Najpierw rozdawali socjal, teraz mają za dużo przybyszów. Belgia rozpoczyna anty-imigracyjny program

Imigranci w Brukseli. / foto: PAP/EPA

Najpierw rozdawali socjal i bredzili o otwartości, tolerancji i multikulturalizmie. Teraz, kiedy przekonali się, że miał rację Milton Friedman mówiąc, iż nie da się pogodzić państwa socjalnego z otwartymi granicami, planują kampanię mającą zniechęcić potencjalnych imigrantów.

Belgijski rząd zamierza rozpocząć w mediach społecznościowych kampanię, która zniechęci potencjalnych przybyszów do wyboru Belgii, jako kraju docelowego. Między innymi w spotach reklamowych pokazywane mają być minusy nielegalnej imigracji, a także mity propagowane przez przemytników.

Departament Imigracyjny nie zdradza, kiedy dokładnie ma rozpocząć się kampania. Freddy Roosemont z departamentu podkreśla jednak, że kampania pokazuje „jak świetnie władze dostosowują się do współczesności”.

Co ciekawe władze Belgii są obecnie krytykowane przez osoby o liberalnych poglądach, które uważają, że kampania będzie prowadzona w sposób nieobiektywny i doprowadzi do odrzucenia wniosków azylowych osób faktycznie potrzebujących pomocy.

Kampania ma opierać się na podobnych założeniach jak te, które zastosowało niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych w 2016 roku, kiedy próbowało wyjaśnić migrantom, jak strasznie są okłamywani przez przemytników. Jak widać po kolejnych falach migracji, nie dało to zbyt wiele.

Źródło: politico

3 KOMENTARZE

  1. A moze kredkami cos pomaluja na asfalcie? Cos w stylu „nie zebrajcie socjalu, ale integrujcie sie”. Zdaje sie, ze Belgowie juz maja opanowana ta taktyke obrony przed zagrozeniem…

  2. Nie kumam, dlaczego granice UE są jak sito? Jakiś problem, żeby wyłapywać nielegalnych i wysadzać z powrotem na brzegach Afryki? 100 euro od łba taka Libia przyjmie i zajmie się migrantami. Tym bardziej, że za Kaddafiego mieli sporo imigrantów i pracę dla nich.

  3. budzi sie pieprzone lewactwo multikulti teraz niech polakow po rekach caluja -polacy mowili ,tlumaczyli ,pomagac tam oni swoje teraz maja za swoje ….gosc

Comments are closed.