Wielka ściema Policji i MSWiA, czyli decyzja na podstawie analizy, której nie było

Niechęć polskich władz do posiadaczy legalnej broni jest swoistym, ponadpartyjnym fenomenem. Rząd PiS nie jest żadnym wyjątkiem, czego dowiódł Andrzej Turczyn. Rozporządzenia w sprawie zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym podczas festiwalu Pol’and’Rock zostało wprowadzone na podstawie najprawdopodobniej nieistniejącej analizy.

Właściwie żaden polski rząd nie wierzy w zasadę, że złego człowieka z bronią może zatrzymać tylko dobry człowiek z bronią. Władze nie chcą dać obywatelom możliwości obrony. Mamy liczyć na służby, które nie mogą być wszędzie.

Niedawno Rządowe Centrum Legislacji przedstawiło rozporządzenie dotyczące zakazu noszenia i przemieszczania rozładowanej broni w gminy Kostrzyn nad Ordą oraz sołectwa Dąbroszyn w gminie Witnica. Zakaz ma obowiązywać w czasie trwania festiwalu Pol’and’Rock.

Władza argumentuje, że istnieje zagrożenie zgubienia broni przez jej posiadacza. W ten sposób może ona dostać się w niepowołane ręce. Bezpieczeństwo uczestników leży więc wyłącznie w gestii służby.

Andrzej Turczyn, który od lat walczy z niezwykle restrykcyjnym prawem o broni, postanowił sprawdzić, na jakiej podstawie władza wydała rozporządzenie. Okazało się, że o zakaz zabiegała policja, która miała swój wniosek argumentować analizą ryzyka.

Działacz postanowił dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda stworzony przez policję raport. W tym celu wysłał zapytania do MSWiA oraz KGP. Po długim oczekiwaniu obie instytucje raczyły przysłać odpowiedź.

Ministerstwo stwierdziło, że nie znajduje się w posiadaniu policyjnej analizy, a Turczyn powinien zgłosić się do Policji. KGP stwierdziła natomiast, że: informacje, o które Pan wystąpił, nie mogą zostać udostępnione w terminie 14 dni od złożenia wniosku z uwagi na konieczność przeprowadzenia czynności zmierzających do przygotowania odpowiedzi.

Turczyn oraz wielu przyglądających się sprawie internautów jednogłośnie stwierdziło, że jest to niezbity dowód na to, że żadnej analizy ryzyka nigdy nie było. Ministerstwo po prostu przychyliło się do niczym nieumotywowanego wniosku policji i rozporządzeniem ograniczyło prawa posiadaczy broni.

Ściema w sprawach dotyczących broni palnej stała się regułą działania organów państwa w “ten kraj”. Ściemniają, zwlekają w udzielaniu zupełnie prostych odpowiedzi, mataczą. To nasuwa przekonanie, że po prostu oszukują – napisał Turczyn.

Dodał również: No cóż. Władza publiczna w “ten kraj” tj. obecnej Polsce, to kasta panów, którym się wydaje, że w specyficznie rozumianym przez nich interesie publicznym mogą dopuszczać się nawet niegodziwości. To pozostałość PRL, tamci uważali, że mogą nawet mordować dla dobra państwa.

Źródło: trybun.org.pl/wolnosc24.pl

18 KOMENTARZE

  • Polska wtedy będzie normalnym państwem gdy ludzie przestaną się zwracać do policjanta „panie władzo”.
   W totalitarnym państwie, wszystko można zrobić z człowiekiem. Wskaźnikiem czy państwo jest totalitarne, jest kwestia posiadania broni, jak napisał wybitny pisarz i człowiek p. Józef Mackiewicz. III RP – wg jego kryterium – jest bez wątpienia państwem totalitarnym.

   Dlatego żyd rozbraja teren. Pamiętajcie, że wszędzie gdzie wchodził bolszewicki bandyta to pierwszym zarządzeniem było zdanie wszelkiej broni w tym zabytkowych przecudnych szabel jak na Litwie w 1940 co pięknie opisał nasz geniusz, pan Józef Mackiewicz w „Drodze donikąd” i innych swoich wydawnictwach.

   (P.S. Cała fenomenalna twórczość Józefa Mackiewicza jest godna polecenia – czytajcie proszę a będziecie mądrzejsi i bardziej odporni na manipulacje)

   • Po to naród nie ma broni, żeby można było go dymać w nieskończoność, za darmo a nawet jeszcze kazać za dymanie sobie płacić. Robią to od ’39 r.
    Zauważcie, że jak wtargnęli do nas niemcy czy sowieci to pierwsze co zrobili to skonfiskowali broń pod groźbą natychmiastowej kary śmierci.
    Dzisiaj nic się nie zmieniło, poza tym, że możemy słuchać pierdolenia przez całą dobę w TV poczynając od TVP a kończąc na TVN.

    • Kiedy już zapadnie decyzja, żeby z nami zrobić porządek” to naród powinien być uzbrojony a wtedy pokażemy im taki dżihad, że te wszystkie cioty z „zachodu” pogubią swoje obsrane gacie. To jest banda zidiociałych tchórzy i nie ma się czego bać, tylko należy być stanowczym i oczywiście dobrze uzbrojonym. Nie może się powtórzyć sytuacja z Powstania ’44 gdzie jeden pistolet przypadał na kilku żołnierzy. Ma być kilka porządnych karabinów i pistoletów na jednego strzelca, tak aby każdy, wybrał sobie broń jaką lubi. I będzie dobrze. Nie ma się czego bać dopóki Bóg na niebie.

  • Liczba broni palnej wśród ludności jest wyznacznikiem ilości masowych strzelanin? To czemu nie słyszymy o masowych strzelaninach w Szwajcarii? I jeszcze jedno pytanie – jak to się stało, że nasi przodkowie przeżyli w tak ciężkich czasach, gdy każdy miał możliwość posiadać swoją flintę ? Jak to możliwe ? W zasadzie, europejska cywilizacja nie powinna istnieć z chwilą wprowadzenia prochu do powszechnego użytku. :-)

   • ▌▌To jednak skomplikowany temat i właśnie dlatego chodzą mi po głowie rozwiązania proste — a co, gdyby najspokojniejszym 5–10% całej populacji Polski Z AUTOMATU przyznać prawo do pozbawionego jakichkolwiek utrudnień zakupu i posiadania broni?

    Tu owrotnie — to kasta urzędnicza państwa musiałaby wykazywać — zawsze indywidualnie i zawsze na podstawie dowodów, że dany członek owych 10% musi być tych praw pozbawiony.

    Prosty system „punktowy” będący odwrotnością korelacji z przestępczością z użyciem broni lub przemocy. Przykładowo:

    ● 1. Niekaralność.
    ● 2. Obywatelstwo od urodzenia.
    ● 3. Wiek powyżej x lat + ew. poniżej wieku alzheimerowskiego.
    ● 4. Wykształcenie.
    ● 5. Lata regularnie płaconych podatków.
    ● 6. Stała praca.
    ● 7. Prowadzenie własnej firmy / zatrudniającej innych.
    ● 8. Krajowy domicyl.
    ● 9. Posiadanie nieruchomości.
    ● 10. Małżeństwo.
    ● 11. Posiadanie małżeńskich dzieci / pozamałżeńskich.
    ● 12. Długotrwałe członkostwo w legalnych organizacjach (harcerstwo / OT / straż pożarna / itp.).

    Punkciki za każdą kategorię — wg odwrotnej korelacji z ww. przestępczością i wycelowanie progu tak, by przekraczało go owe 5–10% społeczeństwa — sama świadomość istnienia takiej kategorii osób powinna spełniać funkcje profilaktyczne zarówno na przestępców, jak i na zbytnio rozgrzaną kastę władców — także tę próbującą pacyfikować swoich niewolników wezwaniami o pomoc z zewnątrz.

    .

    ▌▌TYLKO ŻE TU KONIECZNE JEST REFERENDUM! Żadni socjaliści ani komuniści nie uchwalą tego dobrowolnie!

  • masowe strzelaniny w USA mają miejsce tam gdzie posiadanie broni jest ZABRONIONE

   • Trafna całkiem uwaga. Nad to, jeden bandyta zwykle ma na koncie (bo nie na sumieniu przecież) wielu odstrzelonych obywateli. Natomiast odstrzał chociaż jednego bandziora zmniejsza liczbę odstrzelonych obywateli. Proste? Proste! Jak druty C i o c i kloci, przez dwadzieścia lat.

 1. Broń palna nie może być dostępna dla ludów żyjących między Odrą a Uralem. Tego umowa kolonialna nie przewiduje!
  „Broń palna u obywateli? ” – byłby to spory kłopot dla organizacji zarządzających na tych terenach. Bo gdyby tak, jakimś cudem, „obywatele” zaczęli myśleć, że mogą podejmować samodzielne i niezależne decyzje? I starali się jeszcze te „niepoważne” działania obronić? Trudniej byłoby ich / nas/ zdyscyplinować

 2. Zamach na sąd po grecku
  dedykuję Anahu Yamito II z ndie.pl

  Wyspa Lesbos dobrze się kojarzy…
  Czy tam para tęczowo się parzy?
  Nie, na Lesbos właśnie padły strzały!
  Nie podały media, że pedały
  G(ł)ównie przy tym strasznie ucierpiały…

  Prawie pewne: pedał młodociany
  Odniósł z broni ksenofoba rany!
  Grek-emeryt broń w szesnastolatka
  Wycelował… (Że też oko dziadka
  Nie zawiodło!) Więc syryjska matka

  Popłakuje: „Syn uciekł z obozu,
  Aby nie stać się częścią nawozu.
  Bo Afgańce walkę z Arabami
  W nim toczyli.” (Między rasistami
  Pada fraza: „Nie są Azjatami?

  Czemu tutaj?!”) Na posiadłość Greka
  Wkroczył młodzian. Tam go kula czeka!…
  Grek tłumaczy się teraz kłamliwie:
  „Ci uchodźcy już się nieraz chciwie
  Włamywali. Strzelałem uczciwie.”

  Stary podlec przebywa w areszcie.
  Lecz, tęczowcy, jeszcze się nie cieszcie!
  Pod budynkiem sądu Lesbos całe
  Nietęczowe, greckie, zapyziałe
  Przeciw prawu gotuje nawałę!!!

  Na sąd zamach!… Tak jak w Polsce prawie!…
  Ja tak samo, jak Wy… ja nie trawię…
  Tłum na sędziów swoją obecnością
  Czyni nacisk. Tłum pieni się złością!
  To …agresją jest!… nie-lesbijskością!!!

 3. A co z pistolecikiem, który Prezes pokazywał Donaldowi Tuskowi?On jest na wodę czy na kapiszony?

 4. tu nie oto chodzi, chca ludzi trzymac za twarz i tylko to, ten kto ma w domu bron, kamizelkę i maskę pgaz jest suwerenem, nikt inny.

 5. urzednik wydał decyzje bezzasadną, urzednik nie ma podstawy prawnej wiec przekroczyl kompetencje.
  nalezy sie kara finansowa dla urzednika.
  zapłaci?

Comments are closed.