Wiemy kto wbiegł na boisko w meczu Francji z Chorwacją. To miał być cios w Putina [VIDEO]

Pussy Riots na finale mundialu./ foto: Twitter

W drugiej połowie finałowego meczu jedna z akcji Chorwatów została przerwana. Na boisku pojawiło się kilku nieproszonych gości. Okazuje się, że nie byli to wcale niesforni kibice, ale aktywistki z grupy Pussy Riot.

Działaczki ubrane były w eleganckie spodnie, białe koszule. Na głowach miały furażerki. Możliwe, iż właśnie w ten sposób udało im się zmylić ochronę i przedostać na boisko. Gra została wstrzymana.

Na Facebooku grupy pojawił się wpis, w którym organizacja przyznała się, że to jej aktywistki są odpowiedzialne za przerwę w grze. Chodziło o zwrócenie uwagi zagranicznych mediów na problemy rosyjskiej opozycji. Spotkaniu przyglądał się Władimir Putin. Również to mogło skłonić Pussy Riot do takiej akcji.

Zaledwie kilka minut temu czterech członków Pussy Riot wystąpiło podczas finału mistrzostw świata – głosił z kolei tweet opublikowany na profilu grupy. Organizacja zarzuciła władzy, że gnębi opozycję i fabrykuje wyroki.

Zażądano również, by policja nie wtrącała do więzień i aresztów za aktywność w mediach i podczas antyrządowych manifestacji. Poruszono również sprawę ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa, który został skazany na 20 lat łagru. Sąd oskarżył go o planowanie zamachu terrorystycznego.

Źródło: Twitter

9 KOMENTARZE

  1. Odstawiły Teatrzyk Piątej Klepki Krysi Jandzi. Jak postępować z lafiryndami? Trzeba im coś dać. Może być np. wpierdol (tak jak to robił NSZ). Po 20 kijów na gołą dupę.

      • Głupiś lewachu! „Wszyscy” nie krytykują Putina, tylko mienszewiki (czyli marksizdy z zachodu, tj. zielone, tęczowe, czerwone, brunatne…). No i co wielbicielu Pochew Na Spermie?

  2. Sommer to są twoi idole z „pussy” anty-putinowskiej opozycji walczącej aby w Rosji zapanowała demokracja na wzór tej w Szwecji.Wszystkie media lewicowo liberalne piszą o nich jako bohaterkach.

  3. Szkoda ,że to nie Femen.Czy „nasi” POwcy nie zaproponowaliby im immunitetu,żeby reklamowały np „walkę”o Wolne Sądy?Rywalizacja o popularność z Kają Godek mogłaby być interesująca. A może pełowcom by wzrosło?Choćby stanęło.

  4. Pare latek w lagrze przy ścince Tajgi wyleczy skutecznie z riotow i innych dewiacji.

Comments are closed.