Komedia! Rząd powołał Polski Instytut Ekonomiczny

Premier Morawiecki PiS komunizm monopol
Mateusz Morawiecki. / fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Podczas piątkowego posiedzenia PiS-owi udało się przepchnąć projekt ustawy dotyczącej Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Jednostka będzie finansowana z budżetu państwa.

Nowa instytucja została powołana w miejsce Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur – Państwowego Instytutu Badawczego. Do głównych celów PIE ma należeć zapewnienie zaplecza informacyjnego, analitycznego, badawczego podejmującego w sposób ciągły i systematyczny zadania z tego zakresu.

Przedstawiciele rządu zapewniają, że powołanie nowej instytucji jest niezbędne, ponieważ wszystkie dotychczas istniejące nie zajmują się kompleksowo całym procesem społeczno-ekonomicznym.

Do zadań PIE będzie również należeć organizacja konferencji i seminariów, które mają upowszechniać wiedzę o gospodarce i stosunkach ekonomicznych. Instytut będzie także prowadził badania naukowe i współpracować z zagranicznymi ośrodkami. Oczywiście wszystko za pieniądze podatników.

Powołanie PIE wpisuje się w utartą już praktykę stosowaną przez PiS. Stare instytucje przekształcane są w nowe, niemal identyczne i różniące się jedynie nazwą. Za przykład może służyć przemiana BOR w SOP.

Problem w tym, że rząd nie dąży wcale do poprawy jakości wykonywanych przez nowe instytucje zadań, a jedynie zmiany ludzi tam pracujących. Stosuje się kosmetykę, a nie naprawia państwo. Za wszystko płacą Polacy.

Źródło: money.pl/nczas.com

30 KOMENTARZE

 1. skoro powołanie instytutu jest niezbędne, to jakim cudem polska gospodarka teraz funkcjonuje? synekur nigdy za wiele

 2. No tak, jak już powołują Instytut Ekonomiczny, to może niech idą dalej i powołają Polski Instytut do spraw Grawitacji. Będzie miał zapewne taki sam wpływ na przyciąganie, jak tamten na gospodarkę.

 3. Wszystko zle. Sami chcielibyscie rzadzic? Ja nie, bo musialbym z taka banda lewackich kretynow jak
  ta cala neo-endecka zgraja miec do czynienia.
  Nawet taki geniusz jak Pilsudski mial z tym problem.
  Siac zament i ruskim wlazic do tylka tylko potraficie.

  • ● „— Kredyt zaufania, którym Partia darzy społeczeństwo, ma swoje granice” — tow. Tadeusz Porębski na III Kongresie Nauki Polskiej, — „Tygodnik Mazowsze” nr 162, 1986.

  • ● „W VII LO w Lublinie przy ul. Farbiarskiej nauczyciel przysposobienia obronnego mjr Bielecki złożył młodzieży oświadczenie: «Popiełuszko dostał w czapę i każdy przeciwnik socjalizmu zostanie tak załatwiony.»” — „Informator Lublin” nr 102, 1984.

  • ▌▌Nad wejściem do Polskiego Instytutu Ekonomicznego złotymi zgłoskami zostanie wykute wizjonerskie motto premiera rządu PiS:

   ● „Będziemy zapierdalać i rowy, kurwa, kopać, a drudzy będą zasypywać.”

   • Kurwy z natury rzeczy są do jebania (chętne). b2b żeś dwu bulgotek (w)banienny.

 4. Jeśli ten biurokratyczny twór powołuje PiSokomuna to odpowiednią nazwą będzie Socjalistyczny Instytut Ekonomiczny.

  • ● „I. sekretarz KW we Wrocławiu tow. Marian Mazur na konferencji przedzjazdowej w «Polarze» oświadczył, że dekapitalizacja urządzeń przemysłowych jest największym dobrodziejstwem socjalizmu i powodem do radości, bowiem oznacza ona, iż maszyna się zwróciła, nie liczy się amortyzacji, więc pracuje prawie za darmo.” — „Iskra Wolności” nr 8, 1986.

    • ▌▌Prawie na pewno. Gospodarcze motto premiera rządu PiS:

     ● „Będziemy zapierdalać i rowy, kurwa, kopać, a drudzy będą zasypywać.”

 5. Ale wy jesteście ciemni. Wlasnie taki ciemnogród może w końcu wyedukują. Puste łby ubolewają jak kasa idzie w przedsięwzięcia rozwoju ekonomicznego aby Polska przestała „być 100 lat za…”. Głupie barany.

  • ▌▌Jeśli PiS chce umacniać swój elektorat, to nowopowstały Instytut Ekonomiczny KONIECZNIE musi być ośrodkiem EKONOMII SOCJALISTYCZNEJ!

   Daniel Pipes prognozuje, że w wyniku prowadzenia przez liberalnych komunistów polityki multi-kulti przedsiębiorstwa, kapitał oraz jego posiadacze zaczną uciekać do Europy Środkowej. Jaki stosunek do tych prognoz mają czytelnicy PiS-owskiego portalu „wPolityce”?

   ● „Polska nie będzie przyjmowała żadnych emerytów z zachodu, bo to się nie opłaca. Ich lokaty i inwestycje pozostaną w kraju pochodzenia, a u nas obciążaliby tylko służbę zdrowia (dotowaną przez nas).”

   ● „Stracilibyśmy na emerytach z zachodu podwójnie, raz przez koszta opieki zdrowotnej, dwa przez wzrost cen najmu mieszkań, przerzucający się na barki klasy pracującej, podwyżki płac i spowolnienie gosp”

   ● „Nie będziemy bo to bardzo kiepski interes. Opieka lekarska jest bardzo kosztowna zwłaszcza nad ludźmi w podeszłym wieku.”

   ● „NIE – a kto naszymi emerytami się będzie zajmował?”

   ● „Rasa panów przyjedzie na włości by niewolnicy im obsrane pieluchy wymieniali.”

   ● „Z CZYJEJ KASY MAJĄ BYĆ SPONSOROWANI CI NIEMCY FRANCUZI”

   ● „Chodzi tylko o jedno-nowi «panowie swiata» potrzebuja zdrowych i glupich robociarzy”

   • ▌▌
    ● „Bez pracy pozostaje skazana w procesie Radia «S» Irena Rasińska — wyrzucono ją z pracy w aptece z uzasadnieniem, że mieszka zbyt daleko i dojeżdżając «przeciąża środki komunikacji»”. — „Tygodnik Mazowsze” nr 68, 1983.

    ● „Pewien rodzic w liście do I. sekretarza PZPR poskarżył się, że nie może znaleźć bucików dla dziecka. KC natychmiast zleciło jednej z fabryk — wcale nie zajmującej się podobną produkcją — wykonać specjalnie jedną parę.” — „NAI” nr 85, 1986.

    ● „«Poldrob» województw bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego zatrudnia ok. 200 robotników i 800 osób w administracji. Nic dziwnego, że firma nie może stanąć na nogi i wystąpiła o dotację z budżetu państwa.” — „Solidarność Gdańsk” nr 23/24, 1984.

    ● „Z powodu hucznie świętowanego 1 Maja zmarnowano w Tolkmicku i Nowej Pasłęce 62 tony śledzi. W krytycznym momencie (zanim jeszcze ryby zaczęły się psuć) firma polonijna posłała po nie samochód. Okazało się jednak, że ma pozwolenie wyłącznie na ryby słodkowodne” — „Solidarność Gdańsk” nr 7, 1985.

    ● „Dobra płaca za dobrą pracę??? Panie, toż to kapitalizm!!!”

    • ▌▌Gospodarcze motto premiera rządu PiS:

     ● „Będziemy zapierdalać i rowy, kurwa, kopać, a drudzy będą zasypywać.”

     • ▌▌Motto premiera rządu PiS zostanie złotymi zgłoskami wykute nad wejściem do Polskiego Instytutu Ekonomicznego:

      ● „Będziemy zapierdalać i rowy, kurwa, kopać, a drudzy będą zasypywać.”

  • @SHMN Nie wiem jak bardzo naiwnym (pod)człowieiem trzeba być, żeby wierzyć w to, że jakaś śmieszna państwowa instytucja utrzymywana z haraczu będzie dążyć do prawdy a nie do tego co chcą słyszeć bolszewickie świnie rządzące tym krajem. Nie gryzie się ręki która karmi.

 6. I to „za wszystko płacą polacy”… A kto ma pudła płacić? Na całym świecie płacą. Ręce opadają.

  • „Na całym świecie płacą”
   Rozumiem, że jeśli na całym świecie rządy zaczęłyby gwałcić ludzi powiedziałbyś to samo i przygotował się na przyjęcie państwowej knagi w dupsko?

 7. Trzeba im zaproponować jakąś nazwę:
  – Instytut Marksa
  – Instytut Lenina
  – Instytut Hitlera
  – Instytut Keynesa
  – Instytut Piketty’ego
  – Instytut Gramsci’ego
  – Instytut Karonia
  – Instytut Rydzyka
  – Instytut Lecha Kaczyńskiego
  – Instytut Jarosława Kaczyńskiego
  – Instytut Gierka
  – Instytut Gomułki
  – Instytut Bieruta
  – Instytut Minca
  – Instytut Piłsudskiego
  – Instytut Kwiatkowskiego
  Niech sobie z tego coś wybiorą. ?

  • Jeszcze:
   – Instytut Strassera
   – Instytut Mao-Zedonga
   – Instytut Mussoliniego
   – Instytut Pol-Pota
   – Instytut Największego Wodza Kim-Ir-Sena
   – Instytut Engelsa
   – Instytut Owena
   – Instytut Fouriera
   – Instytut Ikonowicza
   – Instytut Szumlewicza
   – Instytut Roosevelta
   – Instytut Trockiego
   – Instytut Sandersa
   – Instytut Zandberga
   – Instytut Winnickiego
   Etc..

 8. Jak widzę mordę tego bolszewika od razu podnosi mi się ciśnienie.

Comments are closed.