Republika upada. Dziś w nocy we Francji zapłoną samochody i ulice i dojdzie do zamieszek [VIDEO]

Zamieszki w Nantes we Francji. Foto: yt
Zamieszki w Nantes we Francji. Foto: yt

Nieustanne rozróby na ulicach miast, podpalanie, walki z policją to już stałe elementy francuskich miast. Ten weekend jest szczególnie gorący. Już w trakcie obchodów święta narodowego doszło do burd, walk i aktów wandalizmu. To przedsmak tego co czeka Francję po meczu z Chorwacją o mistrzostwo świata.

Po zwycięstwie w meczu półfinałowym z Belgią na ulicach Paryża doszło do strać policji z bandami, imigrantami i potomkami imigrantów z Algierii. Na ten weekend – święta narodowego i finału Mistrzostw Świata przygotowano nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. W samym Paryżu i przedmieściach na ulice wyszło 12 tysięcy żołnierzy. Nie zapobiegło to jednak rozruchom jakie wybuchły w piątek przed obchodami święta narodowego.

W samym regionie Paryża spłonęło 134 samochodów. Zatrzymano 237 osób. W starciach z motłochem rannych zostało 4 policjantów, 4 strażaków i jeden żandarm.

Do strać doszło w podparyskim departamecie Saint-Denis, gdzie zaatakowano policjantów pociskami pociskami zapalającymi. Dwóch policjantów uległo poparzeniom. Potem w Montreuil zatrzymano 15-latka z materiałami zapalającymi i butelkami z kwasem. W trakcie zatrzymania motłoch zaatakował policję.

W Villeneuve-Saint-Georges banda napadła na jeden ze strażackich bali, które tradycyjnie towarzyszą obchodom rocznicy wyzwolenia Bastylii. Czterech strażaków zostało rannych. Zniszczono też jeden wóz strażacki i samochody policji.

Finałowy mecz z Chorwacją oglądało w ogrodach przy Polach Elizejskich nawet 90 tysięcy osób. Tak zakończyło się wspólne oglądanie meczu z Belgią.

5 KOMENTARZE

  1. Do pilnowania porządku zagonić wszystkich aktywistów spod hasła refjudżes łelkome.

  2. Jakby nie komentować, to ci Francuzi to są kompletni idioci. Dalsze komentarze zbyteczne.

  3. Mają żabojadą to co chcieli drużyna Francji też liczy ponad połowę czarnuchów to przecież miszczostwa nie wygrała Francja bo jak wiem to Francuz jest biały a nie czarny to z czego się cieszy prezydent Francji z tego syf jaki stwożył własnym kraju

    • Aryjskie drużyny nie mają szans w mistrzostwach. 4 lata temu Niemcy, 2 lata temu Portugalia, dziś Francja. Bóg kocha czarną rasę.

  4. Francja produkuje najlepsze samoloty na świecie i jedne z najlepszych samochodów na świecie. Rosja to kraj surowcowy a komunistyczne Chiny to kraj podróbek.

Comments are closed.