Zakaz handlu nie dla Żabki. Sieć nie zamierza zmieniać swojego stanowiska i dalej będzie prowadzić działalność w zakazane niedziele

Żabka chce wiedzieć wszystko o klientach. Foto: wikimedia
Żabka chce wiedzieć wszystko o klientach. Foto: wikimedia

Żabka nie poddaje się nacisku czerwonych związkowców i rządzących, i nadal będzie otwierać swoje sklepy w niehandlowe niedziele. Mają już na głowie kontrole inspekcji pracy, pierwsze wyroki nakazowe w sprawie „sklepów działających jako placówka pocztowa”, groźby „Solidarności” i rządzących, jednak twardo stoją przy swoim stanowisku i korzystają z wyłączenia zapisanego w nowym prawie.

Zakaz handlu w niedziele ma kilka wyłączeń. W otwartych w zakazane dni sklepach handel może prowadzić jedynie właściciel. Także placówki pocztowe mogą być wówczas otwarte.

Z tego wyłączenia korzysta sieć Żabka. Od kilku lat usługi pocztowe są obecne w ich sklepach. Władzy i związkowcom pasożytującym na „ludziach pracy” bardzo się to nie podoba i chcą zmienić prawo, a na razie straszą Żabkę różnymi karami i pozwami. Żabka jest twarda i nie pęka.

Wiceminister w resorcie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed w rozmowie z money.pl zapowiedział, że zakaz handlu będzie modyfikowany własnie ze względu na postawę Żabki. Dopóki jednak ustawa nie zostanie znowelizowana, sieć nie ma zamiaru zmieniać swoich praktyk. Franczyzobiorcy Żabki decydują sami czy otwierać sklep w niedzielę niehandlową, a sieć daje im do tego argumenty.

– W świetle posiadanych przez nas opinii prawnych franczyzobiorcy, których sklepy mają status placówki pocztowej, działają zgodnie z prawem. I mogą korzystać w tych dniach z pomocy pracowników – brzmi oświadczenie biura prasowego Żabki.

Dzielna Żabka walczy z Lewiatanem. Tak trzymać.

Źródło: money.pl

17 KOMENTARZE

 1. Precz z komunistycznym wtrącaniem się w działalność podmiotów gospodarczych!

 2. bo to najlepsza reklama
  badzmy szczerzy, zabka zadna placowką pocztową nie jest. ja poprosze zlikwidowanie głupiego przepisu i zakazanie pracy w neidziele poczcie i zabce tyż

   • a tobie komentowania ;-)

    czlowiek ma swoje zdanie i moze je wypowiedziec. ja tez jestem za zakazem pracy w niedziele

    • A Pan sie uwaza za kogos w rodzaju boga, zeby INNYM zakazywac pracy w niedziele?

     Jak Pan nie chce pracowac w niedziele, to niech Pan nie pracuje, pozostali INNI sa doroslymi ludzmi i robia to co chca — wedkowac, pracowac, czytac ksiazki, chodzic po gorach.

 3. Jeżeli są luki w prawie,to tak jest.
  Ciągłe obecne zmiany przepisów, ustaw w pierwszej wersji się nie sprawdzają. Komu służą zmiany przepisów, które w praktyce
  mijają się z celem.

 4. Właścicielem żabki jest polski bociuś znaleziony w kapuście po pińcet za kilo.

 5. Jeśli ktoś nie chce pracować niedzielę, to jest jego osobisty wybór – wolna wola, a nie odgórne systemowe zarządzenie – czyli zakaz godzący w człowieczeństwo.

  • czy tak samo powiesz o religijnym zakazie nie zabijaj?
   tez ma byc tylko dla chetnych?

   panstwo nie moze byc dowolne tak samo jak nie moze byc bezreligijne czy bezswiatopogladowe

   • I owszem, jesli Pan nie chce SIE zabijac, to niech SIE Pan nie zabija. A jak Pan chce SIE zabic, to wolna wola.

    Czy tez moze jest Pan za zakazem zabijania SIE?

 6. Walczyliśmy z komunistycznym zaprzaństwem o ” Wolne od pracy soboty”, a teraz ci sami komuniści usiłują zmusić ludzi nawet w święta i niedziele! Myślę, że uchwała sejmowa będzie konsekwentnie przestrzegana, a niesfornych wyzyskiwaczy odpowiednio potraktuje – zgodnie z paragrafem prawa.

  • Chyba zabłądziłeś, bo to jest portal prawicowy. Jak chcesz walczyć z kapitalistycznymi wyzyskiwaczami to idź na forum partii Razem, albo PiS-u i tam będziesz mógł sobie szerzyć swoje marksistowskie brednie lewaku.

   • Lewakami to wy jesteście, chociaż mówicie o sobie „wolnościowcy”, ale wolność dla siebie, nie dla innych. Cała komunę walczyliśmy o wolne dni świąteczne, aby kazdy mógł świętowac jak uważa. Nawet soboty urzędnicy mają wolne. Pracujące niedziele tam, gdzie to nie jest konieczne dla funkcjonowania państwa i bezpieczeństwa to objaw lewactwa, a nie prawactwa zakuta pało. Portal jak jest taki prawicowy, że nie może tu nikt wejść jak tylko twardy łeb Korwina, to niech mi nie wyskakuje po sto razy na dzień.
    Walke z niedzielami to prowadziła rewolucja francuska i jej młodsza siostra sowiecka. Weź i się doucz, poczytaj trochę, jak potrafisz czytać.

  • Historia sie Panu pomylila — brak zakazu pracy w niedziele nie oznacza nakazu pracy, tylko wolny INDYWIDUALNY wybor kazdego czlowieka.

   Nikt nikogo nie zmusza do bycia policjantem, czy lekarzem, kazdy wybral sobie zawod, jak policjantowi sie nie podobaja godziny pracy, bo w nocy, w deszcz, w swieta, to moze sie podjac przeciez innej pracy — np. bibliotekarza.

Comments are closed.