Mieszkowski już wie, dlaczego odpadliśmy z mundialu. „Zabrakło nam piłkarzy pochodzących z Afryki”

kilometrówki Sejm taksówki
Krzysztof Mieszkowski. / fot. YouTube

Poseł Nowoczesnej niejednokrotnie „błyszczał” swoimi wizjami świata z mównicy sejmowej, ale tak durnej wypowiedzi nie miał już dawno. Na swój sposób zdiagnozował, dlaczego Polska reprezentacji w piłce nożnej poniosła klęskę na mundialu w Rosji.

„Być może polska drużyna była tak słaba, bo zabrakło nam piłkarzy pochodzących z Afryki czy z Azji” – wypalił poseł Nowoczesnej.

Przypominamy, że to ten poseł chciał konflikt na Ukrainie rozwiązać według swojej „nowoczesnej” logiki. Otóż kilka miesięcy temu przekonywał, że zamiast broni na Ukrainę należy wysyłać książki z poezją. Ktoś by to wymyślił? Poza posłem Mieszkowskim raczej niewiele osób.

Tym razem Mieszkowski, jako znawca piłki nożnej po analizach i doświadczeniach laboratoryjnych wie już dlaczego polskiej reprezentacji tak źle poszło na Mundialu w Rosji. Twierdzi, że to efekt braku w kadrze piłkarzy z Afryki czy Azji grających w polskich barwach.

„Być może polska drużyna była tak słaba, bo zabrakło nam piłkarzy pochodzących z Afryki czy z Azji.”

Panie pośle, rewelacja turnieju Chorwacja doszła do finału MŚ i nie miała żadnego gracza z Afryki czy Azji, ale to tylko nic nie znaczący szczegół.

https://twitter.com/waldemar_kowal/status/1019938311773851648

19 KOMENTARZE

 1. To biedny, chory człowiek. Jego miejsce jest raczej w zakładzie dla obłąkanych, a nie w Sejmie.

 2. Czyli Mieszkowski insynuuje, że murzyni nadają się tylko do prac fizycznych, tudzież sportu? Rasista…

 3. Proponuję temu oszołomowi zajrzeć do internetów i przestudiować watek związany z Polskimi krajami kolonialnymi, z których możemy ściągnąć sobie tych imigrantów.
  A na początek może niech sprawdzi hasło „Francuskie imperium kolonialne.”

 4. Brakło też piłkarzy inaczej zorientowanych, przez co drużyna nie była jednością. ;-)

 5. 2014 – Niemcy
  2016 – Portugalia
  2018 – Francja

  Aryjska Polska dawno odpadła. Mieszkowski ma rację a prawiczki nadal oceniają ludzi po kolorze skóry.

  • 2018-które miejsce zajęli Niemcy,a które Chorwaci ?A Polska już kiedyś miała zawodnika z Afryki i jakoś nie pomogło na mistrzostwach.

   • Ale mistrzostwo od 4 lat zdobywają tylko reprezentacje multi-kulti a Biali Aryjczycy przegrywają. Polska miała tylko 1 zawodnika z Afryki a powinna mieć ich 6 jak Francja. Wtedy może wreszcie wyszlibyśmy z grupy.

    • Wyszlibyśmy z grupy, gdyby w meczu z Kolumbią mielibyśmy porządnych obrońców,
     lub wyślibyśmy z grupy, gdyby ciomek nie strzelił samobója.

  • Radzę nie odpowiadać na zaczepki „ala wilk” bo to najprawdopodobniej prowokator nczas-u, którego celem jest zwiększanie ruchu na portalu.

Comments are closed.