Iga Świątek w finale Wimbledonu. Ciężki bój naszego diamentu

Iga Świątek Fot. Facebook tenisistki

Iga Świątek pokonała Xinyu Wang w półfinale tenisowego turnieju w Wimbledonie dla juniorek 7:5 7:6 (7:1) i zagra o zwycięstwo ze Szwajcarką Leonie Kung.

Świątek stoczyła ciężki bój z rozstawioną z nr 4 Chinką. Pojedynek był bardzo zacięty i dopiero w końcówce obu setów nasza zawodniczka pokonała bardzo dobrze grającą przeciwniczkę należąca do światowej czołówki juniorek.

W końcówce drugiego seta Iga prowadziła 6:5 i serwowała Chinka. Polka przegrywała tego gema 0:40, ale doprowadziła do wyrównania 40:40. Niestety Wang nie dała się przełamać i wygrała gema. 6:6.

O wyniku tego seta zadecydował tie-break. On był popisem Świątek. Nasza zawodniczka objęła prowadzenie 3:0. Na zmianę stron przechodziła przy wyniku 5:1 i tylko jakaś katastrofa mogła pozbawić ją zwycięstwa. Iga nie dała sobie go wydrzeć. Wygrała tie-break 7:1 i przeto cały mecz.

Awans do finału Wimbledonu to największy sukces naszej zawodniczki w grze pojedynczej. W grze podwójnej wygrała wielkoszlemowy French Open kilka tygodni temu.