Cejrowski mocno krytykuje rząd: „W posowieckiej i unijnej Polsce władza nie działa dla obywateli”

Wojciech Cejrowski. / fot. PAP
Wojciech Cejrowski. / fot. PAP

Praktyka jest taka, że stado baranów w Parlamencie jest prowadzone przez kilku przewodników. Są listy partyjne i to przewodnicy wpisują baranów na listę. To powoduje, że potem baran głosuje grzecznie to, co podetknął przewodnik stada – taką diagnozę polskiego systemu polityczne przedstawił na swoim Facebooku Wojciech Cejrowski. Podróżnik postanowił odpowiedzieć na pytanie jednego z internautów, którego nurtowała kwestia dostępu do broni.

Użytkownik Facebooka poprosił, by Cejrowski wyjaśnił mu, czy negatywne stanowisko rządu wobec projektu o dostępie do broni jest już prawem, czy jedynie sugestią dla parlamentu, który to uchwala ustawy. Warto dodać, że projekt początkowo uzyskał poparcie posłów PiS.

Stanowisko Rządu nie jest żadnym prawem. Rząd to władza wykonawcza i powinien wykonywać ustawy uchwalone z woli Narodu przez Parlament. Ale w Polsce posowieckiej to teoria, w Polsce unijnej też – odpowiedział Cejrowski.

Każdy poseł powinien być odrębną OSOBOWOŚCIĄ, liderem ze swojego środowiska, a nie jest. Znamy nazwiska kilkunastu, reszta to barany w stadzie. W tej sytuacji stanowisko rządu należy odczytywać jako pewien rodzaj sygnału dla baranów, w którą stronę zagłosować – dodał.

Zdaniem podróżnika polski rząd nie zamierza udostępniać Polakom broni, mimo iż obiecywał to w czasie wyborów. Przypomniał, że identyczna sytuacja dotyczy również zakazu aborcji.

W Polsce posowieckiej i unijnej władza nie działa dla obywateli – działa dla siebie, aby się utrzymać i ZARZĄDZAĆ Obywatelami. W Polsce wolnej, władza byłaby do tego, by służyć Obywatelom, a nie nimi zarządzać – stwierdził podróżnik.

Na koniec napisał: Ludzie wolą być zarządzani – niech ktoś wreszcie coś z tym zrobi, mówią i myślą, niech ktoś to ogarnie, niech ktoś to uporządkuje – bo łatwiej być ofiarą i narzekać, że „oni” kradną, krzywdzą nas i nic nie robią – niż kopnąć w stolik i przywrócić prawidłowy porządek rzeczy – nie ktoś ZA mnie, lecz DLA mnie.

Całość wpisu dostępna poniżej.

32 KOMENTARZE

 1. Coś o Polsce i rządzie
  //www.youtube.com/watch?v=rkHy3cpvlic
  Dopisać https:

 2. PiS to marksistowska jaczejka. Najgorsza banda amoralnych przygłupów jaka od 1945 roku była u władzy w tym nieszczęsnym kraju. Nawet pezetpeerowszczyki byli od pisiorów bardziej moralni, bo swojej bandyterki nie uprawiali pod hasłami chrześcijańskimi.

  • Dokładnie, niemalże większość konstytucyjna, a tu chrześcijanie uchwalają podatek za podatkiem zapomnieli (?) o przykazaniu „nie kradnij”

   • Jacy chrześcijanie??? Dupa, Jasiu, karuzela!
    Czy chrześcijanie co roku paliliby świeczki na chanukę w sejmie i pałacu prezydenckim.
    Czy chrześcijanie przyklepywaliby tworzenie antychrześcijańskiej loży masońskiej? Czy chrześcijanie biegaliby w czarnych myckach kłaniając się w pas różnym geszefciarzom od Nowego Jorku po Jerozolimę?
    Czy chrześcijanie w podskokach i na jednej nodze zmienialiby ustawę pod dyktando innowierczych wrogów własnego chrześcijańskiego kraju?
    Czy chrześcijanie tolerowaliby skrobanie i szczepionkowe przymusowe eksperymenty na chrześcijańskich dzieciach przymusowo i bezkarnie wdrożone dla wzbogacania innowierczych koncernów???

  • masz coś do powiedzenia na temat rządzącej przez 8 lat PO? Chętnie posłucham!

   • Mam. Uważam ich za szkodników i gang interesu sowiecko-hitlerowskiego ale:
    -Nie nakradli przez 8 lat tyle, co PiS przez 2,5;
    -Zliberalizowali trochę przepisów dając ludziom nieco wolności w niektórych aspektach-np. deregulacja zawodów;
    -Nie usadzali na stanowiskach w budżetówce aż takich hord misiewiczów zmuszając pracującym łożyć na hodowane w ten sposób hordy homo sovieticus stanowiące elektorat bandy władzy;
    -Nie sprzedali Polski żydom.
    Jak dla mnie, wystarczy aby określić ich jako mniejsze zło.

    • Deregulację zrobił Gowin,który teraz jest w koalicji rządzącej, a platforma nie kradła bezpośrednio, ale inne firmy słupy, które nie podlegały żadnym kontrolom, bo za nimi stały konkretne osoby, niedługo może ich poznamy

   • Co ja mogę powiedzieć o PO, co powstało żeby kraść z założenia. Patrząc na przedsiębiorstwa prywatne powstające jako konkurencja dla bandytów należących do PO w danej branży Np. z miejscowości Włoszczowa (podpalanie mienia, zastraszanie… więcej w necie) nie porównuje do obecnego rządu. Nie mają takich jaj. Katują ustawami z dupy (o aborcji trąbili przed wyborami że zakaz, dostęp do broni, uchwalają ustawę żyd się krzywi to odwołują) , podatkami Katują…. w sumie ok. PODTRZYMUJE NIE KRADNIJ

 3. Wasermanka uporczywie wypytuje czy ten lub ów był politykiem PO. Aż żal patrzeć na jej zawiedzioną minę gdy pytany odpowiada przecząco. Jaka ładna, taka głupia.

  • Pomijając bzdurne, uporczywe pomówienie, to bycie kagiebowcem w latach 90-tych nie oznacza automatycznie bycie sowietem. Raczej przeciwnie, kagiebowcy pogrzebali sowietów.

   • Putin żałuje przecież że ZSRS upadł. Prawiczki też, bo w ZSRS nie było demokracji.
    A KGB przecież nie ma nic wspólnego z ZSRS ha ha ha

 4. ale niestety, nic z tego nie będzie! Israel nigdy nie zgodzi się aby w Polsce odbyły się wybory bez baranów i przewodników, gdyż byłby to antysemityzm w czystej postaci i kłamstwo oświęcimskie w jednym!

 5. Deregulację zrobił Gowin,który teraz jest w koalicji rządzącej, a platforma nie kradła bezpośrednio, ale inne firmy słupy, które nie podlegały żadnym kontrolom, bo za nimi stały konkretne osoby, niedługo może ich poznamy

 6. Dziś PiS chciał nam lasy prywatyzować!
  Lasy Państwowe nie złożą się na majątek spółki, która ma budować w Polsce domy z drewna – poinformował w środę poseł Robert Winnicki. Jego zdaniem stało się to pod wpływem posłów patrzących rządzącym na ręce oraz dzięki protestowi leśników, którzy obawiali się, że utworzenie spółki Polskie Domy Drewniane to przygrywka do prywatyzacji Lasów Państwowych.
  Według informacji zamieszczonej przez Winnickiego na Twitterze Prawo i Sprawiedliwość wykreśliło Lasy Państwowe z listy podmiotów, które wniosą swój udział do majątku spółki Polskie Domy Drewniane. Obecnie według projektu nowelizacji ustawy o lasach znajdującego się w komisji sejmowej udziałowcami spółki mają być jedynie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska oraz Bank Ochrony Środowiska.
  Sukces protestu leśników i nacisku posłów – spółka powoływana przez rząd nie będzie tworzona na bazie majątku Lasów Państwowych. PiS przestraszył się skandalu i złożył poprawki, które mówią tylko o Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska oraz Bank Ochrony Środowiska. – napisał prezes Ruchu Narodowego na Twitterze.

 7. „Każdy poseł powinien być odrębną OSOBOWOŚCIĄ, liderem ze swojego środowiska”

  Jeszcze nie ta kolejność. W republice poseł ma być nie liderem, tylko reprezentantem. Kimś, kogo lokalne środowisko tylko POSYŁA, żeby przedstawił jego stanowisko.

  Mamy teraz dwojaką degenerację systemu władzy odziedziczonego po słowiańskich przodkach i Pierwszej Rzeczypospolitej: władza czerpie legitymację „z góry na dół” (nadlider-lider lokalny-owca), a owcom w to graj, bo jak dalej słusznie zauważa p. Cejrowski polubiły być rządzone.

   • Tak jest. Jako reprezentantów (a nie liderów!) tych sejmików.

  • Według JKM posłów w ogóle nie powinno być tylko król Kim jak w Korei Północnej – z ojca na syna.

   • No i co z tego?

    Rzecz znów się sprowadza do tego, co napisałem powyżej: autentyczni republikanie nie mają „liderów”, tylko reprezentantów. To autorytarne lewica i konserwa mają rozmaitych wodzów, guru i autorytety. Dlatego jest mi obojętne, co Korwin sobie uważa w kwestiach raczej abstrakcyjnych, nie muszę się z nim zgadzać w 100%.

 8. Cejrowski to sofizmatyk, baran ktory przemilczal jedna rzecz.
  W Polsce bez zmiany prawa (w tym takze konstytucji) nie ma szans na jakiekolwiek zmiany.
  Przy okraglym stole sprzedano Polske sowietom i ich agenturze oraz szwabskim wyrobnikom.
  Tamto „porozumienie” bedzie kiedys nazywane czwartym krypto-rozbiorem Polski.

  • Czwarty rozbiór („Stalin i Hitler zrobili co swoje”) był całkiem jawny.

 9. Przyjacielu , twoje spojrzenie na świat jest mi bliskie i cenię twoją wiedzę, ale spójrzmy na pewne fakty bez emocji, za czasów naszych rodziców rozwody czy obojętność były marginesem, dzisiaj młode małżeństwa które trwają na dobre i złe są rzadkością,wiesz dlaczego? bo nie mają trwałych fundamentów czyli Boga i wiary ,jakby nie było ,Kościół uczył i wpajał wartości narodowe i rodzinne , zobacz ilu wybitnych Polaków jak Roman Dmowski, kardynał Hlond czy Wyszyński powtarzali jak mantrę, że Polska ostanie się jedynie katolicka,chrześcijańska , i czy tak nie jest? Polscy narodowcy którzy stawiali najbardziej zaciekły,fanatyczny opór najeźdźcom,okupantom za co zapłacili najwyższą cenę czyli życie ,też mieli jedną cechę wspólną, która ukształtowała serce ,ducha i poczucie przynależności do wielkiego dziedzictwa polskości mianowicie wiara w Boga i rodzinę oraz naród, którą zaszczepił Kościół, wiem że wielu się oburzy na to co napisałem, trudno, ja też jestem słowianinem,Polakiem z krwi i kości ale doceniam rolę kościoła jaką wniósł w naszą Polską historię , naprawdę dzisiejszy kościół nie ma nic wspólnego z tym z przed drugiej światowej, dzisiaj masoneria przejęła struktury kościelne,ale jeżeli kiedykolwiek znajdziecie się na dnie,sponiewierani, odrzuceni bez własnego kąta na ziemi ,Kościół mimo to że ma użyję metafory….. powybijane okna ,cieknący dach , da wam schronienie i spokój duchowy

Comments are closed.