Jest afera. Zuckerberg naraził się „przemysłowi Holokaust”

Mark Zuckerberg. Foto: PAP/EPA
Mark Zuckerberg. Foto: PAP/EPA

Szef Facebooka Mark Zuckerberg powiedział w wywiadzie dla portalu Recode, że jakkolwiek uznaje za „głęboko obraźliwe” zaprzeczanie Holokaustowi, nie uważa jednak, iż takie treści powinny być zakazane na Facebooku.

„Jestem Żydem i jest grupa ludzi, którzy zaprzeczają, że Holokaust miał miejsce. Uważam to za głęboko obraźliwe, ale w ostatecznym rozrachunku nie uważam, że nasza platforma powinna zdejmować (takie wiadomości – PAP), ponieważ myślę, że są różni ludzie, którzy się mylą” – powiedział Zuckerberg w wywiadzie opublikowanym w środę na portalu Recode.

Dodał przy tym, że nie sądzi, aby osoby negujące Holokaust na Facebooku „celowo myliły się”.

Według szefa Facebooka obraźliwe treści niekoniecznie są usuwane, chyba że krzywdzą lub atakują jakąś osobę.

Wypowiedź Zuckerberga wywołała falę krytyki, w tym ze strony amerykańskiej pozarządowej organizacji żydowskiej Liga przeciwko Zniesławieniu (ADL), która stwierdziła w oświadczeniu, że Facebook ma „moralny i etyczny obowiązek”, aby nie pozwalać ludziom rozpowszechniać wypowiedzi zaprzeczających Holokaustowi.

Zuckerberg następnego dnia zaczął się tłumaczyć. W mailu do dziennikarza, który z nim rozmawiał napisał:

„Jest jedna rzecz, którą chcę wyjaśnić. Osobiście uważam, że negowanie Holocaustu jest głęboko obraźliwe i absolutnie nie zamierzałem bronić intencji ludzi, którzy temu zaprzeczają.”

Nie wiadomo na razie czy będzie usuwał i banował ludzi, którzy napiszą coś co nie spodoba się czerpiącemu zyski z tragedii Holokaustu lobby.

Źródło: PAP/nczas.com

18 KOMENTARZE

 1. Przecież obóz w Auschwitz nie istniał a Adolf chciał dać Polakom wolność i niskie podatki.

  • Tym ten portal różni się od zuckermanowego wynalazku, że pozwala każdemu popisywać się swoją głupotą bez żenującego się tłumaczenia.
   NB. rozumiem, że ten ustęp o wolności i niskich podatkach, to przytyk do tego liŻyzadowi, który się tu pisze przez „u”, a co to ubrdał sobie, że wszystko, co dobre Polacy zawdzięczają obcym.

  • Nieuku! Obóz w Auschwitz był obozem pracy a nie zagłady. 1. transport dotarł z Tarnowa, z Polakami.

 2. Tęsknie za PO bo przynajmniej z lecącymi kurwami ale jakoś sie oglądało tvp a człowiek poza wciskaniem rządowego prymitywnego kitu nie był notorycznie katowany tematem historii, religii i żydów.

 3. Nie robiłbym sobie większych nadziei z faktu, że Żydy się kłócą. Pokłócą się , pokłócą i … wrócą do swojego ulubionego zajęcia: gnębienia gojów na wszelkie możliwe sposoby!
  PS. Zastanawiam się dlaczego Zydzi nas tak strasznie nienawidzą.
  Pierwsza przyczyna jest jasna – to najpodlejsze plemię pod słońcem.
  Zastanawiam się czy druga przyczyna nie ma czasami związku z tzw. porządkiem dziobania. Polska pretenduje do II miejsca w hierarchii martyrologicznej. Zgodnie z teorią porządku dziobania, ci z pierwszego miejsca czyli Żydzi dziobią przede wszystkim tych z drugiego czyli Polaków.

  • Mysle ze w tym wzgledzie racje ma redaktor Michalkiewicz. My widzielismy ten narod z gola pupa.

   • Prosze przeczytac wpisy Pana Marka Ixinskiego i przekonac sie o Jego duzej wiedzy, kulturze osobistej i wlasciwej charakteryzacji tematow, jakie nam przedstawia.

    A teraz porownajmy te do powtarzajacych sie odpryskow pospolitego chamstwa w wykonaniu prymitywnego „pinokia”, ktory doszedl juz do takiego dna, ze zapomnial iz moze byc czlowiekiem.

    Wstyd i zenada, choc jemu sie wydaje, ze jest zartownisiem.

 4. Po co puszczacie te żydowskie kłamstwa. Żyd cię chwali by za chwile jeszcze bardziej cię sponiewierać. W żydoskiej histori nie było nic dobrego bo to dzieci z synagogi szatana. Polacy niemal płaczą jak jakis żyd powie coś dobrego o Polsce na rękach by go nosili. Mija troche czasu i ten żyd mówi coś odwrotnego niż przeetem.To jest przewrotność żydow u nich nie ma obiektywnej prawdy. Prawda jest taka jaka w danej chwili jest mu potrzebna. Nienawidzą Chrystusa bo powiedział o nich prawdę. Nie wierzą w Boga bo by nie robili by tego co robią.

 5. mnie Pejsbuk(figuruję pod ps.) zbanował już ponad 30x na miesiąc za niepoprawną politycznie prawdę( „męski szowinizm,rasizm,nacjonalizm”)

 6. „Nie wiadomo na razie czy będzie usuwał i banował ludzi” – znaczy, że będzie.

 7. Socjalistyczne obozy koncentracyjne były spełnieniem marzeń lewackiej patologii gdzie każdy był równy, biedny i absolutnie podporządkowany centralnej władzy obozowej.
  Poza tym socjaliści traktowali ludobójstwo jako postęp w imię świetlanej przyszłości.

 8. Dajcie sobie spokój z tym lewacko/żydowskim gównem jakim jest FB.
  Mam nadzieję, że zbliża się jego kres i niebawem pojawi się coś zupełnie nowego na co gawiedź rzuci się bez opamiętania. :D

Comments are closed.