PILNE! Zamieszki podczas protestu pod Sejmem. Dwóch policjantów rannych

policja sejm protesty zamieszki
Policja przed Sejmem - zdjęcie ilustracyjne. / fot. PAP/Tomasz Gzell
REKLAMA

Pod Sejmem trwają protesty opozycji, po przegłosowaniu przez Sejm ustaw reformujących sądownictwo na Wiejskiej zebrały się niewielkie grupy KOD-owców i Obywateli RP. Mimo słabej frekwencji doszło do zamieszek.

Przed siedzibą Sejmu trwa protest przeciwników reformy sądownictwa, którą w błyskawicznym tempie przepchnął PiS,a za którą nie głosował nikt spoza posłów partii rządzącej i przystawek.

REKLAMA

Na Wiejskiej, mimo słabiutkiej frekwencji na proteście, doszło do zamieszek. Policja poinformowała, że dwóch policjantów zostało rannych.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Po godzinie 19:00 w trakcie zgromadzenia pod Sejmem tłum zaczął napierać na policjantów. Dwóch policjantów zostało rannych. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Zatrzymano osoby najbardziej agresywne – poinformowała Policja.

Przypomnijmy, że Sejm przegłosował dzisiaj ustawy zmieniające Sąd Najwyższy, Krajową Radę Sądownictwa, sądownictwo i prokuraturze. Za głosowało – 230, przeciw – 24, wstrzymało się 4, posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej nie wzięli udziału w głosowaniu.

Źródło: DoRzeczy

REKLAMA