Dojdzie do batalii Wielkiej Brytanii z Unią Europejską? Trump zapowiada swoją pomoc!

Trump May USA Wielka Brytania
Donald Trump (Prezydent USA) i Theresa May (Premier Wielkiej Brytanii). / fot. PAP

Donald Trump zaoferował Theresie May listę swoich ulubionych prawników z Nowego Jorku. Prezydent USA miał zachęcać brytyjską premier, by ta zrezygnowała z negocjacji z UE na rzecz walki w sądzie.

Trump zasugerował wszczęcie postępowania przeciwko Brukseli w lipcu. W trakcie spotkania w cztery oczy na szczycie G20 w Hamburgu powiedział May, by ta się sprzeciwiła i zaproponował swoją pomoc. Podał nazwiska zaufanych prawników z Nowego Jorku. Wielokrotnie poruszał tę kwestię podczas rozmów telefonicznych.

Na wspólnej konferencji prasowej  w zeszły piątek prezydent USA powiedział, że przedstawił swoje przemyślenia na temat tego, jak premier powinna podejść do rozmów. Odmówił jednak podania dalszych szczegółów. Theresa May potwierdziła w trakcie niedzielnego wywiadu udzielonego BBC, że Trump wezwał ją do podjęcia kroków prawnych.

Powiedział mi, że powinnam pozywać UE. Nie wchodzić w negocjacje, pozwać ich – powiedziała. Trump otwarcie skrytykował styl negocjacji brytyjskiej premier, chwaląc jednocześnie Borysa Johnsona.

Źródło: dailymail.co.uk

4 KOMENTARZE

  1. Chociażby w Sztrazburgu. Europa i stany to nie Polska Tam sądy zadkosą uwikłane w różne ” układy ” nie to co u nas.

  2. Eurokołchoz jest jak gówno, raz w nie wdepniesz to trudno buta wyczyścić.

Comments are closed.