Powrót kontroli granicznych w Finlandii. Planowane są protesty

Zdjęcie ilustracyjne.

Finlandia planuje czterodniową kontrolę na granicach wewnętrznych strefy Schengen w ramach zbliżającego się szczytu, który odbędzie się w Helsinkach. W trakcie spotkania dojdzie do spotkania prezydenta Donalda Trumpa z prezydentem Władimirem Putinem.

Zapowiedziana kontrola rozpocznie się na dwa dni przed szczytem oraz będzie obowiązywać przez kolejne dnia w momencie jego trwania.

Celem jest zapewnienie, że cudzoziemcy podróżujący do lub z Finlandii spełniają warunki wjazdu lub pobytu w kraju, zgodnie z prawem do identyfikacji osób, które stanowić mogą zagrożenie. Kontrola granic wewnętrznych będzie wdrażana w stosunku do podróżujących zgodnie z ocenami zagrożeń i ryzyka, dokonywanymi wspólnie przez wewnętrzne organy bezpieczeńśtwa – poinformowało w oświadczeniu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Finlandii.

Do spotkania na linii Trump-Putin dojdzie w poniedziałek 16 lipca. W związku z wizytą kontrowersyjnych przywódców w mieście zaplanowano kilka protestów. Tematami największego z nich będą problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska, pokojem na świecie, prawami człowieka i demokracji, zaplanowany jest na niedzielę.

Źródło: wprost.pl

5 KOMENTARZE

  1. Czy to ironia, czy tez zart ? Dwoch najwiekszych hipokrytow wspolczesnej polityki spotka sie po to, by omowic problemy związane z … „zanieczyszczeniem środowiska, pokojem na świecie, prawami człowieka i demokracji”. Kto az do takiego stopnia dopuscil sie do pogwalcenie naszej inteligencji, by wogole podac taka tresc do publicznej wiadomosci ? Ostatecznie trzeba czyms ludzi karmic i dla odmiany nie bedzie sie nazywac stechla propaganda, tylko „wizja postepu dla dobra naszych dzieci”. Podniesmy wiec toast za sukcesywne umowy dostaw broni do zwasnionych punktow i cieszmy sie, ze bilionerzy zostana trylionerami, a wiec pierdolmy placzace matki zolniezy i partyzantow, ktorych zdziesiatkowani synowie nie wroca do domow.

  2. Szykujcie matli swoich synów na wojenke za hipokrtów tego świata. I co mamy do powiedzenia Nic.jak zwykle.

Comments are closed.