnej zdemolowanej meskimi czlonkami odbytnicy! gestapowko!

  1. Rządzi lewactwo. Saint Kitts i Nevis jest oficjalnie monarchią konstytucyjną. Głową państwa jest brytyjski monarcha reprezentowany przez gubernatora generalnego. Władza ustawodawcza należy do parlamentu składającego się z 14 deputowanych wybieranych na 5-letnią kadencję. Wyspa Nevis ma własne władze ustawodawcze i wykonawcze. Główne partie polityczne: Partia Pracy Saint Kitts i Nevis, Ruch Akcji Ludowej, Ludowa Partia Pracy.

Comments are closed.