Lewica znów ma „poważny” problem. Tym razem dowalili się do Nutelli. Nie zgadniecie dlaczego

Nutella lewica
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pinterest/ twitter

Problemy lewicowego świata są zawsze niezwykle istotne dla społeczeństwa… Teraz w Niemczech partia Zielonych zbulwersowała się mundialową promocja Nutelli. Według nich ta promocja jest niezwykle skandaliczna. Sprawą zajęła się tamtejsza Rada Reklamowa.

Prowadząc firmę, człowiek stara się sprzedać swoja usługę jak największemu gronu ludzi. Taki sam „przebiegły” pomysł miał popularny producent słodkości Nutella. Stworzyli oni, wydawałoby się, zwykłą promocję na swój produkt.

Otóż w promocji chodziło o to, że za 35 słoików czekoladowo-orzechowego kremu można było dostać futbolową piłkę. Dla lewackiej partii Zielonych było to za dużo! Zaskarżyli oni tę reklamę / promocję do Rady Reklamowej. Teraz jej producent chcąc sprzedawać swój towar może mieć nie małe problemy.

„Po raz kolejny branża spożywcza wykorzystała Puchar Świata w piłce nożnej, aby sprzedawać słodycze dzieciom. To czerwona kartka dla Nutelli od Ferrero” – mówi posłanka Partii Zielonych, Renate Kunast.

Jak podaje portal o2.pl, by kupić 35 słoików słodkości trzeba wydać około 100 euro. Przyswojone w ten sposób substancje odżywcze to między innymi 5 kilogramów tłuszczu i 9 kilogramów cukru. Te liczby robią wrażenie, ale jednak trudno wyobrazić sobie, by normalny człowiek zjadł w krótkim czasie 35 słoików Nutelli.

Zieloni, jak przystało na niedojrzałych Czerwonych, chcą aby państwo wszystko kontrolowało. W ich mniemaniu to urzędnicy, a nie rodzice mają decydować o tym, co powinny jest dzieci.

Co prawda politycy, jak twierdzą, nie sprzeciwiają się czekoladowo-orzechowemu kremowi, tylko nie daje im spać po nocy świadomości, że dzieci będą kojarzyć słodycze ze sportem i zdrowym trybem życia.

Według partii Zielonych producent łamie przepisy dotyczące reklamowania produktów spożywczych dla dzieci. Liczą, że rada zablokuje reklamę i udzieli ostrzeżenia koncernowi Ferrero – producentowi Nutelli.

Lewico daj żyć!

Źródło: o2.pl

14 KOMENTARZE

 1. Tradycją lewaków z Partii Zielonych jest terroryzm i wielbienie socjalistycznych bandytów jak PolPot, MaoCetung czy tez CzeGewara, który strzelał do nielewackich dzieci z własnego pistoletu.

  • Przecież dla prawiczków Mao i jego następcy z partii komunistycznej są dobrzy. W Chinach komunistycznych nie ma demokracji a demokracja to zło.

   • W Chinach panuje tzw demokracja ludowa z systemem jednopartyjnym czyli najwyższym stadium demokracji z uwagi na brak opozycji.
    Socjalistyczny ideał jednomyślności został spełniony. Chiński kolektyw złożony z półtora miliarda ludzi myśli identycznie jak pierwszy sekretarz partii.

 2. Ale to się kiedyś skończy, bo jak powiadał klasyk: niedługo zamiast liści będą wisieć komuniści.

  • To powinno być wyzwaniem dla naukowców: czy poglądy lewicowe są pewnego rodzaju aberracją umysłową. Bo jeśli tak, ogromna większość euro klasy politycznej powinna znaleźć się w takim szpitalu, gdzie nie ma klamek.

   • Właśnie kończę czytać książkę pt „Czerwony, brunatny i zielony socjalizm” i naprawdę jestem totalnie zszokowany jak można brać na serio tak idiotyczną teorie wyjętą wprost ze szpitala psychiatrycznego.
    Kompletna paranoja niekończących pasm absurdów, dlatego wśród lewaków jest tylu psycholi.

   • Tacy jak Hartman, Środa, Płatek, Krzemiński i in. tego typu gwiazdy nauki?

 3. Jak przystalo na oświeceniowców, których jak wiadomo cechuje wybiórcze wykształcenie nie wpadli na to, że ktoś wcześniej obliczył jaka ma być to ilość by miało to sens i że bardziej chodzi o zabranie klientów konkurencji niż drastyczny wzrost spożycia. Tym bardziej że to nie na jednego a całą rodzinę. Z drugiej strony lewackie rodziny 1+ nic nie mają szans przy normalnej rodzinie

 4. Nie zaluje niczego czego w zyciu uzywalem poza papierosami i slodkosciami. Mala przyjemnosc nie warta duzych konsekwencji. Wodki tez nie zaluje bo prawie jej nie pilem.

 5. A jeśli te 35 słoików zamówi np dom dziecka? To co to lewakom przeszkadza że przy okazji dzieciaki będą mogły „charatac w gale” cytując pewnego „klasyka”?

 6. W sumie maja racje. Reklamowanie tego SYFU powinno byc zakazane (ze wzgledu na zawartosc cukru).
  I kazdy rodzic ktory to kupi dziecku powinien byc karany za znecanie sie nad Brajankiem.

 7. Przypominam wszystkim że w Nutelli jest olej palmowy czyli najtańszy zamiennik. Producent tnie koszta produkcji i faszeruje tym konsumentów. Dobrze robią Zieloni.

 8. Nie dziwię się ataku, bo pan Ferrero, to był katolik i porządny Włoski mafiozo, to firma rodzinna, a przy wejściu do firmy w Warszawie była duża figura Matki Boskiej.

Comments are closed.