Tylko w Rosji. Na manewrach wojskowych testowano desantowanie z samolotu transporterów z żołnierzami w środku [VIDEO]

Źródło: Mil.ru

W Rosji zakończyły się manewry sił powietrznodesantowych i transportowych. Ćwiczono między innymi zrzucanie z samolotu na spadochronach opancerzonego transportera z załogą w środku.

W manewrach wzięło udział ponad 2,5 tysiąca desantowców. Wykorzystano w nich też 200 transporterów. Dokonano też zrzutu opancerzonego transportera BTR-MDM z załogą w środku.

Ćwiczenia wypadły dobrze. Desant transportera BTR-MDM z załogą w środku, to historyczne wydarzenie – powiedział generał Władimir Benediktow dowódca Wojsk Transportu Lotniczego.

Według niego tylko Rosjanie używają te ryzykownej techniki. Pozostałe armię dokonując zrzutów pojazdów oddzielnie desantują załogi.

Desant odbył się z wysokości 1800 metrów. W ważącym 14 ton transporterze znajdowało się dwóch członków załogi i 13 desantowców.

Przy okazji testowano tez nowe spadochrony i nowe systemy spadochronowe, które do końca tego roku mają wejść na wyposażenie jednostek powietrznodesantowych W manewrach wykorzystano samoloty Ił-76 i AN-124.

Po raz pierwszy zrzucanie pojazdów z załogą w środku przeprowadził Wasilij Margiełow. Zrzut przeprowadzono w 1973 roku. W środku pojazdu znajdował się m.in syn Margiełowa Aleksander.

Poniżej nagranie z manewrów przeprowadzonych w marcu 2010 roku, pokazujący technikę desantowania pojazdów z załogą w środku.

17 KOMENTARZE

 1. Na manewrach wojskowych testowano desantowanie z samolotu transporterów z żołnierzami w środku zgodnie ze starą rosyjską zasadą: „z pizdy wyszedł – w pizdu poszedł”.

 2. Co tam znaczy jeden człowiek dla tych satanistycznych elit. Rzecz jasna, że mam na myśli elity rządzące naszym losem także z innych krajów świata… A może w przyszłości już bez spadochronu, a może zrzucić istoty zmutowane a najlepiej jak od razu przeprowadzą depopulację do liczby 500 mln niewolników… niech ich piekło pochłonie.

 3. Czy ja wiem czy bardziej ryzykowne? Jak lądowisko jest pod obstrzałem broni małokalibrowej czy skażone radioaktywnie, chemicznie lub biologicznie to chyba lepiej być w takim transporterze… A inne państwa tego nie przećwiczą, bo nie mają takich transporterów, które można by zrzucać na spadochronach… I to Rosjanie bardziej dbają o ludzi bo w NATO spadochroniarze to per pedes albo w najlepszym razie w nieopancerzonym Mad Max Mobilu… :-)))))))))))))))))))))))))

  • Z punktu widzenia wojskowego to taki transportowiec nie ma szans wlecieć na teren przeciwnika. To nie II WŚ. Zostanie wykryty i zestrzelony w try miga jak mawiają Rosjanie. Dlatego Amerykanie lotniska dla transportowców mają przy zachodnich granicach Niemiec.

   • Jedyna dbałość o załogę zachodzi w czołgu Merkawa, w którym z przodu jest silnik, a nie załoga, jak we wszystkich pozostałych.
    Jeśli chodzi o rosyjski desant, to fakt, spada się w takim pojeździe nie najfajniej, ale, jak już się wyląduje, to ma się sporą przewagę, nad tymi, którzy pod ostrzałem spod spadochronów wydobywają najpierw siebie, potem pojazd, wsiadają i dopiero wtedy jadą.

     • Powtórzę. Nie znasz baranie rosyjskich przysłów to siedź cicho i się nie ośmieszaj.

 4. za moich czasow kilkakrotnie 6PDPD robila proby desantu uaz-a na platformach z trzema spadochronami transportowymi z AN-26, zawsze mielismy spierd..lone popoludnie, bo zamiast na przepustke to musielismy jechac na pustynie Bledowska wykopywac to ciulstwo i zbierac blachy. Uaz na swojej wysokosci tracil od 30-50 cm.

  • Jakby generał komuch umiał liczyć do dziesięciu to dałby 10 paraszutów a tak tylko trzy.
   Ot i problem klasy „mazguła”.

 5. To chciałbym zobaczyć ten desant przy wietrze 40km/h i jak z kałuży się próbują wydostać lub w lesie na koła postawić

 6. Bielka, strielka, sabaka, pies – desander do zrzutu gotowy jest! Pasy zapiete, helmy na leb, jak zywy nie wyladujesz tos kiep!

  • … a kto bał się skoczyć to dostawał kopa i wypadał – jak mówił jeden pułkownik na studium wojskowym PW.

Comments are closed.