Żydzi się wściekną. Natalie Portman porównała jedzenie mięsa do Holokaustu [VIDEO]

Natalie Portman/ Facebook
Natalie Portman/ Facebook

Obrończyni praw zwierząt, hollywoodzka aktorka, żydówka Natalie Portman, porównała jedzenie mięsa do okropności Holokaustu w swoim nowym wideo.

W dwuminutowym wideo nagranym dla kampanii organizacji PETA, Portman naświetliła życie i spuściznę literata i noblisty Isaaca Singera przez podanie jego bardzo znanych cytatów na temat praw zwierząt.

„W dzisiejszych czasach wielu z nas mówi o zwierzętach, ale nie zawsze tak było” – mówi aktorka na początku filmu.

„Wiele lat temu pewien człowiek tak śmiało opisywał sytuację zwierząt, że współczesny świat nie mógł go zignorować”.

„My robimy ze stworzeniami boskim to, co naziści robili z nami” – Portman zacytowała słowa z noweli Singera „Shosha.”

Potem Portman zacytowała urywek opowiadania Singera pt. ‚Rzeźnik’, o osobie, która walczy pomiędzy miłością do zwierząt a pracą rzeźnika.

„Tak długo, jak ludzie będą rozlewali krew niewinnych stworzeń, nie będzie ani pokoju, ani wolności, ani harmonii. Rzeźnik i sprawiedliwość nie mogą istnieć razem”.

Jak podał The Times of Israel, organizacji PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) zakazano wyrokiem niemieckiego sądu porównywanie konsumpcji mięsa do Holocaustu.

Niezależnie od pracy na rzecz PETA, Portman nakręciła film we własnym imieniu, pt. „Jedząc zwierzęta”.

Standardowa licencja YouTube

Natalie Portman urodziła się w Jerozolimie jako Neta-Lee Hershlag. Gdy miała 3 lata jej rodzice przenieśli się z do Waszyngtonu, gdy miała 7 lat – do Connecticut. W wieku 9 lat, wyjechała do Nowego Jorku na Long Island.

Jej ojciec, Avner Hershlag, jest ginekologiem specjalizującym się w leczeniu niepłodności. Matka, Shelley Stevens, jest malarką-amatorką, pochodzi z Cincinnati w Ohio. Jej rodzice są żydami: ojciec jest potomkiem emigrantów z Polski i Rumunii, zaś matka z Austrii i Rosji. Dziadek Natalie Portman ze strony ojca pochodził z Rzeszowa (jego rodzice zginęli w Auschwitz-Birkenau), natomiast prababka ze strony ojca, pochodząca z Rumunii, w czasie II wojny światowej była brytyjskim szpiegiem.

Źródło: Fox News / wikipedia

21 KOMENTARZE

 1. Zaczynacie gonić z tytułami Pikio, jeszcze trochę i osiągniecie ich marny poziom…

 2. Dobre porównanie żydów do zwierząt. Kto jak kto ale żydówka wie najlepiej.

  • Socjaliści na żydów mieli jeszcze gorsze określenia i porównania. Marks z nienawiści do żydów całkowicie ich odczłowieczał życząc im zniknięcia z powierzchni ziemi, aż trafił na wiernego ucznia Adolfa.

 3. Wcale bym się nie zdziwił gdyby wyszło na jaw, że naziści jedli żydów w socjalistycznych obozach koncentracyjnych.

  • To napewno wyjdzie, ale zeby im sie cos nie pokielbasilo po drodze i zrzucili tego na Polakow.

 4. W Biblii jest napisane, że jak władca wyprawiał ucztę, to kazał zarżnąć barana, żeby uczta była udana. Bóg mu nie mówił, że źle robi. Natomiast Hitler pałał miłością do zwierząt i stał się wegetarianinem, miał w planach wprowadzić wegetarianizm pod strzechy imperium po zakończeniu wojny.

 5. Najpierw skretyniała feministycznie, teraz popiera organizację terrorystyczną i sadystyczną (PETA).

  No pięknie, ciekawe co będzie za miesiąc :D

 6. ale tej wariatce nie przeszkadzaja kliniki aborcyjne z holcaustem nienarodzonych.

Comments are closed.