Szkoda, że u nas nie ma takich programów. Muzułmanin aresztowany za bójkę z kobietą na antenie [VIDEO]

W Indiach aresztowano muzułmanina, który w nadawanym na żywo programie wdał się w bójkę z kobietą. Poszło o szariat i idiotyczne prawo rozwodowe.

Do incydentu doszło w nadawanym na żywo programie stacji Zee Hindustan. Udział w nim brali m.in muzułmański duchowny Ejaz Arshad Qasmi i działaczki na rzecz praw kobiet. W pewnym momencie dyskusja zeszła na temat prawa szariatu i reguł dotyczących rozwodu.

Uczestnicy pokłócili się właśnie o tą ostatnia kwestię.

Wedle szariatu, który chcą zaprowadzić muzułmanie, wystarczy, że mężczyzna 3 razy wypowie formułę talak, czyli „rozwodzę się z tobą”, by został on uznany. Farah Faiz, działaczka na rzecz praw kobiet próbowała dowodzić, że reguła ta nie wywodzi się z Koranu. W pewnym momencie dyskusja doszła do takiej temperatury, że uczestnicy zaczęli się okładać rękoma.

Stacja Zee Hindustan, nadawca programu złożyła oficjalne doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez muzułmanina. Ten został aresztowany, choć na nagraniach wyraźnie widać, że to kobieta zaatakowała pierwsza. Wcześniej jednak muzułmanin obrażał biorącą udział w programie pisarkę Amber Zaidi, która doprowadził do histerycznej reakcji i łez.

Muzułmanie stanowią ponad 14 proc. populacji Indii. W liczącym sobie 1,3 miliarda mieszkańców kraju to potężna grupa. W Indiach nie ma prawa szariatu, tym niemniej władze nie mogą sobie poradzić, ze stosowaniem go w liczących sobie dziesiątki milionów ludzi społecznościach muzułmańskich. Uznają one np. idiotyczną regułę rozwodu – tarak, która wyrzuca kobiety ma margines społeczeństwa.

Sam rząd Indii walczy z coraz bardziej agresywną i wciąż domagającą się specjalnego traktowania społecznością muzułmańską. Jest to także walka z islamskim terroryzmem, który coraz częściej dotyka Indie.

11 KOMENTARZE

  1. Jak to „szkoda”? To już Scheuring-Wielgus, Środa, Wellmann i inne małpoludy Wam nie wystarczą? Bójcie się Boga, jeśli chcecie jeszcze takie maszkarony w telewizji oglądać.

  2. >>>Wedle szariatu, który chcą zaprowadzić muzułmanie, wystarczy, że mężczyzna 3 razy wypowie formułę talak, czyli „rozwodzę się z tobą”<<<

    Rzeczywiście ten ich szariat jest z leksza debilny.

  3. Muzułmański duchowny… Pękam ze śmiechu!
    Człekokształtny z namiastką mózgu owinięty w białe szmaty.

  4. Nie ma równowagi na tym świecie, zanim zaczniecie krytykować muzułmanów na temat praw kobiet, to radzę pamiętać że w krajach zachodu wcale nie jest z tym lepiej tyle że w drugą stronę. Sławny ruch Metoo gdzie wystarczy pomówienie żeby komuś zniszczyć życie, o prawie rozwodowym lepiej nawet nie wspominać, Polska też się do tego zalicza. Przydało by się trochę balansu i poszanaowania praw obu stron, innymi słowy muzułmanie powinni trochę spuścić z tonu, a zachód wziąć bardziej rozwydrzone b*by za mordę.

  5. Ten katolicyzm to strasznie jest ciemny, wogóle nie można się rozwodzić. Islam natomiast znakomicie pasuje na nowe czasy. Rozwód bez problemu, nawet nie trzeba pisać listu rozwodowego jak u starszych braci, prawie jak jak w srodowiskach najbardziej postępowych…

Comments are closed.