Kilka dni po szczycie NATO Rosja pokazuje „super broń”. Putin chwali się nowymi zabawkami

Putin Rosja USA III wojna światowa
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay/ Twitter

W czwartek Rosja, kilka dni po szczycie NATO w Helsinkach, media w Rosji transmitują serię filmów pokazujących testowanie i działanie nowej generacji broni jądrowej i konwencjonalnej. Zaledwie kilka dni po tym, jak Władimir Putin i prezydent USA Donald Trump dyskutowali o tym, jak uniknąć wyścigu zbrojeń.

Prezydent Putin ogłosił w marcu szereg nowych zakupów dla rosyjskiej armii w tym nowych typów broni nuklearnych. W swojej wojowniczej przemowie twierdził, że mogą uderzyć w niemal dowolny punkt na świecie i uniknąć tarczy antyrakietowej zbudowanej przez USA.

Zarówno Putin, jak i Trump, którzy odbyli swój pierwszy szczyt w Helsinkach w poniedziałek, mówili o potrzebie uniknięcia wyścigu zbrojeń, a Putin mówił o pilnej potrzebie prac nad rozszerzeniem nowego traktatu o strategicznej redukcji uzbrojenia START.

W czwartek rosyjskie Ministerstwo Obrony nadało materiał filmowy w stylu hollywoodzkim wielu nowych broni, które Putin odsłonił w marcu podczas testów lub w akcji.

Pokazał start myśliwca MiG-31 wystrzelającego z lotniska z nowym hipersonicznym pociskiem Kinjal, a następnie wystrzeliwującym go w powietrzu.

Dysze MiG-31, które patrolują Morze Kaspijskie były uzbrojone w Kinjal od kwietnia, podała agencja informacyjna Interfax.

Ministerstwo poinformowało również, że przygotowuje się do przeprowadzenia prób w locie nowej rakiety śmigłowej napędzanej energią jądrową, Burevestnik lub Storm Petrel.

Pierwszy materiał z hiperdźwiękowego pocisku Avangard, który mówi się, że ma sterowalność „szybującego szybowca”, został również wyemitowany wraz z klipem międzykontynentalnej rakiety balistycznej Sarmat.

Szczycenie się przez prezydenta Rosji nowymi „zabawkami”, spotkało się ze sceptycyzmem w Waszyngtonie, gdzie urzędnicy podali w wątpliwość, czy Rosja dodała nowe możliwości do swojego arsenału nuklearnego, poza tymi, ponoć bronie, które już znane były amerykańskim agencjom wojskowym i wywiadowczym.

Źródło: Reuters

4 KOMENTARZE

 1. „Dobry Bóg obiecuje położyć koniec prześladowaniom w Rosji, jeśli Ojciec Święty zechce rozkazać biskupom świata katolickiego, aby razem z nim dokonali UROCZYSTEGO I PUBLICZNEGO AKTU ZADOŚĆUCZYNIENIA I POŚWIĘCENIA ROSJI Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi i jeśli Jego Świątobliwość obieca zatwierdzić i polecać praktykę nabożeństwa wynagradzającego w pierwsze soboty miesiąca, ustaną owe prześladowania.”
  Powyższe słowa Matki Bożej i listy s. Łucji prezentują dokładną formę poświęcenia wymaganego przez Niebo:
  poświęcenie Rosji z wyraźnym jej wymienieniem, a nie jedynie z niejasną do niej aluzją;
  poświęcenie uczynione przez Ojca Świętego w zjednoczeniu z wszystkimi biskupami świata, tzn. że każdy z nich w swojej diecezji musi zorganizować (w tym samym czasie, co papież, i w zjednoczeniu z nim) akt zadośćuczynienia i poświęcenia (biskupi mogą dokonać tego w swoich diecezjach, o ile papież nie może doprowadzić do spotkania episkopatu światowego w Rzymie); siostra Łucja nigdy nie wykluczała tego, że poświęcenie mogłoby być spełnione np. w ramach jakiegoś soboru powszechnego, jednak najważniejsza i wystarczalna jest unia moralna i duchowa biskupów w papieżem;
  w końcu, najwyższa odświętność tego czynu, który musi być dokonany w ramach „uroczystego i publicznego aktu zadośćuczynienia i poświęcenia”, bez wątpienia po to, aby zwrócić ludzką uwagę i aby jak największa liczba katolików mogła wziąć w tym udział.
  Jeśli tak, to nie została spełniona wola Nieba.
  Rosja szaleje i jest groźna.

 2. Nie dajmy sie zwariowac – to tylko kacapskie naprezanie muskulow. Niemniej swiat powinien sie liczyc z nieobliczalna w skutkach wojna, ktora moze byc juz ostatnia.

 3. Kaputin niepotrafi wytrzymac nawet jednego dnia bez tego jego belkotu na temat zbrojen…. nikt inny tego nie robi tylko on, prawdziwa zakala swiata! Gdyby nie on wogle nie zaczela by sie nowa spirala zbrojenia. Mam nadzieje ze Rosjanie temu zbrojeniowemu zbujowi ktory fanatycznie zbroi sie na ich koszt, dadza wreszcie pozegnalnego kopa!

Comments are closed.