Petru i jego przyjaciółki posłanki dostali bana na wjazd do Sejmu

SCHEURING-WIELGUS SCHMIDT NOWOCZESNA PETRU
Joanna Scheuring-Wielgus, Ryszard Petru, Joanna Schmidt. / Dostawca: PAP

Ryszard Petru i 2 posłanki: Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt otrzymały zakaz wjazdu samochodami na teren Sejmu do końca bieżącego posiedzenia, które zakończy się w piątek 20 lipca. To reakcja m.in. na przemycenie 2 osób w bagażniku na teren Sejmu.

Od dnia dzisiejszego ponadto wszystkie samochody wjeżdżające na teren parlamentu są sprawdzane przez Straż Marszałkowską.

Dyrektor Grzegrzółka z Centrum Informacyjnego Sejmu powiedział: „Wczoraj kilkoro polityków poważnie naruszyło nie tylko reguły porządkowe, ale także zaufanie, które jest zasadniczą częścią współpracy parlamentarzystów ze strażnikami marszałkowskimi oraz urzędnikami Kancelarii Sejmu”.

„Troje posłów: Joanna Scheuring-Wielgus, Ryszard Petru i Joanna Schmidt, którzy wczoraj uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren kompleksu sejmowego osobom postronnym – w dość specyficznych okolicznościach – do parlamentu wjeżdżać nie mogą do końca 67. posiedzenia. Sprawa była omawiana na Prezydium Sejmu” – dodał Grzegrzółka.

Wczoraj podczas procesu zorganizowanego m.in. przez Obywateli RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Komitet Obrony Demokracji, posłanka Joanna Schmidt ukryła dwie osoby w bagażniku i wwiozła je na teren Sejmu. To Paweł Kasprzak i Wojciech Kinasiewicz z Obywateli RP, którzy razem z nią oraz Ryszardem Petru i Joanną Scheuring-Wielgus rozłożyli tam transparent „Żądamy wypełnienia zaleceń Komisji Europejskiej”.

Źródło: Onet Wiadomości

13 KOMENTARZE

 1. Socjaliści ksenofobiczni tyrają socjalistów internacjonalistycznych. Za pieniądze nielicznych pracujących. Demokracja.

  • Rozumiem że tam gdzie nie ma demokracji jest lepiej? Np. w Rosji albo Chinach?

   • Np w Liechtenstainie, gdzie jest monarchia absolutna. Poza tym w Rosji jest taka sama demokracja jak w Europie – sterowana. W Chinach natomiast Chińczykom żyje się lepiej niż kiwdykolwiek przez 5 tys lat historii.

 2. Przebili debile Rosowskiego w kilka godzin.
  Polskie przysłowie mówi, że jak Pan Bóg chce kogoś pokarać, to tylko mu odbiera rozum.
  Resztę on robi własnymi rękami, coby się nie mógł wykręcać na Sądzie Ostatecznym i zwalać winę na kogo innego.

 3. petru ,wielgus szmidt, przeciez towywrotowcy;zakazac calkowitego wjazdu i wejscia do sejmu ,to miejsce jest dla normalnych ludzi anie dla p……..w

 4. Mam nadzieję , że to szemrane towarzystwo – m.in.Petru, Wielgus , Szmidt i inni- jako szkodnicy i komedianci zostaną niebawem wyrzuceni na margines polityki jak najzwyklejsze brzydko pachnące śmieci.

 5. powinni ich skazac za przewozenie ludzi niezgodnie z przepisami. gdybym ja wiozl ludzi na naczepie to bym dostal mandat. sa rowni i rowniejsi

 6. To nie było z ich strony zbyt odpowiedzialne, ale nikt z was nie zwrócił uwagi, że działanie straży było bezprawne? JKM może uderzyć w twarz parlamentarzystę, to was nie oburza, ale wprowadzanie przez posła do budynku Sejmu swojego gościa tak. Oczywiście, lepiej by było, żeby było jak było, żeby to można było to zrobić w cywilizowany sposób, ale nie widzicie nadzwyczajności sytuacji?

  • Nie widzą, bo dla większości elektoratu PiS najważniejsze jest żeby „tamtych” pojechać po całości. Już za czasów PO nie było normalnie, teraz to już całkowita dzicz i koniec parlamentaryzmu, który dopiero co się u nas kształtował. Ale co z tego, ważne że ‚platfusom” się obrywa. Nazywać ich bydłem, karać finansowo, odbierać głos – Janusz lubi takie traktowanie kogoś, kto się z nim nie zgadza.

  • Według dzisiejszego chorego prawa JKM nie mógł dokonać dyshonoru Boniego niepełniącego służbie publicznej (bo do incydentu nie doszło na spotkaniu służbowym), dlatego został już skazany i sprawa jest zamknięta.

  • Według dzisiejszego chorego prawa JKM nie mógł dokonać dyshonoru Boniego niepełniącego służby publicznej (bo do incydentu nie doszło na spotkaniu służbowym), dlatego został już skazany i sprawa jest zamknięta.

Comments are closed.