Zdemolowane miasta, rabunki, spalone samochody, starcia z policją. Francja pierwszej prędkości świętowała mistrzostwo świata [VIDEO]

To był gorący weekend we Francji. Zgodnie z naszymi przewidywaniami po finałowym meczu Mistrzostw Świata we Francji doszło do zamieszek, starć z policją i demolowania miast. Burdy zaczęły się już w przeddzień święta niepodległości.

W niedzielę Gérard Collomb minister spraw wewnętrznych podał bilans starć i rozruchów do jakich doszło we Francji w piątek i sobotę. Właśnie wtedy rozpoczynały się kolejne – motłoch świętował mistrzostwo świata.

W ciągu dwóch dni spalonych zostało 845 samochodów. Aresztowano 508 osób. Rannych zostało 28 policjantów, 4 strażaków i jeden żandarm. Kilku funkcjonariuszy zostało poparzonych po ataku petardami i materiałami łatwopalnymi.

W całej Francji zmobilizowano 110 tysięcy policjantów. W samym Paryżu i na jego przedmieściach ulice patrolowało 12 tys żołnierzy, którzy miel chronić przed atakami terrorystycznymi. To wszystko nie zapobiegło jednak zamieszkom, starciom z policją i demolowaniu miast. Burdy rozpoczęły się na Polach Elizejskich, gdzie motłoch demolował i rabował sklepy.

Do zamieszek i rozruchów doszło też w Marsylii, gdzie rannych zostało 2 policjantów, w Lyonie, Nantes, Grenoble i wielu innych miastach. Scenariusz zawsze ten sam. Zaczyna się od demolowania, rabunków i podpaleń. Interweniuje policja i wtedy motłoch atakuje ją.

Po zamieszkach w ubiegłym tygodniu w Nantes, które trwały kilka dni anonimowy funkcjonariusz mówił w rozmowie z France 24, że Republika (Francuska- przyp. red.) upada, że w Nantes nie ma Republiki. Władze Francji kompletnie nie radzą sobie z imigrantami i bandami lewaków regularnie demolującymi miasta i atakującymi policję.

Nie ma tygodnia, by gdzieś nie dochodziło do starć. To już stały krajobraz Francji, władze traktują to najwyraźniej jako normalne, choć niedogodne zjawisko. Coś jak ulewę, albo śnieżycę. Nic się nie da z tym zrobić. Aż nadejdzie dzień, w którym już nikt nad niczym nie zapanuje.

https://youtu.be/wgdOOIajXEc

26 KOMENTARZE

  • Pani Krystyna Janda najwyraźniej nie mówi po francusku i nie przekazała im, że wygrywanie jest dla mądrych.

 1. Widocznie, tak kochają żyć. W innym przypadku nie dopuszczali by do takich starć

 2. Bardzo proste rozwiązanie stawia się karabin maszynowy z dużym zapasem amunicji na ulicy i wali się w tłum. Jak będzie kilkaset trupów to się opamiętają!

  • Pierdolisz jak mały Kaziu któremu zęby rosną i popił kaszę dużym piwem.
   Francja nie radzi sobie zupełnie z niczym jeśli chodzi o podstawowe tematy a Ty wymagasz żeby
   ustawili karabin maszynowy. Zastanów się Caton:
   – kto go będzie obsługiwał?
   – skąd wziąć ów karabin i amunicję do niego?( broń do nie paczka podpasek które możesz kupićswej konkubinie)
   – kto weźmie za to odpowiedzialność ( rząd jest liberalno pedalistyczny i stosuje politykę głaskania wszystkich byleby tylko było cicho i politycznie poprawnie)

   Więc Caton? Zastanów się jeszcze raz zanim coś pierdolniesz na forum. Idź w to miejsce umyj zęby i oddaj mocz – będzie to o wiele pożyteczniejsze niż Twój powyższy komentarz. Prawda Aniu Wilk?

 3. Międzyislamówka
  (wierszyk Archera z ndie.pl i mój)

  Wykwintny powstań kozojebie,
  Powstańcie, co zasiłków chcą!
  Europę bierzem dziś pod siebie,
  Bo „jednorodność jest to zło”…
  Chrześcijaństwo fatwa nasza zmiata,
  Przed ciosem niechaj Jezus drży!
  Nie chcemy w białym widzieć brata…
  Cel tolerancji – tylko my!

  Bój to nasz PRZEDostatni,
  Wnet nie skończy się trud;
  Gdy islamskiej czar matni
  Ogarnie ludzki ród.
  Bój to będzie ostatni,
  Długo będzie tak trwał,
  Aż Ziemię uzdatni…
  Planetą będzie małp!

  W Paryżu większa wieża stanie,
  Bo nowy Dubaj będzie tam.
  W Germianii zaś – w Germanostanie! –
  Jest normą „na chodniku sram”.
  We Włoszech znów otwarte porty,
  Flota Sorosa, statków sto;
  A w Anglii kozy strzygą korty…
  Używa każdy wierny… ooo!…

  Bój to nasz PRZEDostatni…

  Gdy nie chcą szwedzkie niewolnice
  Obciągać swoim panom („brud!”),
  Skazuje sędzia rasistnice!…
  Pracują biali. (Po co głód?)
  Lewakom, co nam prawo głosu
  Oddali, przyszło gardła dać.
  Nikomu nie żal jest ich losu,
  Sprzedali darmo własną mać…

  Bój to nasz PRZEDostatni…

  Nasz problem ten jest tylko jeden:
  Gdy biali też zislamią się,
  To spustynnieje Ziemi Eden…
  Kto wtedy będzie robił, hę?
  Koranu odkąd zakuwanie
  Na Ziemi to nauki szczyt,
  To małp nastanie panowanie!
  Lecz tego nie dożyje nikt…

  Bój to nasz PRZEDostatni…

 4. A w Polsce wystarczy by mistrzem lub spadkowicziem danej klasy okregowej zostal klub z wiekszego miasta i za rozwalenie centrow kurwinistyczny sad orzeka wine tvn ktory zrobi z tego material

 5. Problem jest wybitnie łatwy do rozwiązania. Ogłasza się, że jesli w ciągu określonego czasu ludzie się nie rozejdą to zostaną zastrzeleni z broni maszynowej. To naprawdę będzie skuteczne!

 6. No jak to mozliwe…. Ta wspamiala kultura francuska, ten przyklad dla innych… No nie moge. Cos strasznego.

 7. Ale i tak francuzikow interesuje tylko polskie sądownictwo-praworządność oraz polscy pracownicy delegowani a w szczególności to jakby tu uwalić polski transport.

 8. Ale mundrale w komentarzach! W tym roku zdemolowano jak na razie mniej niż w ubiegłym. To nie są zamieszki imigranckie. To pijany naród „świętuje” zburzenie Bastylii. A skoro świętuja burzenie, to chyba normalne, że cos rozwalą, nie? ;) Świętować zwyciestwa mundialu jeszcze nie zaczęli, strach sie bać czym to się skończy. W artykule nie widze info o ofiarach smiertelnych, m.in pijany gościu co skakał na głowkę. kilkudziesięciu innych pijaków słuzby zdołały wyłowic zanim zrobili sobie kuku. Co by nie mówic, to jednak wyznawcy islamu tak nie żłopią

  • kretadlakreta – obejrzyj kilka filmów z tego „świętowania” zburzenia Bastylii! Niewielu tam rdzennych Francuzów, za to kolorowych pełno. To motłoch imigrancki, który nienawidzi swojego nowego kraju i który za cel stawia sobie go zniszczyć. Widzisz, robaki w ciele swego żywiciela są mądrzejsze – nie doprowadzają go do śmierci, bo z kogo później czerpałby zyski??? Ten kolorowy napływowy motłoch tego nie rozumie.

 9. Cholerne lewackie i imigranckie dziadostwo… Francja to śmietnisko ludzkie. I dobrze napisane: motłoch.

Comments are closed.