Bilans piątkowego protestu przed Sejmem: 2 osoby ranne, 4 zatrzymanych

policja sejm protesty zamieszki
Policja przed Sejmem - zdjęcie ilustracyjne. / fot. PAP/Tomasz Gzell

strong>W piątek przed Sejmem zgromadził się tłum demonstrantów, którzy przybyli na miejsce, by wyrazić swój sprzeciw wobec forsowanych przez partię rządzącą zmian w sądownictwie. Doszło do starć z policją. Są ranni i zatrzymani.

Protest odbył się w związku z nowelizacją, która ma ponownie zmienić ustawy o Sądzie Najwyższym, KRS, sądach i prokuraturze. Wieczorem doszło do przepychanek pomiędzy demonstrantami a strzegącymi dostępu do budynku policjantami.

Bilans starcia do jakiego doszło między protestującymi a funkcjonariuszami policji to 2 rannych policjantów (Jeden z nich ma rozbity nos, drugi rozcięty łuk brwiowy). i 4 aresztowanych. Doniesienia te potwierdził prawnik, Jarosław Kaczyński, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Komenda Stołeczna Policji poinformowała na Twitterze, że zatrzymani usłyszą zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariuszy.

W szpitalu znalazł się także jeden z protestujących. Poszkodowany skarżył się na ból szyi i wykręconą rękę. Kamera uchwyciła również ślady na ciele jakie powstały w wyniku szarpaniny z policjantami.

2 KOMENTARZE

  1. Mamy najlagodniejsza policje na swiecie.
    W kazdym innym kraju ta chalastra pod sejmem siedzialaby w wiezieniu.
    Nikomu nic sie nie stalo. SZKODA!

Comments are closed.