Piękny gest piłkarzy Chorwacji! Całą premię z Mistrzostw Świata przekażą na dom dziecka. Mowa o milionach euro

Reprezentacja Chorwacji. Foto: PAP/ITAR-TASS

Piękny gest piłkarzy Chorwacji. Ich determinacja w grze i chęć wygranej spowodowała, że pokochał ich cały piłkarski świat. Wicemistrzostwie świata Chorwaci według danych FIFA otrzymali około 21 milionów funtów premii za występ na mundialu. Teraz piłkarze zdecydowali całą sumę przekażą dzieciom z domów dziecka.

W niedzielnym finale Chorwacja przegrała z Francją 2:4. Patrząc na polski internet widać było, że większość z nas kibicowała drużynie trenera Dalicia. Sami wicemistrzowie świata byli witani w Zagrzebiu jak prawdziwi bohaterowie. W stolicy kraju przywitało ich ponad 300 tysięcy kibiców.

Sympatia do tej drużyny za walkę na MŚ wśród kibiców jest ogromna. Teraz grono fanów może się tylko powiększyć. Każdy zespół, który wziął udział w mundialu w Rosji, otrzymał premię stosowną do fazy turniej, w której zakończył swoje rozgrywki.

Przypomnijmy drogę podopiecznych Zlatko Dalicia do finału. Otóż Chorwaci awansowali do mistrzostw świata przez baraże, ratując je w ostatnim meczu fazy grupowej eliminacji, w Rosji pokonali kolejno Nigerię, Argentynę i Islandię, a w fazie pucharowej – po rzutach karnych Danię i Rosję oraz po dogrywce Anglię.

Przegrali dopiero w finale z Francją 2:4. Jednak najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrany został kapitan Chorwatów Luka Modrić.

Za występ na turnieju w Rosji Chorwaci otrzymają około 21 milionów funtów premii. Piłkarze poinformowali, że za grę w piłkę nożna pieniądze otrzymują w klubach i całą nagrodę przekazują dzieciom z domów dziecka.

Źródło: Przegląd Sportowy