Czekali na księdza, a nieoczekiwanie pojawił się papież Franciszek

Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA

Papież Franciszek pojawił się nieoczekiwanie, zamiast umówionego księdza, na ślubie żołnierza Gwardii Szwajcarskiej i pracującej w Watykanie Brazylijki w kościele za Spiżową Bramą. Papież udzielił ślubu, a ksiądz opowiedział o tym watykańskim mediom.

Do zdarzenia, które zaskoczyło wszystkich uczestników ceremonii i samego kapłana, doszło w sobotę, a jego szczegóły opisano dwa dni później w portalu Vatican News.

Państwo młodzi, ich świadkowie oraz rodziny zgromadzili się w kościele świętego Szczepana koło bazyliki świętego Piotra , gdzie czekali na brazylijskiego księdza, który miał udzielić im ślubu.

Ksiądz Renato dos Santos powiedział w poniedziałek, że gdy przyszedł do zakrystii, by przygotować się do ceremonii, zaskoczony zobaczył tam siedzącego uśmiechniętego papieża.

„Nigdy w życiu nie przypuszczałem, że znajdę papieża w zakrystii” – podkreślił kapłan.

Dodał: „Zobaczyłem go jako proboszcza, który troszczy się o swoje owieczki z parafii. Zawsze tak czynił” – dodał.

Jeszcze większe było zaskoczenie państwa młodych, do których zamiast księdza wyszedł Franciszek, by przewodniczyć ceremonii. (PAP)

5 KOMENTARZE

 1. W dobie laicyzacji bialych i chrystianizacji czarnych nie tylko nastepny ale kazdy nastepny papiez moze byc murzynem.
  Fajnie, co nie prekoriur? Zydowska religia i czarne przywodztwo, jak to pieknie brzmi.

  • Tylko, ze ci Czarni biskupi sa wlasnie tymi bardziej konserwatywnymi. Lewactwo gniezdzi sie wlasnie wsrod Bialych biskupow. Noi masz teraz zagwozdke…

 2. No bo dla prawiczków biały ksiądz Lemański jest lepszy niż czarny ksiądz konserwatysta nienawidzący protestantów i muzułumanów. Ten typ tak ma. Dla prawiczków kolor skóry jest najważniejszy.

  • No, dlatego skupiają się na jednym kolorze, potępiając jego rzekome uprzywilejowanie…

   … a nie, to lewacy i inni progresywiści XD

Comments are closed.