Sejm przegłosował nową ordynację wyborczą. Utrwalanie władzy POPiS-u i wyeliminowanie mniejszych partii

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. PAP

Sejm uchwalił w piątek ustawę dot. zmian w ordynacji wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zgodnie z którą każdy okręg wyborczy ma mieć przypisaną konkretną liczbę – co najmniej trzech – posłów wybieranych do europarlamentu.

Za uchwaleniem ustawy autorstwa posłów PiS było 231 posłów, 198 przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

Obecnie nie ma określonej liczby europosłów wybieranych w konkretnym okręgu; głosowanie w wyborach do PE odbywa się według systemu proporcjonalnego, w którym głosy oddane na poszczególne listy przeliczane są na mandaty metodą d’Hondta w skali całego kraju. Dopiero po ustaleniu liczby mandatów przypadających poszczególnym komitetom rozdziela się je pomiędzy poszczególne listy kandydatów, zaś mandaty uzyskują kandydaci, którzy na danej liście otrzymali największą liczbę głosów.

Nowe przepisy wejdą w życie w terminie 14 dni od daty ogłoszenia ustawy. (PAP)

6 KOMENTARZE

 1. Ale protestujących na wszelkie sposoby odżegnujecie od czci i wiary, więc jesteście współwinni takiej
  sytuacji ! Żenująca hipokryzja.

  • protestujące ubeckie/żydowskie kurwy z kod, UBywatele 3 jebanej, nowoubecka, peło i razem zasługują jedynie na dół z wapnem

 2. Demokracja przez duże „G”.
  Właśnie uchwalono:
  Ciąg dalszy. okupacji Narodu Polskiego.
  Suweren?
  Hahahahaha!!!

 3. Homo sovieticus namnożone na ziemiach należących niegdyś do Polaków w pełni zasługuje na to, by cierpieć. Dopiero wojna wyzwoli te nieszczęsne istoty. Wojna, którą własną głupotą wywołają. Niestety, Polska znów zostanie spustoszona i żyjący na tej ziemi Polacy stanowiący obecnie zaledwie ok. 1% społeczności pewnie zostaną wyrżnięci do zera przez chamów. Jedynie szybki wyjazd za granicę może uratować Polaków przed anihilacją. Smutne.

 4. Jaki Taki – namawiasz do wyjazdu wszystkich Polakow, moze po to by opanowac Polske bez oporu? Nieszczesna istota jestes TY! Sam wyjedz zanim to cos Ciebe spotka.

Comments are closed.